HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 8:4

Vrchlabí nestačilo na Příbram ani potřetí, sezóna je u konce

16.03.2024
Bohužel ani třetí utkání proti HC Příbrami nedopadl pro HC Stadion vítězně a letošní sezóna pro něj končí. Příbram dokázala na vlastním ledě zvítězit poměrem 8:4, v sérii si připsala 3 úspěchy a postupuje tak do další části. Pro krkonošský celek bohužel sezóna končí.
OF3, sobota 16.3.2024, 17:00
HC Příbram
8:4
HC Stadion Vrchlabí
Jiroušek (60. Tichon) – D. Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa (A), Pešta – Pětník, Bečvář, P. Svoboda I – Josefus, Duchan, Mařík – Pinkas, Kolda, P. Kafka (C) – Hasman, Bednařík, Gengel (A) – Furch. Trenér: Radek Bělohlav
Červinka (Kamenický) – Sýkora, Abraham, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, P. Urban (C), D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Tatar – Moník, Kozák, Krsek – Jirků, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 3:1, 2:2, 3:1  Branky a nahrávky: 2. Duchan (Pinkas, Josefus), 10. Pinkas (Duchan), 20. P. Svoboda I (Bednařík, Hasman), 32. Duchan (P. Kafka, Saňa), 38. Hasman (TS), 55. Duchan (Bednařík, Hasman), 58. Saňa, 60. Duchan (Pinkas) – 16. Kaštánek (Kozák, Krsek), 34. Chrtek (Bendík, P. Urban), 37. Kastner (P. Urban, Chrtek), 59. Bláha (P. Urban, Bendík). Rozhodčí: Hucl, Valda – Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 6:6, navíc Kolda (PRI) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 1089. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.

Třetí zápas osmifinálové série se odehrál na ledě Příbrami. Netrvalo dlouho a již vedla. V čase 1:42 se trefil Samuel DUCHAN, který mířil přesně. Poté zůstal jeden z hostujících hráčů na ledě, byl odvezen na střídačku a mohlo se pokračovat. Bláha střílel ve 4. minutě, ale minul. V 6. minutě střílel od modré čáry Saňa, jeho pokus šel jen těsně mimo. Na druhé straně Tatar dostal přihrávku, vydal se proti Jirouškovi, ale jeho střela byla nepřesná. Poté došlo k vyloučení na obou stranách. V čase 9:54 už to bylo 2:0 pro domácí tým. Tadeáš PINKAS se urval u mantinelu, najel si před Červinku a překonal ho. Skvělá podívaná pro diváky. Baník se dostal do varu a měl hodně puk na holích. Ve 14. minutě byl vyloučen domácí Svoboda. Bohužel pro Vrchlabí gól do příbramské branky nepadl. V 16. minutě pak Hasman vystihnul přihrávku hostů, a v oslabení mohl skórovat. Červinka si s pukem naštěstí poradil. V čase 15:44 vstřelil první branku hostů Vít KAŠTÁNEK, který využil chybu v příbramské obraně. HC Stadion dostal další šanci, a to přímo z trestného střílení, které jel Urban. Bohužel pro Vrchlabí ale vyrovnávací branka nepadla. Do konce třetina ale ještě jeden gól přidal Baník, a to v čase 19:19. Petr SVOBODA dostal skvělou přihrávku od Bednaříka, a dostal puk za Červinkova záda.

HC Stadion musel do druhé třetiny vjet mnohem aktivněji. Nicméně Červinka byl tím, kdo musel hned několikrát zasahovat. Ve 26. minutě se blýsknul skvělým zákrokem proti Pinkasovi. Následně byl vyloučen hostující Bendík, a Příbram dostala příležitost navýšit náskok. HC Stadion se dobře bránil, obrana skvěle pracovala. Ve 29. minutě byl vyloučen hostující Abraham, a přesilovku 5 na 3 Příbrami „zajistil” Bendík. Kafka pak vyslal několik střel krátce za sebou. Červinka byl ale v klidu a puk nepustil. Ve 31. minutě byl vyloučen Kaštánek. A konečně padl gól i v přesilové hře. V čase 31:04 střílel Samuel DUCHAN, který měl volný prostor před brankou. Ve 32. minutě byla Příbram oslabená, navíc Furch dostal dvě minuty navíc. Na druhé straně si šel na trestnou lavici sednout Chalupa, který odpykal trest Červinky. A v čase 33:11 snížil na 4:2 Ondřej CHRTEK, JIroušek na jeho pokus nestačil. Ve 36. minutě byl vyloučen příbramský Furch, a Vrchlabí se ukázalo také v přesilové hře. V čase 36:47 se trefil Lukáš KASTNER, který tak snížil na rozdíl jediné branky. V čase 37:22 přišlo trestné střílení pro Příbram, které proměnil Josef HASMAN. Na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Josefus, HC Stadion se nedostal do žádné kombinace.

Domácí již byli v plném počtu, když se Duchan dostal do útočného pásma. Červinka chytil puk do lapačky po střele Pinkase. Kynčl se pak ocitl sám před brankáře, ale kotouč mu sjel, a do branky se netrefil. Gengel střílel na bližší tyč. Hosté měli nyní více ze hry. Červinka puk podržel po dalším pokusu Gengela. Kaštánek se uvolnil v 53. minutě, Jiroušek jeho pokus srazil do ochranné sítě. V čase 54:17 už to bylo 6:3 pro domácí tým. Samuel DUCHAN byl zcela volný a prostřelil Červinka. Příbram se v 56. minutě dostala do oslabení, Kolda dostal 5 minutový trest + do konce utkání. Vrchlabí to pak zkoušelo v šesti hráčích na ledě. Příbram ale v čase 57:11 znovu skórovala, tentokrát to byl Josef SAŇA, který trefil prázdnou klec. HC Stadion znovu v šesti hráčích, a konečně se mu povedlo snížit. V čase 58:02 poslal Urban přihrávku na Tomáše BLÁHU. Hosté to pak ještě zkoušeli s výhodou v poli, ale v čase 59:53 přidal osmou branku Samuel DUCHAN, který dokončil postup Příbrami.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Bohužel jsme celou sérii s Příbramí nezvládli a vypadli v nejkratší možné době. Myslím si, že to byly krásné, vyrovnané a férové zápasy a přispěli tomu i rozhodčí svými výkony, i když si to spousta lidí nechce připustit. My jsme nebyli o moc horším týmem, ale byli jsme hloupější, a to nás stálo úspěch v této sérii. Je to škoda. Celou sezónu si vyhodnotíme a pokusíme se být příští rok lepší. Hlavně v základní části, abychom začínali play off na domácím hřišti. Děkujeme vedení a sponzorům, že nám umožňují hrát ve Vrchlabí na tak vysoké úrovni. Děkujeme fanouškům za celoroční podporu našeho týmu, oni jsou, tak jako v každém klubu na světě, tím největším a nejdůležitějším investorem a bez nich by to nešlo. Doufám, že se ve zdraví zase všichni v srpnu uvidíme.