HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 4:5

Z výjezdu za Buldoky plný počet bodů

17.11.2016
Nelehké utkání čekalo na vrchlabské hokejisty ve čtvrtek ve Slaném. Postavili se proti Buldokům z Řisut. Hosté z Vrchlabí se ujali vedení, ale domácí srovnali. I když se vrchlabským hokejistům podařilo vytvořit si dvoubrankový náskok, Buldoci dostáli svému jménu a dostali se do vedení. O konečném stavu rozhodl v poslední minutě vrchlabský Čurda.
15.kolo, čtvrtek 17.11.2016, 17:00
Řisuty
4:5
Ilašenko, (Chabr) – Bílek, Hierman, Babický (A), Sedláček, Kulich, Matula, Keller, Bunda – Hegenbart (A), Kos (C), Borovanský – Krpata, Brém, Záleský – Janeček, Náprstek, Havlůj, Fortelka, Slavíček, Kalla
Abrahám, (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Tržický, Jandejsek, Kadavý, Kerekanič – Procházka, Filip (C), Šťastný – Novák, Šimoníček, Bláha (A) – Maďar, Urban, Čurda – Svoboda, Miškovský, Oppelt
Třetiny: 1:2, 2:1, 1:2  Branky a nahrávky: 19. Krpata (Sedláček), 28. Havlůj (Janeček, Frotelka), 37. Záleský (Matula, Sedláček), 52. Kos (Hegenbart, Borovanský) – 6. Bláha (Jirků), 19. Oppelt (Miškovský), 25. Procházka (Filip, Šťastný), 56. Filip (Šťastný), 59. Čurda (Klement). Rozhodčí: Stanislav Mertl – Simon, Josef Mertl. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:5 .

Utkání začalo opatrně. Ve 2. minutě byl však vyloučen hostující Jirků a Buldoci se několik dobu drželi v útočném pásmu. Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat – ve 4. minutě byl vyloučen Krpata a o chvíli později vrchlabský Klement. Ve velké šanci se ocitl Matula, který ale při zakončení narazil na výborného vrchlabského brankáře, který v brance nenechal jedinou mezeru. V čase 5:10 se do vedení dostal HC Stadion po gólu Tomáše BLÁHY. V 8. minutě byl vyloučen opět hostující hráč a nabídl tak Řisutům možnost srovnat skóre. Oslabení však zvládli s přehledem a pukem na svých hokejkách. V plném počtu ale moc dlouho nevydrželi, v 10. minutě byl vyloučen Klement. Tentokrát se však domácí dostali před Abrahámovu branku a několik střel na něj vyslali. Už s plným počtem hráčů mohl navýšit náskok Vrchlabí Filip, který ale minul branku. Další minuty byly ve znamení hokeje z jedné strany na druhou. K žádné větší šanci ale nedošlo, a ostatní střely hravě likvidovali brankáři. V 18. minutě byl vyloučen hráč HC Stadionu po ataku na Fortelku. Tentokrát se však Buldokům podařilo střelit vyrovnávací gól, a to v čase 18:33, kdy byl před brankou volný Ondřej KRPATA. Moc dlouho si radost neužili, protože v čase 18:52 se do vedení znovu dostalo Vrchlabí, kdy si s brankářem pohrál Tomáš OPPELT. Do konce třetiny už se skóre neměnilo.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Po minutě hry ale otěže převzal HC Stadion a několikrát prověřil pozornost Ilašenka. Vyloučení domácího Záleského přineslo příležitost pro vrchlabské hráče. Přesilovou hru dokázal využít Michal PROCHÁZKA, který přijal přihrávku od Filipa a Ilašenka překonal. Minutu po obdržené brance byl v řisutském týmu opět vylučováno. Ilašenko tentokrát střelu Nováka vychytal výborným zákrokem a držel Buldoky nad vodou. Snížit se domácím povedlo až v čase 27:36, když ze střídačky naskočil Petr HAVLŮJ a Abrahám nestihl zaklapnout betony. Ve 29. minutě byli současně vyloučeni Miškovský a Keller. O minutu později byl navíc ještě vyloučen domácí Bílek. Před branku se ale žádný z týmů nedostal a hodně se vyhazovalo. Hosté se poté ujali puku. Následovaly dva ofsajdy domácích. Diváci pak mohli vidět několik šancí na obou stranách, brankáři ale byli připraveni. Ve 37. minutě byl vyloučen hostující Matějček a Řisuty na nic nečekaly – vyrovnávací branku vstřelil Ivan ZÁLESKÝ, od kterého se puk odrazil do branky. Brankovou konstrukci trefil v čase 37:43 domácí Kalla, puk se poté odrazil k Abrahámovi. Do konce prostřední části byl ještě vyloučen domácí Kos, hosté si minutou přesilovou hru přenesli do třetí třetiny.

