HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 3:2

Vrchlabští se ujímají v sérii vedení

28.02.2015
Marek Komárek
První bod zůstal doma. Spousta neproměněných šancí ale udržovala šanci Draků až do posledního hvizdu. Lenoch a Šťastný brankami v početní výhodě a Jebavý ve třetí části při plném počtu na obou stranách zařídili nakonec i rozhodující náskok. Tři minuty před koncem zdramatizoval koncovku Salač, více už hosté nestihli. I přes velmi dobrý výkon Škubala v brance Bíliny získávají první bod Vrchlabští.
1.kolo, sobota 28.2.2015, 18:00
3:2
Bilina
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Šťastný, Bláha, Jirků, Skočovský, Matějka, Urban, Fořt, Krsek
Škubal (Chabr) – Veselý, Fučík, Brettschneider, Polák, Machač, Bittner – Kýhos, Přeučil, Salač, Procházka, Zdeněk, Zíka, Štěpánek, Sekerka, Petráš, Piewak, Kotov, Vrba, Jirkovský, Havlůj
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 4. Lenoch (Filip, Šťastný), 24. Šťastný (Filip, Hamerský), 45. Jebavý (Skočovský) – 8. Petráš (Štěpánek), 57. Salač (Bittner). Rozhodčí: Horinek - Huryta, Urubčík. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 175. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Domácí celek měl v úvodu utkání velkou příležitost, ale pokus skončil na tyči. Ve 4. minutě utkání rozjásal vrchlabský stadion Patrik Lenoch, který ihned využil nabídnutou přesilovou hru při vyloučení hostujícího Brettschneidera, asistoval mu veterán Martin Filip - 1:0. V 6. minutě mohl navýšit vedení Lenoch, ale hostující brankář si s jeho střelou poradil. První akce hostů byla k vidění až v 8. minutě, ale byla pro hosty šťastná, protože se o vyrovnávací branku postaral Zdeněk Petráš. Asistoval mu Štěpánek - 1:1. Od poloviny utkání až po konec první části byly k vidění pouze vyloučení. Dvě na straně domácích a jedno na straně hostů.

V úvodu druhé části měl šanci dostat zpátky vrchlabské do vedení Jirků, ale jeho nebezpečný pokus v brance neskončil. Na druhé straně zahrozil Sekerka, ale Neužil byl na svém místě. Poté následovala série vyloučení. Ve 24. minutě využil přesilovou hru 5 na 3 vrchlabský Tomáš Šťastný. U branky mu asistovali Martin Filip a Ondřej Hamerský - 2:1. O dvě minuty později mohl být náskok domácích dvou gólový, ale nebezpečný únik Ondřej Hamerský nezakončil přesně. Poté byli vyloučeni dva hráči domácích a jen díky Neužilovi, který pochytal dvě střely hostujícího Lukáše Ziky, drželi vrchlabští těsné vedení. V polovině třetiny byli aktivnější hosté. Měli množství šancí, ale ani jednu z nich nevyužili. Na druhé straně se sám před brankářem hostů objevil Patrik Urban. Gólman jeho pokus vyrazil. Ve 36. minutě domácí podruhé v utkání orazítkovali tyč a poté Tomáš Bláha těsně před brankou neuspěl.

Vrchlabští zahájili třetí třetinu gólem. Po několika nebezpečných situacích domácí položili Škubala a Jiří Jebavý už neměl problém se zakončením a navýšil náskok domácích o dvě branky. Asistoval mu David Skočovský - 3:1. Poté už poněkolikáté v zápase následovala šňůra vyloučení. V 51. minutě mohl vsítit kontaktní gól hostující Erich Piewak, ale vrchlabského gólmana toto utkání zastihlo ve famózní formě. V 55. minutě byla k vidění série akcí hostí. Bez výsledku. Až v 57. minutě kontaktní gól vsítil Vlastimil Salač, přihrál mu Jan Bittner - 3:2. Těsně před koncem utkání byla nabídnuta domácím přesilová hra, kterou nevyužili. Patnáct vteřin před poslední sirénou si hosté vyžádali oddechový čas, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Domácí potvrdili roli favorita a ujímají se vedení v sérii 1:0. V pondělí je čeká druhé utkání na hřišti Bíliny, kde se pokusí urvat druhé vítězství v sérii.

Josef Řeháček: S dnešním výsledkem jsem určitě spokojený. První zápasy v play-off jsou vždycky těžké a kluci odvedli dobrou práci. Vstup do zápasu byl povedený, pomohl nám rychlý gól, po kterém následovaly další šance. Ty jsme bohužel nevyužili, naopak jsme obdrželi hloupou vyrovnávací branku. Celou dobu jsme ale měli mírně navrch. I přes pár obranných chyb jsme vzadu hráli spolehlivě a měli jsme gólové šance. Trochu jsem se obával druhé třetiny. Naštěstí jsme jí ovládli a do poslední části jsme šli ve větší pohodě. Branka na 3:1 nás pak trochu uklidnila, avšak závěr v našem podání byl pasivnější. Napadali jsme až od modré a to je prostě pozdě. Nakonec jsme ale zvítězili a máme na svém kontě první cennou výhru.

Jakub Neužil: Myslím, že jsme podali slušný výkon. Po mnoha zápasech jsme hráli spolehlivě dozadu. Některé chyby tam ale samozřejmě byly a hru jsme si komplikovali zbytečnými zákroky za hranicí pravidel. Jinak jsme předváděli hezký hokej, byla tam i obětavost a hráli jsme tak, jak by se při play-off hrát mělo. Se zápasem jsem tedy spokojený jak po herní, tak i výsledkové stránce.

Jiří Škubal (brankář HC Draci Bílina): Tlačili jsme, ale Vrchlabí nás potrestalo z přesilovek. My jsme naopak nevyužili ani jednu z mnoha přesilových her. Vrchlabí působilo jako zkušené mužstvo, mělo lepší pohyb po hřišti.

Jsi „kliďas“ v brance, vůbec nemluvíš na spoluhráče.

Mě to rozptyluje, když se soustředím na jiné věci. Nejraději se soustředím sám na sebe. Jsme všichni dospělí a měli bychom vědět, co máme hrát.

Jak vidíš další utkání tentokrát pro tvůj tým v domácím prostředí?

My doma máme úzké hřiště, jsme na to zvyklí a dělá to problém všem soupeřům. Na naše poměry je to tady ve Vrchlabí obrovský. Doma si věříme, hraje to tam jasně pro nás.

Jaký je tvůj odhad dalšího vývoje série?

3:1 vyhrajeme!