HC Stadion Vrchlabí – Dvanáct do tuctu

Dvanáct do tuctu

25.11.2009
Jana Poskerová

Vysoká prohra s Třebíčí byla poslední kapkou pro rozhodnutí vedení a vedla k odvolání trenéra Vladimíra Jeřábka. Jeho svěřenci nedokázali udržet vedení, ani se ubránit soupeři. Ten neváhal a každou laxnost nebo chybu trestal. Podle toho také vypadal konečný výsledek.

Polovinu gólů v zápase s Třebíčí vstřelil útočník Bronislav Andres, ale i přes výbornou hru jeho, Ládi Gengela nebo Martina Filipa skončil výsledek zápasu pro hráče Vrchlabí fiaskem. „Měli jsme všechno připravené, tréninky byly, výhry. Do zápasu jsme šli s bojovnou náladou. Dostali jsme se do vedení, ale pak…. Nevím, asi těžké nohy,“ neusmívá se Broňa. „Bohužel se náš výkon podepsal i na fanoušcích, ztratili jsme jejich podporu a to taky není nic jednoduchého, úplně se změnila atmosféra.“

Jenomže dostat pět gólů během jedné třetiny a celkově inkasovat osmkrát, to je moc pro všechny, na to Andres mohl jen přikývnout, ale výkony nebo spíše chyby spoluhráčů komentovat nechtěl, každý si do svědomí a svého výkonu musí šáhnout sám. Hokej je týmová hra a pár srdcařů výkon celku nezachrání.

To, že kabina je pod tlakem od vedení, je známá věc. Co tedy může tým očekávat po prohře s Třebíčí? „To vůbec netuším, vlastně nikdo z nás to netuší. V Hradci musíme udělat příznivý výsledek, půjdeme do toho všichni a pojedeme je porazit.“

Budeme tedy věřit, že v derby se naši chlapi vzchopí a konečně ukáží, co je trenéři naučili.