HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Poruba - Vrchlabí 4:5p

Z Poruby odjíždíme s dvěma body

27.11.2021
Velmi vyrovnaný zápas viděli diváci v sobotu odpoledne v ostravské Porubě. Druhý vzájemný zápas letošní sezony dopadl i tentokrát lépe pro HC Stadion. O výhře rozhodlo prodloužení, kdy druhý bod pro HC Stadion zařídil Ondřej Matýs.
24.kolo, sobota 27.11.2021, 16:00
Poruba
4:5p
Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Lukáš Kozák, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka (A), Urbanec – Stloukal, Réway, Korkiakoski – Guman, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A), Brodek.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, J. Zdráhal, T. Kynčl, Nedbal, M. Voženílek – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – M. Machač, T. Kaut (C), T. Zeman – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – Koffer, O. Rohlík, D. Chalupa.
Třetiny: 2:1, 1:2, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 6. Vachovec (M. Houdek), 20. Vachovec (Jenyš, Gřeš), 29. Stloukal (Korkiakoski), 56. M. Houdek (Jenyš, Vachovec) – 19. Heřman (Kajínek, T. Kaut), 24. D. Chalupa (Koffer, O. Rohlík), 30. Pochobradský (Heřman, Chrtek), 42. O. Rohlík (J. Zdráhal, O. Vála), 64. Matýs (P. Urban, O. Vála). Rozhodčí: J. Koziol, D. Čáp – R. Zídek, R. Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

První se do útoku dostali domácí hráči, dlouho se drželi v útočném pásmu. Guman byl hodně akční a snažil se několikrát zakončit, naštěstí pro vrchlabské neúspěšně. Bohužel se ale Porubě povedlo otevřít skóre již po pěti minutách hry. V čase 5:13 se trefil Michal VACHOVEC, který se dostal před Soukupa, který byl proti jeho střele bezmocný. Vrchlabí po inkasované brance ožilo a také poslalo několik střel na brankáře soupeře. Muštukovs ale držel čisté konto. V 11. minutě byl vyloučen hostující Zeman, Poruba tak dostala výhodu. Poruba ale dlouho nevystřela a cenné vteřiny utíkaly. Barinka nakonec střílel od modré, Soukup sice puk neviděl, nakonec ho ale vyrazil před sebe. Ve 14. minutě byl vyloučen domácí Gřeš. HC Stadion se sice dostal před Muštukovse, ale žádná střela ho výrazně neohrozila. V 18. minutě špatně rozehrál od branky Muštukovs, naštěstí ale byla obrana Poruby připravená. V čase 18:30 už bylo vyrovnáno. Zásluhou Martina HEŘMANA Vrchlabí srovnalo krok, jeho dorážka zapadla za záda ostravského brankáře. Dlouho si ale svůj gól neužilo. V čase 19:05 si Poruba vzala vedení zpět. Znovu byl u puku Michal VACHOVEC, který pálil skoro v pádu. Puk ale doputoval do branky a Poruba se radovala opět z vedení.

Druhou část začala aktivněji znovu Poruba, tentokrát se ale jako první radovalo Vrchlabí. V čase 23:01 bylo znovu vyrovnáno, autorem branky byl David CHALUPA, když se do akce dva na nikoho dostal společně s Kofferem. Jednalo se o jeho první gól v této sezoně. Následně došlo k vyloučení ostravského hráče. Vrchlabí ale neohrozilo domácí branku. Ve 27. minutě musel Soukup zasahovat holí, ale nakonec se mu puk podařilo vypíchnout. Poruba byla znovu velmi aktivní a ohrožovala nejen brankáře, ale zaměstnala také vrchlabskou obranu. V čase 28:04 dostal přihrávku Petr STLOUKAL a dokázal ji proměnit v branku. TORAX se tak potřetí v utkání dostal do vedení. O chvíli později to mohlo být o dvě branky, Hrníčko byl velmi blízko Soukupa. Ještě přihrával Tomanovi, který si sice o puk řekl, ale nedokázal dobře zamířit a kotouč letěl mimo branku. V polovině zápasu byl zápas opět srovnán. V čase 29:57 se trefil Michal POCHOBRADSKÝ, který střílel z poloviny útočného pásma. Prostřelil tři protihráče, Muštukovs puk neviděl. Ve 34. minutě byl vyloučen Barinka. Poruba se ale dobře bránila, Vrchlabí se v podstatě k ničemu nedostalo. Hrníčko dokázal ujel soupeři, ale puk za Soukupova záda nedostal. Přesilovku dostala také Poruba po vyloučení Chrtka. Domácí sice měli přesilovky o něco lepší než HC Stadion, gól ale přesto nepadl. Byl ale vyloučen další vrchlabský hráč, nicméně dvojnásobná přesilová hra nic nepřinesla. V 39. minutě byl vyloučen i domácí hráč. I tak musel Soukup ještě na konci prostřední části dvakrát zasahovat.

