V srpnu 2007 vyšly tyto články:

31.8.Vrchlabí na Tygry nestačilo LIB - VRC 5:2, 1.kolo | Ondřej FlanderkaVrchlabí nastoupilo poprvé v přípravě proti celku z Extraligy. Liberečtí Bílí Tygři na domácím ledě v Tip Sport Aréně prvoligového nováčka bez problémů porazili poměrem 5:2. Utkání rozhodly především přesilové hry. Tygrům se porařilo využít hned 4!
30.8.Mládež - první sezóna v žákovské lizeMartin ChrtekKončí přípravné období a většině mládežnických mužstev začínají v nejbližší době mistrovské soutěže. V prvním týdnu měsíce září startuje žákovská liga 6 – 9 tříd, o týden později zahájí soutěž 4 a 5 třída. Soutěže juniorů , dorostu a přípravky(3. třídy a mladší) zahajují v půli měsíce října. Mužstva končí „ přípravu na suchu“ a přecházejí na tréninkové jednotky na ledě.
28.8.Vrchlabí dvoubrankové vedení v Jihlavě neudrželoJIH - VRC 3:2, 1.kolo | Pavel Zeman, R.V.Vrchlabští zaskočili Duklu na jejím ledě rychlým dvoubrankovým vedením, když Řehoře překonali Bárta a Tvrdek. Jihlavský Rytnauer ale brzy snížil a domácí nakonec zápas dokázali otočit.
27.8.Kádr opouštějí další dva hráčiHC VrchlabíVedení HC Vrchlabí se rozhodlo uvolnit z kádru další dva hráče. Minulý týden s mužstvem naposledy trénovali, k poslednímu přátelskému utkání v Chrudimi již nestoupili - Petr Dvořák a Miroslav Hájek.
26.8.V úterý zajíždí naši hokejisté na VysočinuJan HanušDalší, již osmý přípravný zápas čeká na hokejisty Vrchlabí. V úterý 28. srpna v 17:30 se na Horáckém zimním stadionu se utkají s Jihlavou. Vrchlabští hokejisté se budou snažit zrušit prokletí maximálně dvou vstřelených branek v jednom zápase.
23.8.Vrchlabí se pokusí oplatit Chrudimi porážkuCHR - VRC 2:2, 1.kolo | RedakceHokejisty Vrchlabí čeká ve čtvrtek od 18 hodin další přípravný zápas. Tentokrát změří síly s notně posíleným druholigovým celkem HC Chrudim, který bude patřit mezi největší aspiranty na postup. Proti Vrchlabí změřila Chrudim síly už v loňském play-off, ale v něm uspělo Vrchlabí a postoupilo do první ligy.
23.8.Vrchlabí v Chrudimi remizovaloCHR - VRC 2:2, 1.kolo | David SchlegelGól a asistence Kamila Tvrdka pomohly vrchlabským hokejistům k remíze v přípravném utkání v Chrudimi. Tvrdek nejprve v přesilové hře 5 na 3 otevřel skóre. Ve druhé třetině pak asistoval u gólu Michala Nevyhoštěného na 2:1, ale Chrudim i podruhé dokázala vyrovnat. V pozápasových samostatných nájezdech byla úspěšnější Chrudim, když jediný nájezd proměnil Ondřej Potůček.
21.8.Vrchlabí posílí útočník Petr PřeučilVáclav Havlas ml.Z kádru Ústeckých Lvů přichází pod Krkonoše posílit Jeřábkovo mužstvo útočník PETR PŘEUČIL. „Bude u nás na roční hostování,“ sdělil sportovní ředitel Aleš Kmoníček na adresu 24letého centra.
16.8.V Benátkách taktéž remíza 2:2BEN - VRC 2:2, 1.kolo | Jakub Gabriel, Patrik HuberV druhém zápase s Benátkami sehráli hokejisté Vrchlabí podruhé remízu. Již ve 4. minutě se prosadil v přesilovce Hořčička. Domácí odpověděli až v 47. minutě trefou Jakeše. V 54. minutě strhl vedení na stranu hostujících Rok Pajič. Domácí ale našli odpověď i na tento gól a necelé dvě minuty před koncem Kocman upravil na konečných 2:2.
15.8.Vrchlabí zajíždí na led druholigových BenátekPatrik Huber, Jakub GabrielVýběr Vladimíra Jeřábka čeká po prohře s Chrudimí další druholigový soupeř. Zítra v 18:00 hod. se Vrchlabští představí na zimním stadionu v Benátkách, kde sehrají další přípravné utkání. Tyto dva celky již spolu sehráli jedno přátelské utkání.Ve Vrchlabské Elektromont Aréně skončilo utkání za nerozhodného stavu 2:2.
14.8.Všechny branky padly v rozmezí dvou minutVRC - CHR 1:2, 1.kolo | Jakub Gabriel, Patrik HuberHokejisté Vrchlabí na domácím ledě podlehli nejtěsnějším poměrem hokejistům Chrudimi 1:2. Vrchlabí se sice ve 33. minutě dostalo do vedení brankou Jakuba Krätzera, ale hosté za 24 vteřin vyrovnali a za další necelou minutu a půl vsítili vítězný gól. Rozhodující branku vstřelil bývalý reprezentační útočník David Pospíšil. Chrudim ještě v poslední minutě neproměnila trestné střílení.
13.8.Další soupeřem bude HC ChrudimPatrik Huber, Jakub GabrielDnes od 18:00 hod. v Elektromont Aréně naši hokejisté sehrají již paté přátelské utkaní. Soupeřem bude nám hodně známý celek z Chrudimi, který jsme v minulé sezóně vyřadili ve finále 3:1 na zápasy a historicky postoupili do 1. ligy
11.8.Ve vyrovnaném utkání byla šťastnější KadaňVRC - KAD 2:3, 1.kolo | Jan Hanuš, David SchlegelVe čtvrtém přípravném utkání podlehli hokejisté Vrchlabí na domácím ledě před přibližně 600 diváky Kadani nejtěsnějším poměrem 2:3. Domácí tahali celý zápas za kratší konec. Dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale naposledy se to podařilo Kamilu Tvrdkovi až půl minuty před koncem poté, co Vrchlabí dostalo možnost hrát v početní výhodě pět na tři.
9.8.Dnes přijede prvoligová Kadaň HC VrchlabíHokejisté Vrchlabí nastoupí dnes od 18:00hod ke svému čtvrtému přípravnému utkání. V Elektromont Aréně přivítají prvoligový celek SK Kadaň.
8.8.S druholigovými Benátkami remízaVRC - BEN 2:2, 1.kolo | HC VrchlabíVe svém třetím přípravném zápase remizovalo Vrchlabí s druholigovými Benátkami. Domácí nastoupili do utkání, které se hrálo netradičně 4x15 minut, bez několika zraněných hráčů a od 7. min. po Zajíčkově gólu museli dotahovat náskok soupeře. Prvoligovému nováčkovi se však brzy po dorážce Bryneckého podařilo vyrovnat a v 50. min. otočil výsledek Nevyhoštěný. V závěru však za hosty srovnal Kristek.
6.8.Do Vrchlabí přijedou druholigové BenátkyHC VrchlabíV úterý 7.8.2007 od 18:00 sehrají naši hokejisté další přípravné utkání, opět na domácím ledě. Naším soupeřem bude druholigový celek HC Benátky nad Jizerou.
4.8.První odchody z kádruHC VrchlabíTrenér Jeřábek vyřadil z týmu první hráče ... na koho padnul Černý Petr?