Žáci

Mládež 12.2. - 17.2.

20.02.2011
Barbora Bjelková

Soutěže našich mladých hokejistů se pomalu dostávají do svého finiše a naši borci občas překvapí, občas rozesmutní své trenéry. nejvíce o tom hovoří nehokejové výsledky, jak např. šestnáct vstřelených nebo třináct inkasovaných branek.

HC WIKOV Hronov - HC Krkonoše 4:4 ( 0:3, 1:0, 3:1 )

Střelci:Jirásek (TS), Kunert (Šír), Patrák (Kunert), Soukup - Čech M. 2x (Hloušek), Obst (Čech M.), Hloušek (Obst)

Sestava domácích: Čech A., Volhejnová Čech M., Hejzlar, Hloušek, Štencl, Mach, Obst, Šubrt, Teichman, Hornych, Krupa, Drapač

Hosté: Mikšík, Pluháček Minařík, Moravec, Junek, Husár, Mikysa, Lanta, Soukup, Teuber, Bartsch, Šlaicher, Šír, Jirásek, Kunert, Patrák

Dne 12.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – 4.třída zápas proti celku HC WIKOV Hronov na hostujícím hřišti. Domácím jsme přijeli vrátit prohru z prvního zápasu v Trutnově, což se nám téměř celé utkání dařilo, ale z nepochopitelných důvodů jsme během posledních pěti minut zápasu o slibný náskok přišli.

Spartak nové Město nad Metují - HC Krkonoše 4:2 (2:0, 1:2, 1:0 )

Střelci:  25. Rathouský /Perutek/, 32. Hrdlička /Perutek/

Sestava domácích: Čáp / Čížek/ - Škoda, Mach, Lukášek, Rejchrt, Reichmann, Řehák J., Hulán, Duben, Prostředník, Hladík, Dufek, Kubrt, Bezděk, Vaňát

Hosté: Jeschke /Abrahám/ - Rathouský, Serbousek, Gabriel D., Pavelka, Poul – Perutek, Hrdlička, Řehák D., Srnský J., Luňák, Fuks, Brandejs

Dne 11.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – junioři zápas proti celku Spartak nové Město nad Metují na hostujícím hřišti. K prvnímu semifinálovému zápasu nastoupili junioři HC Krkonoše na ledě v Novém Městě nad Metují s minimálním počtem hráčů, neboť některé vyřadila nemoc, někteří se rádoby omluvili a někteří ani neměli tolik slušnosti se trenérům omluvit. Dále nemohli být povoláni hráči dorostu, který hrál svoje mistrovské utkání. Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a svoji jasnou převahu potvrdili dvěmi brankami a nebýt brankáře Jeschkeho, tak mohlo být skóre ještě výraznější pro domácí. Naši borci za celou třetinu byli u všech puků později a i osobní souboje většinou s převahou vyhrávali domácí hráči. Druhá třetina přinesla zlepšení a podařilo se i vyrovnat na 2:2, ale nerozhodný stav dlouho nevydržel a domácí zvrátili po chybě obrany skóre ve svůj prospěch. V poslední třetině se hrál hokej za mírné převahy hostů, ale těm se nepodařilo skórovat ani z těch nejvyloženějších šanci a domácí z jedné z mála náhodných šancí odskočili na konečných 4:2. Tento zápas se našim juniorům moc nepovedl a nezbylo nic než doufat, že sobotní zápas bude podle jiného scénáře a rozhodovat se bude až ve třetím utkání opět na ledě na zimním stadiónu v Novém Městě nad Metují.

