HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nové Město nad Metují - Vrchlabí 2:5

HC Stadion Vrchlabí je ve finále!

06.02.2013
Raina Jarošová
Ve čtvrtém zápase se konečně rozhodlo o tom, kdo postoupí ze semifinále. HC Stadion Vrchlabí bude soupeřem Trutnova ve finále krajské hokejové ligy. V Novém Městě dokázal zvítězit poměrem 2:5.
SF4, středa 6.2.2013, 18:00
Nové Město nad Metují
2:5
Horáček, Čáp - Marša, Šnejdr, Plíhal, Dufek, Dittrich, Jakl - Kodym, Ježek, Potůček, Praus, Stehno, Janoušek, Řehák, Škoda, Reichmann, Chmelík, Mach, Lukášek, Junek
Biegl, Effemberk, Hamerský, Lochman, Hlaváč, Pulec, Provazník, Majer, Lepka, Bláha, Weiss, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Jirku, Svoboda M, Marek, Svoboda R, Kadavý, Krsek
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky:2.Praus, 37. Škoda, 17.Svoboda M.(Lepka), 23. Weiss (Jirku), 30.Kadavý (Jirku), 53. Fořt (Provazník), 54.Jirků (Oppelt)
Rozhodčí: Veinfurter, Zeman, Řezníček.
Vyloučení:5:5. Využití:1:1. V oslabení:0:0. Diváci: 656. Průběh utkání: 1:1, 2:3, 2:5.
Hosté z Vrchlabí měli v Novém Městě pomalejší rozjezd, a tak se domácí hned v první přesilovce díky Prausovi ujali vedení. Vrchlabský rojezd trval zhruba do 12. minuty. To se hosté konečně dostali do hry, vytvořili si tlak a Martin Svoboda vyrovnal na 1:1.

Druhou třetinu začali vrchlabští hráči přesilovkou, Horáčka však nepřekonali. To se podařilo až Weissovi ve 23. minutě, který poslal Stadion do vedení. Spartak neměl v úmyslu přenechat vrchlabským vedení a tak začala přetahovaná na ledě, kdy měli oba golmani spoustu práce, urputnější ovšem byli hosté a Kadavý zvýšil přesnou dělovkou od modré na 1:3. Dvoubrankový náskok domácí snížili ve 37. minutě,Škoda.

Třetí třetinu už hosté za vydatné podpory vrchlabských fanoušků nepustili. Byli útočnější, ale Nováč bojoval do posledního dechu. Když se ovšem utrhl Jirků a projel až před Horáčka, ten neudržel nervy a odhodil helmu i hokejku za branku... V 52. minutě Patrik Fořt posunul Vrchlabí oo krok blíže k finále, když zvýšil na 2:4 a v 53. minutě Jirku finálovou účast potvrdil.

Semifinále tedy zná své vítěze. HC Stadion Vrchlabí změří své síly s týmem HC Bak Trutnov, první zápas bude 13.2.2013 v Trutnově od 18,00 hodin. O třetí místo svedou boj tým Hronova a Nového Města.