Třetí třetinu otevřel HC Stadion nejlépe, jak mohl a poprvé v zápase se dostal do vedení. V čase 41:30 se trefil Ondřej ROHLÍK, který prokličkoval mezi hráči a nemýlil se. Vrchlabí se tak dostalo do větší herní pohody a nepustilo Porubu do žádné větší akce. Muštukovs musel dvakrát zasahovat ve 46. minutě. Na druhé straně i Ostrava mohla zahrozit, Barinka střílel od modré, ale s jeho pokusem si Soukup poradil. Ve 49. minutě ohrozil domácí branku Heřman, který střílel tak, že Muštukovs jen tak tak pokryl prázdný prostor v brance. V 51. minutě byl vyloučen domácí Barinka. Matýs sice pálil, ale jeho střela šla hodně mimo. Vrchlabí přesilovou hru nevyužilo, což byla škoda, protože při odskočení o dvě branky by už nemuselo nikam spěchat. V 55. minutě bylo spoustu hráčů u Soukupa, ze které pramenila přesilová hra pro domácí. Poruba dostala možnost vyrovnat. Díky špatné přihrávce se ale Vrchlabí osvobodilo vyhozením puku. Nakonec se ale domácí hráči opravdu radovali. V čase 55:44 se trefil Michal HOUDEK, který znovu dostal Porubu do hry. V 58. minutě mohl Vachovec zkompletovat hattrick, ale sám před Soukupem nedokázal dobře zamířit. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Chrtek mohl zápas rozhodnout hned v 61. minutě, ale Muštukovse nepřekonal. O minutu později přišlo vyloučení na vrchlabské straně. Hostům se ale podařilo dobře bránit a dvakrát puk vyhodit. Porubě i po usazení v útočném pásmu chyběla jakákoliv akce. Nakonec se Vrchlabí přeci jen dočkalo druhého bodu. V čase 63:54 o něm rozhodl Ondřej MATÝS, který po přesné přihrávce od Urbana zamířil z pravého kruhu nad lapačku Muštukovse.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Pro diváka určitě hezký zápas, ale pro trenéry už to bylo složitější, když padlo tolik gólů. Ale asi se nám utkání hodnotí lépe než domácím, protože si odvážíme dva body. Možná mohly být i tři, ale myslím, že tomu remíza slušela. Prodloužení už bylo o tom, kdo dá gól. Poruba měla tři šance, ale neproměnila je, my jsme měli dvě a rozhodli. Za vítězství jsme rádi, protože jsme měli za sebou dva nepříjemné duely. Věřím, že jsme se výhrou odrazili z neúspěchů a že se to promítne i do dalších utkání.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011):
Utkání jsem viděl stejně jako fanoušci Poruby, kteří byli nespokojení. My jsme také nespokojení s tím, co jsme předvedli. Třikrát jsme vedli, ale soupeř vždy našel brzy odpověď. To je nesoustředěnost, kdy najednou chceme hrát velký hokej a vzadu máme díry, kterými umožňujeme soupeři úplně lehce skórovat. Někteří hráči si budou muset sáhnout do svědomí a začít hrát zodpovědně celé utkání, ne pouze pár minut. Musejí si uvědomit, že na zádech nosí nejen své jméno, ale i logo klubu, za který by měli bojovat a hrát naplno. To musí zlepšit a jít do dalších zápasů s tím, že budeme jako tým chtít vyhrávat. Každý sem přišel s nějakou vizí, klub je tady vzal a tu vizi je třeba naplnit. Když ne, pak je třeba se zamyslet, jestli má vůbec cenu, aby takový hráč tady hrál.