HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Mountfield B - HC Krkonoše 7:1

Ml. dorostenci vysoko podlehli MOUNTFIELDU "B"

13.09.2009
Patrik Huber
K dalšímu mistrovskému utkání cestovali mladší dorostenci HC Krkonoše přes celou republiku až do vzdálených Českých Budějovic, kde nastoupili proti tamnímu MOUNTFIELDU "B". Utkání se odehrávalo v Budvar Areně, v níž nastupují extraligové České Budějovice.
2.kolo, neděle 13.9.2009,
Mountfield B
7:1
Havlátko - Mayer, Beneš, Břečka, Kadlec, Hanuš, Piegl, Žáček - Chalupský, Pastyřík, Flegl, Šesták, Ruda, Koupla, Prokeš, Takáč, Kosař.
Huber (Nejezchleba) - Vácha "C", Vetterle, Kadavý, Havel, Špetla, Tauchman - Vacek, Janoušek, Kozák - Šeps, Suchánek, Tůma - Tatar, Smékal, Krsek - Jeřábek
Třetiny: 2:0, 5:0, 0:1  Branky a nahrávky: 10. Chalupský (Koupal, Šesták), 14. Takáč, 23. Kadlec (Flegl), 25. Chalupský (Břečka), 34. Chalupský (Koupal, Šesták), 34. Koupal (Šesták, Chalupský), 37. Ruda - 48. Tůma . Vyloučení: 13:9 . Využití: 1:1 . Průběh utkání: 7:0, 7:1 .

V první třetině to vypadalo, jako by hostující mladíci nevěděli, co hrát. Byli jako opařeni, navíc pod výrazným tlakem soupeře. Ten zužitkoval zakřiknutost hostů dvěma góly. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Trenéři zcela jistě měli o přestávce svým svěřencům dost co říct a zabralo to. Hra hostujících hokejistů se výrazně zlepšila, dokázali si vytvořit šance, nicméně v koncovce byli impotentní. Naopak soupeři se na gól moc nenadřeli. Pěti brankami po hrubých chybách obrany, či brankářů rozhodli o svém vítězství.

Do poslední třetiny vstupovali hráči z Krkonoš s tím, že nemají co ztratit. Vytvářeli si celkem dost brankových příležitostí, ale ty ne a ne proměnit. Střeleckou nemohoucnost protrhl až ve 48. minutě Jan Tůma. To však bylo vše. Těžko říci, jak by utkání dopadlo, kdyby Krkonošští hráli celý zápas tak, jakou třetí třetinu. Nutno také dodat, že domácí tým už asi nehrál s takovým nasazením.