HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabští hokejisté mají Jihlavě co vracet
Preview k zápasu

Vrchlabští hokejisté mají Jihlavě co vracet

11.11.2010
Jan Hanuš

Po volné středě nastává pro Vrchlabí další pokračování prvoligových bojů a opět přijede vedoucí tým tabulky. Výhrou nad Hradcem Králové se jihlavská Dukla opět dostala na první místo, dva body před Chomutov, který znovu nestačil na ústecké Lvy. Zápas druhého nejhoršího útoku a nejlepší obrany první ligy začíná ve vrchlabské D&D Elektromont aréně tradičně v 18:00

Jihlava válí

Jihlava si za letošní výkony zaslouží jen a jen pochvalu. Hned od začátku se Dukla drží v nejvyšších patrech tabulky, nejhůře na tom byla po sedmém kole, kdy se podívala na páté místo, paradoxně po stejném kole bylo letos Vrchlabí nejvýše a sice na třetím místě.

Za postavením v tabulce stojí pouhé čtyři prohry a jen třikrát neuhrála Dukla ani bod, první ztráta bodů nastala v Hradci Králové, odkud si odvezla na Vysočinu pouhý bod za prohru po samostatných nájezdech. Poprvé se jihlavští vrátili domů s nepořízenou ze Znojma, kde prohráli 3:1. Následně překvapivě nestačili doma na táborské Kohouty, kteří vyhráli 1:2. Poté nastala sedmizápasová šňůra výher, kterou utnul v místním derby Havlíčkův Brod.

Dlouhé čekání na výhru

Podobně jako s Chomutovem, je i poslední výhra nad Jihlavou postaršího data, letos ani vloni jsme Duklu neporazili, podařilo se to předminulou sezónu v obou zápasech, které skončili vždy výhrou Vrchlabí 4:3 a naposled jsme porazili Jihlavu doma dne 22.10.2008

Kádr Jihlavy

Dukla Jihlava vede nejen tabulku první ligy se ziskem 38 bodů, ale jihlavská ikona Oldřich Bakus vede, jak je ostatně jeho zvykem i celkové kanadské bodování první ligy se ziskem 25 bodů za 13 branek a 12 přesných nahrávek. A na čtvrtém místě najdeme dalšího zástupce Dukly Tomáše Čachotského, který se zatím trefil sedmkrát a navíc má dvanáct asistencí.

D&D Elektromont Aréna
13.11. 18:00
HC Vrchlabí 18. kolo HC Dukla Jihlava
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
12. 21 b. Umístění 1. 38 b.
5 – 1 – 4 – 6 Celková bilance 11 – 2 – 1 – 3
Kamil Tvrdek 6 g.+ 8 as. Nejproduktivnější hráč Oldřich Bakus 13 g.+ 12 as.
Kamil Tvrdek 6 g. Nejlepší střelec Oldřich Bakus 13 g.
Kamil Tvrdek 8 as. Nejvíce asistencí Oldřich Bakus
Tomáš Čachotský
oba 12 as.
Michal Bezouška +3 Nejlepší hráč v +/- Oldřich Bakus +12
Vladislav Kubeš -8 Nejhorší hráč v +/- Miroslav Škumát
Jan Zelený
oba -2
Jan Bendík
Jakub Drábek
oba 22 min.
Nejtrestanější hráč Tomáš Ficenc 30 min.
Vladislav Koutský 2,19
Petr Ševčík 3,65
Michal Valent 5,00
Brankový průměr na zápas Milan Řehoř 1,92
Vladislav Koutský 93,53 %
Petr Ševčík 90,00 %
Michal Valent 84,85 %
Úspěšnost gólmanů Milan Řehoř 93,31 %
Vladislav Koutský 0
Petr Ševčík 1
Michal Valent 0
Čistá konta Milan Řehoř 1

Jihlava, samá vítězství, jen občas prohra

13. kolo SK Kadaň - HC Dukla Jihlava 1:2
14. kolo HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia třebíč 6:1
15. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava 3:1
16. kolo HC Berounští Medvědi - HC Dukla Jihlava 1:4
17. kolo HC Dukla Jihlava - HC VCES Hradec Králové 3:1

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Čížek, Bendík, Zukal, Hanzl - Drábek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Urban, Zíma, Bezouška

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Zelený, Malena, Dobrovolný, Staněk, Posmyk, Jaroš - Hodek, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Škumát - Man, Zeman, Bezděk - Protasenja, Polcar, Hollý

Rozhodčí

Zápas přijede řídit pan Alexander Pavlovič z Prahy, na čarách budou pánové Ladislav Lučan z Hradce Králové a pan Tomáš Svoboda z Jičína.