HC Stadion Vrchlabí – "Věděli jsme, že jsou rychlí a hrají hodně do těla", sdělil po zápase Tomáš Vyskočil
Ohlasy k zápasu

24.09.2007
Petr Novotný

Jen málo hráčů z loňské a předloňské soupisky se udrželo v Jeřábkově kádru a Tomáš Vyskočil je jedním z nich. Obránce s bohatou škálou zkušeností z prvoligových klubů jako je Mladá Boleslav, Beroun nebo Kadaň přišel do Vrchlabí z druholigových Benátek, které týmu z podkrkonoší byly jedním z největších soupeřů ve skupině.

Po vynikajícím výkonu na hradeckém ledě se hokejisté HC Vrchlabí představili domácímu kotli bez zraněného Gengela, kterého však mistrně nahradil čerstvě zotavený Vantuch. Dokázali Rebelům, jak moc se vyplácí důraznost a vytrvalost před brankou soupeře, když ze závarů před hostujícím gólmanem padla většina gólů. "Věděli jsme od trenérů že jsou rychlí a hrají hodně do těla. Myslím si, že jsme hráli také tvrdě," řekl po zápase Tomáš Vyskočil.

V utkání byla vidět zvýšená aktivita domácích borců, jenž nesla ovoce. Obrana nevytvářela zbytečné chyby, a to se také stalo týmu z Havlíčkova Brodu osudným. Nedokázal se příliš často prosazovat a dostávat se do vyložených šancí."Zápas jsme odjezdili všichni pěkně," chválil vrchlabský tým osmadvacetiletý obránce.

Poprvé od doby, kdy odešel do Slavie Praha jako malý kluk, se na našem stadionu předvedl Jiří Jebavý. A jak se mu líbí v Havlíčkově Brodě?"Hraji v první lajně, dostávám dost prostoru, takže jsem určitě spokojený," konstatuje vrchlabský rodák po zápase, ve kterém dostal trest do konce utkání za hrubý faul na domácího nejproduktivnějšího hráče Kamila Tvrdka.

"Lepší než kdybych zůstal ve Slavii, tam bych asi moc příležitostí nedostal, tohle je pro mě zatím to nejlepší," hodnotí obránce se zkušenostmi z reprezentace do 16 let i extraligové Slavie svůj přestup.