HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 3:2

S Vlky z Jablonce výhra 3:2

05.09.2007
Jakub Gabriel, Jan Srnský
Vrchlabští vyhráli doma poslední přípravné utkání doma s Jabloncem. I přes únavu ze včerejšího zápasu dokázali zvítězit poměrem 3:2. Do Jablonecké Branky se postavil vrchlabský brankář Petr Ševčík a hostující mužstvo dokázal skvěle podržet.
přát., středa 5.9.2007, 18:00
3:2
Jablonec
Falta - Rýgl, Hrach, Vyskočil, Chaloupka, J. Nakládal, Holub, Vojta, Bendík - O. Nakládal, Pajič, Brynecký - Jech, Kříž, Nevyhoštěný - Hořčička, Přeučil, Gengel - Bárta, Rapač, Vach.
Ševčík - Vorel, Špak, Paulů, Mrkvička, Červa, Chládek, Ulrych, Pabiška, Šulc, Měrtl, Lepka, Šesták, Stehno, Burkoň, Divíšek, Kadička, Malinský, Svoboda
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 5. Rýgl (O. Nakládal, Brynecký), 15. Nevyhoštěný, 33. Kříž (Nevyhoštěný) - 14. Špak (Kapička), 50. Šulc. Vyloučení: 9:4, navíc Vyskočil (VRC) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 750. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Na konci 2. minuty hosté dostali početní výhodu díky faulu Ctibora Jecha. Domácí se ve svém oslabení dostali k šanci, ale důrazný obránce vypíchl Rapačovi kotouč před brankářem. V 5. minutě po dobré kombinaci s Danielem Bryneckým a Ondřejem Nakládalem se přesně trefil od modré Martin Rýgl. Po faulu Bendíka a Pajiče hosté nevyužili skoro minutovou přesilovku 5 na 3. Nevyhoštěný pak po velkém náporu domácích v polovině třetiny vyzkoušel pozornost Ševčíka. Po polovině první třetiny bylo vidět, že domácí měli značný nápor. Kapička po Pabiškově nahrávce ale v čase 13:25 srovnali krok. Ovšem necelou minutu po inkasovaném gólu se domácí opět dostali do vedení. Po samostatné akci se strefil Michal Nevyhoštěný. Ondřej nakládal se v 19. minutě dostal sám před ležícího ševčíka, ale nepodařilo se mu přehodit ho. Celou třetinu bylo vidět, že Vrchlabští měli jasně navrch.

Začátkem druhé třetiny hosté po faulu domácího Přeučila nevyužily další přesilovku. Ve 27. minutě měli přesilovku domácí, ale využita nebyla. v polovině druhé třetiny dostal domácí Vyskočil osobní trest 10 minut. V 31. minutě neproměnil samostatný únik Michal Bárta. Minutu a půl na to už gól padl. Pavel Kříž se trefuje po asistenci Jecha. V 35. minutě tlak domácích završil Jech střelou do lapačky Ševčíka. Ve druhém dějství se hra trochu srovnala, bylo vidět že se dostavila únava z minulého zápasu, ale pořád měli vrchlabští hokejisté navrch.

Přesilovku 5 na 3 si vyskoušeli i domácí po faulu Mrkvičky a Ulrycha. početní výhodu dlouhou minutu a 38 sekund Vrchlabští nevyužili, ševčík totiž chytil všech 8 ran, které na něj během oslabení byly vyslány. V čase 49:44 snížil bez asistence Šulc. 7 minut před koncem hosté nevyužili v pořadí již osmou přesilovou hru. Po zbytek zápasu už se hra přelévala ze strany na stranu, ani jeden z týmů si nevytvořil nebezpečnější šanci, navíc hosté půl minuty před koncem odvolali brankáře. Gól nepadl a poslední prověření Vrchlabských skončilo vítězně 3:2.

Carvan Jaromír: Samozřejmě přípravné utkání které my jako mužstvo z nižší soutěže tak samozřejmě jsme rádi že jsme drželi krok s mančaftem z vyšší soutěže a myslím si, že jsme sehráli docela slušné utkání a že za ten svůj výkon se nemusíme vůbec stydět.