HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 3:2

Z Ústí nad Labem bohužel body nevezeme

26.02.2022
HC Stadion Vrchlabí bohužel nezískal body na ústeckém ledě. Ústí přitom bylo papírově slabším soupeřem. Rychle se dostalo do vedeni, které si v polovině utkání převzalo Vrchlabí. I HC Stadion ho ale neudržel, a rozdílem jediného gólu tak body zůstaly doma v Ústí.
49.kolo, sobota 26.2.2022, 16:00
Ústí n. L.
3:2
Zajíček (Hamalčík) – J. Drtina (A), Kottek, Vladimír Brož (A), Š. Havránek, Trefný, E. Mareš – Trávníček (C), M. Tůma, Vrdlovec – O. Bláha, T. Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Š. Bláha – M. Simon, T. Čermák, Severa – Jouza
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Matýs – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Kusý – D. Chalupa, T. Urban, T. Zeman
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:0  Branky a nahrávky: 1. M. Tůma (Vrdlovec, Š. Bláha), 32. J. Drtina (Vrdlovec), 32. O. Bláha (D. Tůma, Vladimír Brož) – 24. T. Kynčl (Matýs, T. Kaut), 30. T. Urban (D. Chalupa, Lytvynov). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Úvod utkání začal lépe pro domácí tým. Hned po dvaceti vteřinách hry totiž skóroval Martin TŮMA, který se dostal k puku, který poskakoval na brankové čáře. Ústí se dostalo do tlaku, ve třetí minutě mohlo navýšit, ale hosté jim to nedovolili. Poté byl vyloučen domácí Drtina. Hosté se usadili v útočném pásmu, ale domácí dobře bránili. Když už byli domácí v plném počtu, byl znovu vyloučen Drtina, a za stejný prohřešek – zdržování hry. Ani tato přesilová HC Stadionu nevyšla. Linhart se dostal ke střele v 8. minutě, ale neměla potřebnou sílu. Hra se dostala do nepřesností, ani jeden tým si nedokázal vytvořit šanci. Ve 14. minutě mohl vyrovnat Kaut, který ujel sám na Zajíčka, ale brankář předvedl skvělý zákrok. Poté přišlo vyloučení i na hostující straně. Ani Ústí ale nedokázalo přesilovku využít, i když několik střel na Kloučka poslalo. Bernat pak poslal puk na Kloučka, stejně jako Brož. Ani jeden z domácích hráčů ale kotouč za záda brankáře nedostal.

Do druhé třetiny vstoupili hosté o něco lépe. S pukem na holích se snažili dostat do útočného pásma. Linhartův pokus ale Zajíček vyrazil. Jejich snaha pak byla odměněna vyrovnávací brankou v čase 24:00. To se trefil Tomáš KYNČL, který střílel od modré čáry. Tůma dostal nabito, ale Klouček nemusel zasahovat. Hosté byli aktivnější, ale bohužel nedokázali vstřelit vedoucí branku. To se povedlo až v čase 29:10 Tomáši URBANOVI, který střílel přesně pod víko Zajíčkovy branky. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Matýs. Toho už domácí využili. V čase 31:29 to byl Jiří DRTINA, který stál na modré čáře a dostal přesnou přihrávku. Netrvalo dlouho a Ústí si vzalo veden na svou stranu. V čase 31:48 Ondřej BLÁHA tečoval puk od Tůmy. Další vyloučení přišlo ve 33. minutě, kdy si šel odpočinout Milfait. Ve 35. minutě se do brejku dostal Milfait, ještě přihrál Bláhovi, ale Klouček zasáhnul. Klouček pak měl mnoho práce i s pokusem od Drtiny. Poté byl vyloučen Pochobradský. Slovan se pak dostal do několika příležitostí, ale žádná se neproměnila v branku. Ve 40. minutě trefil beton Kloučka Urban, který dorážel puk od Mareše.

Do třetí části vstoupilo Vrchlabí s tím, že musí otočit skóre utkání. Ve 43. minutě byl sám před Kloučkem Bláha, ale puk skončil jen vedle tyče vrchlabské svatyně. Zajíček pak puk vykopl po střele Voženílka. Linhartův pokus od modré skončil nad brankou. Vrchlabské střely neměly potřebnou razanci. Ondřej Bláha se snažil najít Urbana před brankou Vrchlabí, ale hosté byli aktivní v obraně. Vrchlabí nějakou dobu drželo útočné pásmo, ale bohužel hráči nevyslali žádnou branku. Slovan se dobře bránil, HC Stadion neměl mnoho příležitostí. V 52. minutě šlo Ústí tři na jednoho, ale Bernat nedokázal poslat přesnou přihrávku. Koffer se pak dostal do šance, kterou nevyužil. V 55. minutě byl Bláha faulovaný a nařízeno bylo trestné střílení. To ale Bláha nedokázal využít, Klouček přečetl jeho hru. Hosté se pak pustili do hry v šesti hráčích na ledě. Vrchlabí sice drželo puk v pásmu, Nedbalův pokus ale skončil na jednom z domácích hráčů. Bohužel do konce třetí třetiny už branka nepadla a HC Stadion odjel s prázdnou.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Moje hodnocení je krátké a stručné. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili, soupeř bojoval, bylo vidět, že hraje o všechno. Přistoupili jsme k tomu vlažně, po vyhraném utkání s Prostějovem přišlo uspokojení, přesto, že jsme na hráče apelovali, že k tomu nesmí dojít. Špatný vstup do utkání, první střídání, první gól. První třetinu jsme nedali branku, dnes jsme si nezasloužili ani bod.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):
Chtěl bych moc poděkovat fanouškům. Všichni víme, v jaké jsme situaci. Kluci dnes podali fantastický bojovný výkon, hrají pod obrovským tlakem, celé vedení Slovanu, trenéři, i hráči musí poděkovat fanouškům. Ta atmosféra byla skvělá a ústečtí fanoušci ukázali, že to prostě umí. Asi to vnímají úplně stejně jako my a chtějí, aby zde v Ústí byla i pro další sezónu Chance liga. Takže za mě veliké poděkování hráčům, trenérům a fanouškům.