HC Krkonoše - Spartak nové Město nad Metují 8:0 ( 2:0, 2:0, 4:0 )

Střelci:  5. Perutek/Rathouský/, 16. Vácha /Gabriel D./, 23. Hrdlička /Perutek, Řehák D./, 30.Fuks, 45. Vácha / Srnský J., Luňák/, 57. Perutek / Řehák , Serbousek/, 59. Srnský J. /Poul/, 59. Srnský J. /Luňák/

Sestava domácích: Jeschke /Abrahám/ - Rathouský, Serbousek, Gabriel D., Havel, Pavelka, Poul – Perutek, Hrdlička, Řehák D., Vácha, Srnský J., Luňák, Fuks, Srnský M., Špetla, Janoušek

Hosté: Čáp /od 40. min. Čížek/ - Škoda, Mach, Lukášek, Rejchrt, Reichmann, Řehák J., Hulán, Duben, Prostředník, Hladík, Dufek, Kubrt

Dne 12.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – junioři zápas proti celku Spartak nové Město nad Metují na domácí půdě. K druhému zápasu semifinálové série Krajské ligy juniorů nastoupilo oproti pátku domácí mužstvo doplněno o hráče dorostu. Scénář sobotního zápasu byl úplně obrácený oproti pátečnímu mači. Naši borci šli již v páté minutě do vedení a do konce třetiny přidali ještě jednu branku a nevyužili ještě několik gólových šancí. Hosté se dostávali jen na dostřel branky, ale díky tentokrát dobře fungující obraně a skvělému brankáři Jeschkemu se jim branku vsítit nepodařilo. Druhá třetina proběhla ve stejném duchu jako první a do kabin se odcházelo za stavu 4:0. V poslední třetině domácí hráči zúročili svojí jasnou herní převahu a skóre nakonec skončilo 8:0, což bylo sice pro hosty na jednu stranu kruté, ale na druhou stranu mohli být rádi, že neodjížděli ještě s větším přídělem. Tentokrát je třeba pochválit každého jednotlivce, který do utkání zasáhl a domácí trenéři mohli být s předvedenou hrou i konečným výsledkem spokojeni. Je však nutno i v rozhodujícím zápase v pátek 18.02.2011 tento výkon zopakovat a postup do finále by tak neměl uniknout.

HC VCES Hradec Králové - HC Krkonoše 3:16 ( 1:6, 1:7, 1:3 )

Střelci: Haas 5x, Stříbrná 4x, Štembera 3x, Perička 2x, Stříbrný 2x

Hosté: Šlaicher - Haas, Jirků, Perička, Stříbrný, Stříbrná, Štembera

Dne 13.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – 3.třída (Vlci) zápas proti celku HC VCES Hradec Králové na hostujícím hřišti. Hosté poslední zápas sezony nepodcenili, hned v první třetině dokázali vytvořit pětibrankový náskok a ten po celý zápas již jen zvyšovali a loučí se s uplynulou sezonou bez porážky.

HC VCES Hradec Králové - HC Krkonoše 13:7 ( 6:1, 4:3, 3:3 )

Střelci: Bílek 4x, Boukal 2x, Koldovský

Hosté:Perička - Bílek, Boukal, Grof, Koldovský, Fiala, Horák

Dne 13.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – 3.třída (Vlčata) zápas proti celku HC VCES Hradec Králové na hostujícím hřisti. Kdoví, jak by zápas skončil, kdyby se hrálo o několik třetin více... Hosté opět nezachytili nástup soupeře v první třetině a pak již nebylo dost času pětibrankový náskok dotáhnout. Vzhledem k věkovému průměru vrchlabských Vlčat určitě zaslouží pochvalu za celou sezonu.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Krkonoše 5:1 ( 1:1; 1:0; 3:0 )

Střelci: Smékal (Bjelka), Půža, Pazourek, Půža, Jícha, Šebesta

Sestava domácích: Zelený, Peška, Němec, Půža, Linsbauer, Vlček, Macek, Koláček, Pazourek, Jícha, Šebesta, Skotar, Kittler, Šimák, Němec R, Vacek, Prchal

Hosté: Polák, Prchlík - Junek, Erban, Petřík, Krsek, Augustín, Vacek, Smékal, Šelep, Vitoušek, Bjelka, Žalud

Dne 17.2.2011 sehrál celek HC Krkonoše – mladší dorost zápas proti celku SKLH Žďár nad Sázavou na hostujícím hřišti.