HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 2:4

Z Kolína si odvážíme důležitou výhru díky vynikajícímu Jelínkovi. (Stav série 1:1)

27.02.2017
Jan Přikryl
V úvodní třetině se díky využité přesilové hře dostali hosté do vedení. Ve druhé třetině padlo na každé straně po jedné brance. Poslední třetinu vyhráli hosté i díky druhé využité přesilové hře v tomto utkání. Z ledu kolínských Kozlů si tak hostující HC Stadion odvezl veledůležitou výhru a srovnal tak stav série na 1:1.
OF2, pondělí 27.2.2017, 18:07
Kolín
2:4
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Havelka, Zdeněk – Malý "C", Semirád, Kadlec st. "A" – Morkes "A", Zumr, Panna – Krajňák, Pipek, Kadlec ml. – Kozák, Černý, Kadlec A.
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban, Moník, Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha "A", Čurda, Urban, Novák, Miškovský, Svoboda.
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 24. Kadlec st. (Voženílek), 52. Malý (Hanzl) – 11. Maďar (Čurda, Jirků), 25. Urban (Novák), 55. Šťastný (Klement), 59. Jandejsek (Šimoníček). Rozhodčí: Skopal – Klouba, Rampír. Vyloučení: 5:6 + Bláha (TH za ZHK) a Čurda 10 min OT za NESP (oba Vrchlabí). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1037. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4

Začátek zápasu začali aktivněji hráči hostujícího HC Stadionu. Ve 2. minutě se domácí Kozli málem dočkali vedoucí branky. Kadlec st. vystřelil, puk se odrazil ke Krajňákovi ten však nedokázal dostat puk za záda Jelínka. 4 minuta přinesla obrovskou šanci domácích. Na Krajňáka zívala prázdná branka, kolínský střelec však branku trestuhodně přestřelil. V 6. minutě si před Jelínka nabruslil Pipek jeho pokus hostující brankář vyrazil levým ramenem nad branku. V 8. minutě přišla další šance Kozlů. Pipek nahrával na volného Krajňáka, kterému ztečoval střelu obránce hostů. V 11. minutě se hosté z Krkonoš dostali poprvé v sérii do vedení. Po ose Jirků – Čurda se puk dostal k Patriku MAĎAROVI , který využil nabídnutou přesilovou hru – 0:1. V té samé minutě dostali také domácí výhodu přesilové hry, kterou k radosti hostujících fans nevyužily. 14. minuta přinesla střelecký pokus hostujícího Moníka, která mířila do Koutského lapačky. V 17. minutě střela domácího Semiráda orazítkovala plexisklo za hostujícím gólmanem. Na druhé straně prokličkoval domácí obranou Šimoníček, ale na jediného na koho nevyzrál, byl Koutský v domácí svatyni. 19. minuta přinesla perfektní Koutského semafor proti střele Bláhy. V poslední minutě ujel po přihrávce Voženílka ve vlastním oslabení Kadlec, ale na připraveného Jelínka nevyzrál.

Prostřední část začali opět aktivněji hosté z Krkonoš. V 21. minutě se dostal hostující Procházka ke střele, Koutský však zasáhl lapačkou. Na druhé straně Krajňák obehrál hostující obranu, ale Jelínka nepřekonal. 24. minuta přinesla vyrovnání domácích Kozlů. Po Voženílkově přihrávce se k puku dostal Jiří KADLEC st. , který svou střelou do pravé šibenice nedal Jelínkovi sebemenší šanci – 1:1. Na druhé straně se hostující HC Stadion dostal zpět do vedení. Střela Nováka od modré se odrazila na hůl Patrika URBANA a jeho dorážka skončila, až za zády Koutského – 1:2. 27. minuta přinesla přesilovou hru Kozlů, ve které si domácí nedokázali vytvořit žádnou kloudnou šanci. Ve 34. minutě ujeli domácí Panna s Malým dva na jednoho Jelínka, však nepřekonali. Poté Panna zkoušel střelu na lapačku Jelínka, ale znovu neuspěl. Na druhé straně se dostali do šancí Šťastný s Filipem ani jeden ani druhý Koutského v domácí brance nepřekvapily. V 38. minutě si domácí vypracovali šanci na vyrovnání. Od modré vystřelil Barták jeho pokus vyrazil hostující brankář na hůl Černého, který ještě objížděl branku a chtěl zasunout puk do poloprázdné svatyně, ale trefil pouze tyč. Předposlední střelecký pokus druhé třetiny skončil na hostující tyčce.

Závěrečnou část začali aktivněji domácí kolínští Kozlové. Ve 43. minutě se hostující forvard zmocnil puku a vystřelil na Koutského, jeho lapačka byla připravená. 45. minuta přinesla sérii střel v podání domácích, ale ani jedna neskončila za zády famózního Jelínka, který přivádí kolínské střelce k šílenství. Ve 49. minutě se domácí radovali z vyrovnávací branky, radost jim dlouho nevydržela, protože rozhodčí branku neuznal kvůli přihrávce rukou. V 52. minutě se domácí dostali do další šance. Krajňák ani Kadlec st. Jelínka nepřekonali. V té samé minutě se přece jen domácím Kozlům podařilo vyrovnat. Hanzl od modré trefil skrumáž, toho ihned využil ke skórování kapitán Josef Malý , který důrazně uklidil touš do hostující branky – 2:2. V 55. minutě si však horalé z Krkonoš vzali opět vedení zpět. Tomáš Šťastný využil chyby v domácím střídání a využívá dnes již druhou přesilovou hru HC Stadionu přesnou trefou do volného místa v kolínské brance – 2:3. V 59. minutě přidali hosté ještě jednu branku. Střela Adama Jandejska se zastavila, až za zády domácího Koutského – 2:4.

Druhý zápas vyšel lépe hostujícímu HC Stadionu, který si odváží z ledu Kolína veledůležitou výhru a srovnává tak osmifinálovou sérii na 1:1. Třetí utkání se hraje na ledě ve Vrchlabí a to již ve středu 1.3 od 18:00.

Výsledky ostatních dvojic

Písek – Kobra Praha 2:3 Stav série (0:2), Pelhřimov - Klatovy 5:6 po s. n. Stav série (0:2), Nymburk - Jablonec 1:5 Stav série (0:2), Trutnov – Žďár nad Sázavou 4:2 Stav série (1:1), Děčín – Moravské Budějovice 5:2 Stav série (1:1), Klášterec - Tábor 0:3 Stav série (1:1), Řisuty – Havlíčkův Brod 2:5 Stav série (1:1).