HC Stadion Vrchlabí – Amatérské hokejové soutěže ve Vrchlabí
Tiskové zprávy

Amatérské hokejové soutěže ve Vrchlabí

15.04.2024
Lucie Horčičková

Na našem zimním stadionu již sezóna skončila a mohlo by se zdát, že se zde hrají pouze soutěže našich mládežníků a A-týmu. Opak je ale pravdou. Náš stadion slouží i pro amatérské sportovce a je jimi hojně využíván.
Ve Vrchlabí se v zimní sezóně odehrávají dvě amatérské celosezónní soutěže. AHL, kde se pod zkratkou skrývá amatérská hokejová liga a KHL. To pochopitelně není kontinentální, ale Krkonošská hokejová liga.

KHL

KHL hrají 4 pravidelní účastníci - Poinťáci, ArgoHytos, Autoškola Jindřišek a Odbory Kovo.
Tyto týmy se v základní části utkaly čtyřkolově každý s každým a od února probíhalo i klasické play-off. Semifinále se odehrálo na 2 vítězné zápasy a finálová série a série o 3. místo se odehrály na 3 vítězné zápasy.
V základní části letošního ročníku těsně zvítězili Poinťáci, následováni Hytosem, Autoškolou a Odbory.
Ale jak to platí i u vyšších soutěží, play-off je jiná soutěž a výrazně zamíchalo s celkovým pořadím. Nakonec se tedy vítězem letošním ročníku zaslouženě stal Hytos, který ve finálové sérii porazil 3:1 na zápasy Poinťáky. V souboji o 3. místo zase Odbory Kovo porazily Autoškolu, a to poměrem 3:0 na zápasy.

AHL

Letošní soutěže AHL 23/24 se účastnilo 5 týmů.
Během sezóny se odehrálo 30 zápasů systémem každý s každým tříkolově. Každý zápas se hrál na 3x 15 minut.

Konečné pořadí:
1. Medvědi Lánov 29 bodů
2. HC Horní Branná 25 bodů
3. HC Dolní Branná 16 bodů
4. Čermná 12 bodů
5. HC OKEJ 5 bodů

Na závěr sezóny se konal v sobotu 23.3.2024 jednodenní turnaj, během kterého hrál každý s každým 1x15 minut.