HC Stadion Vrchlabí – Potvrdí Vrchlabí předchozí výsledky v zápase s Třebíčí?

Potvrdí Vrchlabí předchozí výsledky v zápase s Třebíčí?

24.11.2009
Jan Pečeňák

Ultimátum dané vrchlabskému týmu zřejmě zapůsobilo a mužstvo si připsalo v posledních dvou zápasech pět bodů. Bodové konto budou moci vrchlabští hokejisté rozšířit již ve středu, kdy na domácím ledě přivítají celek Horácké Slavie Třebíč. Ta se v tabulce prozatím nachází o tři body před naším týmem. Podaří se vrchlabským hokejistům bodově dohnat Třebíč? Na to se můžete přijít podívat ve středu 25.11. od 18:00 do Elektromont arény.

Třebíči se letos poměrně daří

Ani Horácké Slavii se nevyhnuly změny v sestavě. Na hostování získal klub dvojici obránců a útočníků. Do obrany přišli Jan Látal z Kladna a Michal Kempný z Komety. Novými tvářemi v útoku jsou pak David Ostřížek z Třince a Jakub Krätzer z Berouna. Do týmu berounských Medvědů naopak zamířil obránce Tomáš Kaláb. A jedna změna je vrchlabských fanouškům určitě známa, protože útočník Ondřej Látal zamířil na hostování do našeho klubu.

Od vzájemného zápasu s Vrchlabím, kdy naši hokejisté vyhráli na nájezdy, posbírali hráči Třebíče osmnáct bodů ve čtrnácti zápasech. V posledních kolech se Horácké Slavii daří bodovat především na domácím kluzišti. Od porážky s Vrchlabím totiž hokejisté našeho středečního soupeře uhráli na cizím kluzišti pět bodů, když vyhráli v Benátkách a po nájezdech v Berouně.

V čele týmového bodování se nachází dvojice hráčů se ziskem 24 bodů. Jedná se o Lukáše Nahodila (10+14) a Petra Obdržálka (8+16). Oba hokejisté se nacházejí v elitní desítce produktivity celé 1. ligy. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Marek Laš (9+9). V obraně zatím odvádí nejlepší výkony Lukáš Sláma (2+5) a Radim Ostrčil (1+5). V brance Třebíče se střídá trojice gólmanů. Nejčastěji nasazovaným je Jakub Lev. Naopak pouhých 64 odchytaných minut má Pavel Míča. V průběhu sezóny pak do týmu přišel na střídavé starty Tomáš Štůrala, který nastoupil v devíti zápasech a svými výkony se řadí mezi nejlepší prvoligové gólmany.

Do středečního zápasu by pro zranění neměl nastoupit pouze útočník Martin Bartoš. Naopak na vrchlabské straně se marodka rozrostla o dalšího hráče. V pondělím utkání v Kadani si zápěstí poranil Tomáš Urban.

V posledním kole utrpěla Třebíč na domácím ledě porážku od Havířova

V první třetině bylo k vidění několik gólových šancí na obou stranách. Jednu z nich přetavili v gól hráči hostí, když využili přesilovku pět na tři. Úspěšným střelcem byl Marek Sikora. Havířov už těsné vedení udržel do konce třetiny.

Domácím se podařilo vyrovnat hned ve druhé minutě prostřední části, když přesilovou hru využil Lukáš Sláma. Za další tři minuty opět vedli Panteři, když se při hře čtyři na čtyři prosadil Filip Seman. Do konce třetiny měli domácí několik dobrých možností k vyrovnání, ale gólman Čech odolal.

Vyrovnání se Horácká Slavia dočkala ve 47. minutě, kdy Petr Zahradník využil početní výhodu dvou mužů v poli. Poté však stříleli branky jen Havířovští. V 54. minutě vstřelil vítěznou branku Anatolij Protasenja, za dvě minuty zvýšil na 4:2 pro hosty Adam Červenka a konečnou podobu výsledku dal při power play Třebíče Marek Haas. Třebíč tak na domácím ledě prohrála s Havířovem 2:5.

Ve vzájemném utkání Vrchlabí udolalo Třebíč po nájezdech

Od úvodních minut byli lepší domácí a po zásluze se také dostali do vedení a ta dokonce v oslabení. Do úniku se dostala dvojice Nahodil, Obdržálek a Lukáš Nahodil prostřelil Biegla. Skóre se v prvním dějství už nezměnilo.

Na druhou branku se čekalo až do 30. minuty a opět byli úspěšní domácí. David Dolníček měl před sebou odkrytou branku a bez problémů zvýšil na 2:0. I poté měli hráči Třebíče několik možností rozhodnout utkání, ale nestalo se tak. Naopak udeřili hosté. Ve 34. minutě se tvrdou střelou prosadil Jiří Matějíček. Ze snížení se však Vrchlabští radovali pouhou minutu. Po pěkné kombinaci totiž svou druhou brankou v zápase vrátil pro domácí dvoubrankový náskok David Dolníček. I tento stav však vydržel jen minutu. Přesilovou hru Vrchlabí využil Vladislav Kubeš. Stavem 3:2 nakonec druhá třetina skončila.

Dlouhé minuty se ve třetí části nic podstatného nedělo, až v 50. minutě se diváci dočkali branky. Padla do sítě domácího Lva, když nadvakrát uspěl Tomáš Pácal. O chvíli později mohli jít Vrchlabští dokonce do vedení, ale střelu Chaloupky zastavila tyč. V poslední minutě měli ideální šanci rozhodnout naopak hráči Slavie, ale díky výborným zákrokům Biegla zůstala jejich přesilová hra 5 na 3 nevyužita.

V prodloužení se diváci branky také nedočkali a tak musely rozhodnout nájezdy. Po třech sériích byli na obou stranách dva úspěšní střelci. Vítěznou branku si ve čtvrté porci nájezdů připsal Martin Filip, který tak rozhodl o výhře hostí v poměru 4:3.

D&D Elektromont Aréna
24.11. 18:00
HC Vrchlabí 24. kolo SK Horácká Slavia Třebíč
10. 29 b. Umístění 8. 32 b.
7 – 2 – 4 - 10 Celková bilance 8 - 2 – 4 - 9
Martin Filip 5 g.+ 14 as. Nejproduktivnější hráč Lukáš Nahodil 10 g.+ 14 as.
Jan Čaloun 10 g. Nejlepší střelec Lukáš Nahodil 10 g.
Martin Filip 14 as. Nejvíce asistencí Petr Obdržálek 16 as.
Martin Filip +8 Nejlepší hráč v +/- Petr Obdržálek +5
Jan Čaloun -7 Nejhorší hráč v +/- Jan Koktan -10
Ondřej Látal
Štefan Rusnák oba 32 min.
Nejtrestanější hráč Pavel Bulička 41 min.

19. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:5

HC Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Pácal, Čížek, Chmelíř, Bendík, Hrach, Hanzl - Tvrdek, Kříž, Látal - Gengel, Čaloun, Klimt - Andres, Hanzal, Mikšovský - Urban, Filip, Rusnák - Zíma

SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Kempný, Koktan, Kania, Sláma, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Dolníček, Čech - Laš, Nahodil, Obdržálek - Burian, Ostřížek, Krätzer - Přibyl, Zahradník, Kundela

Zápas mezi Vrchlabím a Třebíčí bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Přikryl, kterému budou asistovat pánové Padevět a Prchal.