HC Stadion Vrchlabí – Jak to bude v play-off I. ligy
A Team

Jak to bude v play-off I. ligy

06.02.2008
Jan Hanuš s přispěním hokej.cz

Již dvě kola má HC Vrchlabí jistotu účasti v play-off, do kterého jde z krásného čtvrtého místa, které zaručuje domácí prostředí v prvních dvou zápasech osmifinále.

První a druhý tým obou skupin mají jistou účast ve čtvrtfinále. Mužstva na třetí až šesté příčce budou bojovat o zbylé čtyři vstupenky mezi osm nejlepších. Osmifinále se bude hrát křížem mezi skupinami na tři vítězné zápasy, série začnou na stadionech třetích a čtvrtých týmů.

Čtyři postupující, kteří budou známi nejpozději 21. února, se pro nasazení do čtvrtfinále seřadí na pozicích pět až osm bez ohledu na příslušnost ke skupinám podle bodové zisku ze základní části. První čtyři nasazené celky budou mít výhodu domácího prostředí v zahajovacích duelech 24. února a seřadí se podle předem daného klíče.

Nejvýše nasazený bude vítěz jedné ze skupin s vyšší počtem dosažených bodů v celé základní části, dnes je již známo, že to bude Mladá Boleslav. Druhým nasazeným se stane vítěz jedné ze skupin s nižším bodovým ziskem, bude to tým z východní skupiny, buď Olomouc nebo Kometa Brno. Číslo tři obdrží stříbrné mužstvo jedné ze skupin s vyšším bodovým kontem, jistotu nasazení číslo tři má Chomutov. Číslo čtyři bude přiřazeno druhému týmu jedné ze skupin s nižším bodovým ziskem.

Toto nasazení zůstane v platnosti i pro semifinále, kde se nejvýše nasazený postupující utká s nejhorším. Od čtvrtfinále se všechny série hrají na čtyři vítězná utkání. Vítěz první ligy, který bude znám nejpozději 6. dubna, vyzve v baráži o účast v O2 extralize 2008/2009 nejhorší tým nejvyšší soutěže z právě probíhajícího ročníku.

Také první liga od letošní sezóny zavádí tzv. play out. Hráči týmů na sedmém a osmém místě obou skupin se utkají čtyřkolově každý s každým se započítáním bodů ze základní části. Poslední dva celky této čtyřčlenné skupiny sestupují přímo do druhé ligy.

Dva sestupující celky nahradí dva úspěšnější celky z tříčlenné kvalifikace vítězů play-off druhé ligy, která se hraje v termínech: 31. března, 2., 4., 7., 9. a 11. dubna.

Osmifinále 14.2. 15.2. 18.2. 19.2. 21.2. - -
Čtvrtfinále 24.2. 25.2. 28.2. 29.2. 3.3. 5.3. 8.3.
Semifinále 10.3. 11.3. 14.3. 15.3. 18.3 20.3. 22.3.
Finále 25.3. 26.3. 29.3. 30.3. 2.4. 4.4. 6.4.

Vítěz první ligy bude hrát s nejhorším celkem extraligy baráž o postup do O2 extraligy v termínech: 11., 13., 15. a 17. dubna, případně 19., 21. a 23. dubna.