HC Stadion Vrchlabí – Na poprvé to nevyšlo, vrchlabský tým má ale k dispozici ještě jeden mečbol

Na poprvé to nevyšlo, vrchlabský tým má ale k dispozici ještě jeden mečbol

05.02.2013

Stadion v neděli na vlastním ledě odehrál třetí semifinálové utkání s Novým Městem, když se jednalo o velice zajímavý zápas. V tomto souboji ale nakonec zvítězili hosté a série se tak přesouvá zpět na led rivala z Nového Města nad Metují.

HC Stadion Vrchlabí vedl v semifinále již 2:0 a mohl tak v neděli postoupit do finále. Tak se ovšem nestalo, neboť Spartak dokázal ve velice zajímavém utkání v Elektromont aréně vyhrát. Teď k již zmiňovanému duelu. Skóre utkání otevřel v 15. minutě hostující Kodym. Ještě do první sirény ale vyrovnal Bláha. Po pěti minutách hry ve druhé periodě se do vedení opět dostali hosté. Svůj druhý zásah přidal Kodym. A když se po hrubce domácí obrany prosadil ve 40. minutě Potuček, vedli sveřenci trenéra Ježka ve Vrchlabí 1:3. Ve třetím dějství se přesnou ranou od modré prezentoval Hlaváč a snížil na rozdíl jediné branky. Poté nastala zajímavá situace. Nejprve přesilová hra pěti proti třem pro tým Spartaku. Ten této šance ovšem nevyužil a zanedlouho se přesně to samé uskutečnilo na straně druhé a domácí kanonýr Tomáš Bláha přidal svou druhou trefu a poslal utkání do prodloužení a když nepadl gól ani v nastaveném čase, musely rozhodnout nájezdy. Ty, díky Kodymovi, který tak zaznamenal hattrick, lépe zvládli hosté a odvrátili první mečbol vrchlabské družiny.

Série se tak přesouvá zpět do Města, kam jede Stadion s cílem ukončit sérii a postoupit do finále!

Krajská liga již zná svého prvního finalistu. Stal se jím vítěz základní části Trutnov, který porazil ve čtvrtfinále Novou Paku a v souboji o finále na něj nenašel recept tým Hronova. Bak vyhrál obě série 3:0 a zvítězil tak na nejnižší možný počet zápasů.

Čtvrtý semifinálový souboj mezi týmy Nového Města a Vrchlabí, začíná na tamním stadiónu ve středu od 18:00 hodin. Vrchlabský fanclub vypravuje autobus.