Třetí část začala střelou domácího Slavíčka, ale Abrahám jeho úmysl vystihl. Náprstkovi se střela vůbec nepovedla a šla mimo branku. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Urban. Přesilovku měli Buldoci pěkně ve svých rukou, ale Abrahám si vše pohlídal a domácí gól nevstřelili. Také na vrchlabské straně se vylučovalo – Oppelt se provinil podražením. Přesilovku si ale domácí moc dlouho neužili, protože byl vyloučen také řisutský Bílek. Ve 48. minutě se do úniku dostal Krpata, Abrahám ale byl na svém místě a podržel svůj tým. Nezabránil však dalšímu vyloučení. Puk měli na holích domácí, branku ale vytěžit nedokázali. V 50. minutě vrchlabští ztratili puk ve své třetině a byla z toho šance pro Buldoky. Kalla však střílel mimo. Vyloučení vrchlabského Šťastného mělo za následek branku za zády Abraháma – v čase 51:45 se trefil Matěj KOS a otočil vývoj zápasu. Vrchlabští dostali možnost srovnat po vyloučení Sedláčka, což se jim také podařilo v čase 55:50, kdy Ilašenka prostřelil Martin FILIP. O dvě minuty později už to mohlo být opět veselejší pro domácí, ale Havlůj trefil pouze tyč. Otěže ale převzal HC Stadion, konkrétně Klement, který pálil a Ilašenko střelu vyrazil. Už ale nestačil na Martina ČURDU, který poslal vrchlabský tým opět do těsného vedení. Domácí si poté vzali oddechový čas a následně zkusili hru v šesti hráčích. K tomu jim ještě dopomohlo vyloučení hostujícího Matějčka. Ve hře 6 na 4 se však Řisuty neprosadili. Na druhé straně mohl vítězství potvrdit gólem do prázdné Filip, ale střela od modré mu nevyšla. Vrchlabí si tak ze Slaného odvezlo cenné tříbodové vítězství.

Petr Hlaváč: První polovina utkání vyzněla jasně pro nás, i přes spoustu vyloučenýc jsme byli jednozančně lepší a vedli jsme 3:1. Pak přišla hloupá chyba, kde jsme zapomněli na hráče vrácejísího se z trestné lavivece, domácí snížili a my znejistěli. Poté zápas dostal klasický průběh našich venkovních utkání, kde domácí vyrovnají a poté i otočí průběh utkání a my se z toho po...em a prohrajeme. Naštěstí ve Slaném jsme to zvrátili v náš prospěch a doufám, že jsme zahodili tu deku, co na nás venku ležela, a vrátíme se do loňských kolejí, kdy jsme to byli my, kdo utkání ve třetí třetině otáčel a v posledních minutách vyhrával. Radost mužstva po zápase byla obrovská. Děkuji hráčům. Děkuji fanouškům, co nás přijeli povzbudit (domácí prostředí). V sobotu se na vás těšíme a pokusíme se odčinit nešťastnou porážku s Trutnovem.