HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 4:1

Z Letňan odjíždíme s prohrou

13.09.2023
Jan Přikryl
K předposlednímu přípravnému utkání zajížděl HC Stadion na led Letců z Letňan. Zápas se Vrchlabí nepovedl a z hlavního města si odvezl porážku 1:4. Čestný úspěch Vrchlabí zaznamenal Moník.
příp., úterý 12.9.2023, 17:00
HC Letňany
4:1
J. Němeček – D. Němeček, Niko, Chalupa, Fiala, Drtina, Ducháč, Kolářík, Gurjevskij – Uhlík, Sklenář, Mrňa – Poppel, Korčák, Pšenička – Jobánek, Hájek, Poul – Vacín, Mácha, Theimer
Vacek – Bendík, Boukal, Sýkora, Abraham, Kynčl, Štembera, Srnský – Chalupa, Chrtek, Moník – Jirků, Urban, Tatar – Šlaicher, Kastner, Bláha – Cerman
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 19. Poul, 36. Poul, 43. Poppel, 53. Jobánek - 59. Moník. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Letci už zase vědí, jak chutná vítězství. V předposledním přípravném utkání před ostrým startem sezóny vyzráli na jednoho z největších druholigových konkurentů z Vrchlabí, přičemž čistý štít pokazila Letňanům až nešťastná branka těsně před koncem. „Škoda, ale nikdy nebudeme hrát úplně dokonale,“ konstatoval po utkání spokojený zadák Jiří Drtina.

Taktika na rivala byla jasná. „Chtěli jsme co nejrychleji otáčet hru a dostávat puky za obránce soupeře. Cílem bylo vyvinout tlak a celý zápas hodně bruslit,“ poodkryl letňanské plány osmatřicetiletý obránce.

Tlak několikrát přišel, ovšem Letci ho v prvních dvou třetinách dokázali zužitkovat až v závěru dvacetiminutovky. V obou případech skóroval Matěj Poul. Ani před závěrečnou částí však ještě nebylo vyhráno.

„Definitivně nás uklidnila až třetí branka,“ vzpomínal Drtina na důležitý moment zkraje třetí periody, kdy Petr Poppel zasadil Stadionu rozhodující ránu. „I předtím jsme měli více ze hry, ale kdybychom dostali gól na 1:2, mohlo to být jiné,“ pokračoval novic v letňanské obraně.

Možná jediná kaňka na jinak skvělém výkonu svěřenců Jaroslava Nedvěda přišla až v závěru, kdy minutu před koncem ukradl brankáři Němečkovi čisté konto Moník. „Tohle bohužel vzniklo z takové nešťastné situace. Sice se asi nic neděje, ale pro brankáře je to škoda. Chtěli jsme mu tu nulu dopřát,“ mrzelo Drtinu.

Jinak ale nebylo potřeba si po výhře 4:1 zoufat. „Nějaké rezervy ve hře ještě máme, ale to je práce na celou sezónu. Navíc nikdy nebudeme hrát úplně dokonale,“ má jasno někdejší extraligový šampion.