HC Stadion Vrchlabí – Do cesty se postaví Chomutov

Do cesty se postaví Chomutov

20.12.2007
Jan Hanuš

K poslednímu letošnímu utkání zajíždějí rozjetí vrchlabští hokejisté na led vzdáleného Chomutova. Bude to utkání více než těžké, protože ze severočeské nedobytné tvrze se body odvážejí zcela vyjímečně. Krkonošská družina může u krušnohorců pouze překvapit a postavit se tak po bok loupeživých rytířů boleslavských i kadaňských a zkusit nějaký bod uloupit.

Letošní Chomutov

Co říct k letošní fazóně Chomutova? Vzpomeňme na loňskou sezónu Vrchlabí, je to to samé. Chomutov celé soutěži jasně kraluje, jen vyjímečně byla letos v čele západní tabulky Mladá Boleslav. Sedmnáct vyhraných zápasů v řadě ostatně hovoří za vše. Pravda, občas se ve spanilé jízdě objeví malé zakopnutí, ale to nemá sebemenší vliv na celkové postavení v tabulce. Dvakrát krušnohorci letos nadělili soupeři devítigólový příděl, nejdříve v Havířově rozstříleli Pantery 4:9, a doma nadělili šumperským Drakům na cestu domů výsledek 9:2. Chomutov zatím inkasoval 68 gólů, v tomto kritériu je Vrchlabí pouze o jednu branku horší, ale co se týká vstřelených branek tam mohou hráči Vrchlabí jen tiše závidět, 83 branek proti 142 jasně ukazuje kvalitu soupeře.

SK Kadaň - KLH Chomutov 3 : 6

Skóre se v Kadani měnilo poprvé v čase 14:04, za Chomutov vsítil branku Milan Kostourek, v 15. minutě srovnal Vladislav Vrtek a v čase 17:37 se střelou Ondřeje Poživila dostala Kadaň do vedení. V čase 24:33 se Chomutov dočkal vyrovnání z hole Milana Kostourka, konec 30. minuty znamenal změnu ve vedení zápasu o které se postaral Chomutovský Martin Heinisch. Poslední kadaňský úspěch v zápase zaznamenal ve 33. minutě Ondřej Poživil. Dál se už trefovali jenom hosté, po gólu do šatny ve 40. minutě, z hole Františka Bombice byl stav zápasu po druhé třetině 3:4. V posledním dějství Chomutov v poklidu navýšil vedení, v čase 42:44 přidal pátou branku Petr Jíra, a v 54. minutě uzavřel gólový účet zápasu chomutovský Milan Kostourek.

Chomutov ve Vrchlabí

Utkání v Elektromont Areně začalo z obou stran poněkud opatrně, ovšem již v 5. minutě se trefil hostující Michal Jeslínek. Přes nápor domácích se už v první třetině skóre neměnilo. Vyrovnání se dočkalo domácí publikum vyrovnání z hokejky Richarda Rapače až ve 36. minutě. V poslední vteřině druhé části mohl strhnout vedení na stranu domácích Petr Přeučil, ale gólman hostí Horčička byl proti. Ve třetí třetině se dohrávala dlouhá přesilovka domácích, ovšem bez změny stavu, jen co se hosté ubránili tak udeřili. Ve 44. minutě poslal Chomutov do vedení Milan Kostourek. Domácí Tvrdek mohl vyrovnat, ale trefil jen tyč, až v 58. minutě vyrovnal Petr Hrach. Již se zdálo, že zápas spěje do prodloužení když 46 vteřin před koncem rozhodl o třech bodech Chomutova Roman Chatrnúch.