HC Stadion Vrchlabí – "B"-tým - s Hronovem zasloužená remíza
Žáci

"B"-tým - s Hronovem zasloužená remíza

21.09.2007
Jan Žďára

V prvním přátelském utkání nadcházející sezony přivítal náš celek soupeře z Hronova, který před sezonou posílil o bývalé hráče z Náchoda a Nového Města. V utkání se také za B team, tvořený výhradně z odchovanců HC Vrchlabí, poprvé představil Jirka Jakubec, který ještě v loňské sezoně pomohl nemalou měrou k postupu našeho A mužstva do první ligy. Ve vyrovnaném utkání hraném ve velmi svižném tempu bylo k vidění deset branek, kdy se soupeři rozešli smírně 5:5.

V první třetině měl soupeř více ze hry, lépe bruslil i kombinoval a v osmé minutě se dostal po chybě v obranném pásmu domácích do vedení. O tři minuty později svítilo na ukazateli skóre už 0:2, to když Hronov využil přesilovou hru pět proti čtyřem. Do konce první třetiny dokázal po dobrém napadání Šindeláře snížit Chrtek pohotovou střelou zápěstím z kruhů. Ostatní šance domácích v samotném závěru třetiny v přesilové hře zùstaly nevyužity. V druhé třetině pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu a hra se vyrovnala především díky lepšímu pohybu a aktivnějšímu napadání soupeře. Hronovští se dostávali pod tlak a domácí konečně proměnili i vytvořené příležitosti. Nejprve Šindelář nekompromisně z úhlu pod horní tyč vyrovnal. Následně z trestného střílení nařízeného za faul na s chutí hrajícího Kováře, poslal domácí do vedení Jakubec, který hronovskému brankáři nedal sebemenší šanci. Na 4:2 zvyšoval ve 34. minutě sám Lukáš Kovář ze samostatného úniku v oslabení po bezchybné nahrávce Srnského. Avšak nepochopitelným zkratem po dvou hrubých chybách v samotném závěru třetiny 39. a 40. min domácí přišli o dvoubrankové vedení. Do třetí třetiny nastupovali celky za stavu 4:4. Ale byli to opět hosté, kteří se v 45. min ujali vedení. Šance se po té střídaly na obou stranách. Poslední zápis do utkání udělal v 55. min domácí Klinger, který po Vrbově asistenci vymetl horní roh soupeřovy branky a stanovil výsledek na spravedlivou remízu 5:5.