Vrchlabí se vydá do Příbrami odvrátit konec sezóny

15.03.2024
Filip Vedral

K třetímu utkání osmifinále 2. ligy vyjede Stadion znovu na led do Příbrami.
Vrchlabí jede v sobotu do Příbrami zabojovat o první letošní výhru proti týmu ze středu Čech a také odvrátit konec sezóny.

Ve čtvrtek 14. 3. 2024 se odehrálo druhé utkání osmifinálové série mezi Vrchlabím a Příbramí. Do zápasu lépe vstoupil Stadion, když z úvodního tlaku vytěžil gól. V 7. minutě se v přesilovce prosadil Tomáš Bláha. Byl to jeho premiérový zásah v letošním play-off. Jenže vedení vydrželo Stadionu pouhých 20 vteřin, kdy bleskově odpověděl Ondřej Havlín. Tímto stavem také skončilo první dějství tohoto zápasu. Druhá třetina začala velmi zhurta. V 5. minutě se prosadila v oslabeno Příbram. Již druhý zásah vy této sérii si připsal na konto Josefa. Vrchlabí ovšem v té samé početní převaze dokázalo odpovědět. Po druhé v přesilovce a v celém zápase se prosadil Tomáš Bláha. Sotva se ale Stadion nadechl, hned znovu prohrával, když se po pouhých 15 vteřinách prosadil Bednařík. V polovině zápasu dokázal po vyhraném buly dokončit hattrick Tomáš Bláha a srovnal tím tak stav zápasu na 3:3. Konec třetiny se nesl hlavně v úporném boji dvou skvěle hrajících týmů. Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako konec té druhé. Bojovalo se, oba týmy hráli skvělý hokej. Jediný gól posledního dějství dala ovšem Příbram, když využila přesilovou hru. Autorem vítězné branky se stal Petr Kafka. Stadion bohužel ztratil na domácí půdě a do Příbrami jede za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Každopádně není konec. Vrchlabí se pokusí zabojovat a přinejmenším ještě vrátit sérii do Vrchlabí.