HC Stadion Vrchlabí – Zazáří Kometa v Krkonoších?
Preview k zápasu

Zazáří Kometa v Krkonoších?

30.11.2007
Jan Hanuš

Poprvé v historii se představí na vrchlabském ledě jeden z aspirantů na postup do nejvyšší české soutěže. Vrchlabské hokejisty čeká velice těžký soupeř, brněnská Kometa. V Brně, stejně jako v loňské sezóně, panuje i letos hokejová euforie. Návštěvy přes 6000 diváků nejsou v brněnské hale Rondo výjimkou.

Jak se daří Kometě

Brněnská Kometa je jasným lídrem východní skupiny. Po pětadvaceti odehraných utkání je Brno na prvním místě tabulky s devítibodovým náskokem na druhou Olomouc. První částí soutěže procházela Kometa jak nůž máslem, jedinou čistou prohru měla hned z prvního kola, kdy doma nestačila na Třebíč. Ovšem už v pátém kole se nadechla k jedenácti zápasové vítězné šňůře kterou ji přerušil až Chomutov. Soupeři ze západní skupiny Kometu malinko trápí, ztratila body jak s Hradcem Králové po prohře 5:2, tak i dvakrát s Chomutovem, ale chuť si spravila doma s Mladou Boleslaví kterou porazila 4:2. Nejbolestivější ztráta bodů potkala Brno v Berouně a v Kadani.

HC Kometa Group - HC Berounští Medvědi 5:3

Utkání rozhodně nepřipomínalo souboj prvního s posledním. Domácí Kometa se sice dostala brzo do vedení, kdy se už v 5.minutě trefil David Appel, ale Beroun dokázal ve 12. minutě vyrovnat, a ve 26. minutě šel po gólu Braniše do vedení. O pět minut později Pavel Vostřák vyrovnal, ale Medvědi se opět dostali do vedení ve 34. minutě brankou Davida Nedorosta. Domácí ale vzápětí vyrovnali brankou Radka Dlouhého a v poslední části dvěma góly z hole Davida Appela definitivně uťali snahy Berouna o bodový úspěch.

Vrchlabí v modrobílém pekle

Před více než šestitisícovou návštěvou vzdorovalo Vrchlabí do 9. minuty kdy se ve dvojnásobné přesilovce po přihrávce Davida Appela trefil Marian Morava. Druhý gól přidal Michal Černý až 34. minutě a na 3:0 zvyšoval gólem do šatny Aleš Staněk. Teprve v 51. minutě padla branka do brněnské sítě, po nahození Horčičky nedal Petr Přeučil Hronkovi šanci .Dvě minuty před koncem upravil skóre pohledného zápasu na konečných 4:1 Luboš Rob.

D&D Elektromont Aréna
1.12. 18:00
HC Vrchlabí 26. kolo HC Kometa Brno
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
4. 35 b. Umístění 1. 53 b.
9 – 3 – 2 – 11 Celková bilance 15 – 2 – 4 – 4
Kamil Tvrdek 13 g.+ 11 as. Nejproduktivnější hráč Pavel Vostřák 11 g.+ 16 as.
Kamil Tvrdek 13 g. Nejlepší střelec Pavel Vostřák 11 g.
Rok Pajič 13 as. Nejvíce asistencí Pavel Vostřák 16 as.
Aleš Vála +11 Nejlepší hráč v +/- Pavel Vostřák +17
Milan Plodek -6 Nejhorší hráč v +/- Vratislav Čech -3
Petr Přeučil 106 min. Nejtrestanější hráč Vratislav Čech 64 min.
Pavel Falta 2,50

24. kolo KLH Chomutov - HC Kometa Group 2:0
25. kolo HC Kometa Group - HC Berounští Medvědi 5:3

Sestavy z posledního kola