HC Stadion Vrchlabí – Play-off proti Drakům z Bíliny
Preview k zápasu

Play-off proti Drakům z Bíliny

26.02.2015
Jana Poskerová

Není drak jako drak, Krkonoše si přály v prvním kole play-off derby Vrchlabí x Trutnov, ale poslední kolo rozhodlo a tak Vrchlabí přivítá na svém ledě Draky z Bíliny a Trutnov se popere s Táborem.

Po základní části se v prvním kole potká páté Vrchlabí s dvanáctou Bílinou. Celky od sebe dělí 23 bodů. Vrchlabí ze třiceti dvou zápasů získalo 58 bodů a to za dvacet výher (z toho 16 v základním čase) a dvanáct proher (z toho dvě v prodloužení a jeden zápas byl kontumován). Draci si vybojovali třicet pět bodů, 12 x zvítězili (9 x v základním čase) a 18 x prohráli (dva zápasy byly za bod v prodloužení). Skóre týmů je u Vrchlabí 136:126 a u Bíliny 112:147. V základní části vyšla ze vzájemných utkání lépe Bílina, doma porazila Vrchlabí na samostatné nájezdy 5:4 a ve vrchlabské aréně zvítězila 3:1. „V základním kole jsme sice Bílinu neporazili, ale play-off je jiná soutěž, tady už se na základní část nehledí,“ komentuje nadcházející zápas kapitán domácího týmu Jiří Jakubec. „Jsem si jistý a věřím, že první kolo play-off vyhrajeme, úplně ideální by bylo, abychom to příští středu doma ukončili a už se připravovali pravděpodobně na Kolín.“

Z důvodu velké marodky Vrchlabí neodehrálo poslední kolo, hráči se doléčovali z chřipek a nachlazení. „Ve čtvrtek se po marodící pauze sejdeme na ledě, abychom se zase nadýchli ostrého vzduchu a lehce si zatrénovali. Předpokládám, že pro nás trenér připraví něco zahřívacího, abychom se už v pátek obuli do plné přípravy, a v sobotu nastoupíme na Draky v plné síle. Nesmíme zaváhat, měli jsme teď trochu prostor si odpočinout a srovnat si i hlavu. Hokej a play-off zvlášť je hodně o psychice. Musíme zapomenout na útlum a nezdary, které jsme měli a do dalších zápasů se řádně připravit. Škoda, že nepřijedou jiní draci, hrát play-off s Trutnovem – to by byla atmosféra. Ale my věříme, že naši fanoušci tu atmosféru vytvoří i proti Bílině,“ říká kapitán.

Bílina se má určitě na co těšit, protože domácí tým je samozřejmě papírově v roli favorita a nechce výhru pustit. Na druhou stranu Bílina už ví, že umí vrchlabským pěkně zatopit. Jenže pětice nejúspěšnějších střelců a nahrávačů už se chystá na nové zářezy, ať je to Filip (13+32), Bláha (16+21), Matějka (13+19), Vlach (15+16) nebo Šťastný (18+10), který o několik zápasů přišel svou účastí na Univerziádě. Z bílinských hráčů si pak Neužil a obránci musí pohlídat Procházku (17+18), Ziku (11+17) Zdeňka (6+14), Böhma (13+3) a Přeučila (7+9).

Slavnostní nástup na ledovou plochu v doprovodu hráčů HC Krkonoše a hymna je připravena na 18:00. Prosíme fanoušky, aby přišli včas a užili si zápas od začátku až do konce. Novinkou v aréně budou roztleskávačky, fanoušci se tedy mají na co těšit. Prodej lístků probíhá v sobotu od 17:00, permice na play-off neplatí!!!