HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 3:6

Vrchlabí veze z Děčína 3 body

02.11.2022
Jan Přikryl
HC Stadion navázal na domácí vítězné utkání proti králům z Písku a veze si z ledu Medvědů další tři body. Jak po první, tak po druhé třetině, prohrávalo Vrchlabí o jednu branku. Třetí třetina vyšla týmu z Krkonoš na výbornou. Stačilo úvodních pět minut poslední části, aby Horalé otočili vývoj utkání na svojí stranu a rozhodli tak o tom, že všechny body poputují zpět do Krakonošova revíru.
13.kolo, středa 2.11.2022, 18:00
Děčín
3:6
Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan (A), L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, J. Tůma, Gottfried – Horák
Vacek (Krinwald) – Kozák, Fiala, Horáček, Kynčl, Bendík (A), Kerekanič, Duran, Perička – Chalupa, Chrtek, Hlaváč – Moník, Duchan, Krsek – Urban (C), Cerman, Jirků – Bláha (A), Tatar, Šlaicher
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:4  Branky a nahrávky: 8. Macek (Tůma, Gottfried), 31. L. Nezbeda (TS), 38. T. Nezbeda (Brož, Kaltenböck) – 23. Krsek (Kozák), 36. Urban (Hlaváč, Bendík), 41. Chalupa (Jirků, Chrtek), 42. Hlaváč (Duran), 45. Krsek (Tatar, Kynčl), 60. Chrtek. Rozhodčí: Valda – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 401. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6.

Děčín se hned v úvodu rval do akcí, ale vrchlabská obrana fungovala na výbornou. Ve 2. minutě mohl skórovat Krsek, ale jeho střelu ukončil Lavinger. Vacek musel zasahovat proti Tůmovi ve 4. minutě, stejně jako proti Nezbedovi. V 6. minutě na druhé straně zasahoval Lavinger, a to proti mladému Adamovi Jirků. Vacek si raději puk podržel, v osmé minutě na něj najížděl Tůma. Děčín ale otevřel na domácím ledě skóre utkání, když v čase 7:48 vstřelil branku Aleš MACEK, který střílel z první. Šancí bylo na obou stranách dost, ale ve 14. minutě byl vyloučen hostující Kerekanič a domácí získali výhodu. Vrchlabská obrana ale skvěle fungovala a co nezachytila, to si pohlídal Vacek. V 18. minutě vystřelil na Lavingera Moník, ale brankář předvedl skvělý zákrok. Následně měl před sebou odkrytou branku Šlaciher, ale v pádu se mu nepovedlo dostat puk do branky. Do konce třetiny tak gól nepadl.

Na začátku té druhy byl vyloučen děčínský Brož, ale HC Stadion svou první přesilovou hru v zápase nevyužil. Povedlo se mu vyrovnat až v čase 22:36, kdy se trefil Filip KRSEK dorážkou. Hra tak začínala od začátku. Hodně nebezpečný byl Tomáš Nezbeda, který několikrát na Vacka vystřelil, na druhé straně se o gól pokusil Bendík. Ve 31. minutě byl potrestán Kynčl a Děčín si vyzkoušel trestné střílení. To proměnil Lukáš NEZBEDA, který si s Vackem doslova pohrál. Netrvalo ale dlouho a bylo opět vyrovnáno. V čase 35:13 si o přihrávku řekl Patrik URBAN, který překvapil Lavingera. Ve 38. minutě byl vyloučen znovu vrchlabský hráč, a i tentokrát byl za přestupek potrestaný gólem. Autorem branky se stal Tomáš NEZBEDA, který v čase 37:43 šikovně tečoval puk přímo do branky.

HC Stadion se ale nevzdal a hned v čase 40:22 vyrovnal zásluhou Davida CHALUPY, který střílel přímo mezi betony Lavingera. V čase 41:16 už hosté vedli. To se trefil Jan HLAVÁČ, který střelou děčínského brankáře překvapil. A v čase 44:56 to bylo již o dvě branky, protože Filip KRSEKdostal přihrávku a jednal rychle. Medvědi tak měli co dohánět. V 52. minutě si sice Zajan najel k brance, ale přihrávku nedostal. Naopak se do akce dostalo Vrchlabí, ale Hlaváč minul branku. V 56. minutě byl vyloučen děčínský Trávníček. Ani tentokrát se vrchlabskému celku nepovedlo využít přesilovou hru. V poslední minutě hry to domácí zkusili bez brankáře na ledě. To se jim vymstilo, protože v čase 59:33 ještě poslal puk do prázdné branky Ondřej CHRTEK a pečetil tak vítězství HC Stadionu.

Tomáš Jirků, hlavní trenér HC Stadionu Vrchlabí:
„Dnes odvážíme z Děčína důležité 3 body. První třetinu jsme odehráli poměrně dobře, ale nedokázali jsme zužitkovat šance a po jedné chybě jsme inkasovali. Druhá třetina byla z naší strany špatná, přesto jsme pořád věřili, že zápas dokážeme otočit. Výborným vstupem do třetí třetiny jsme vyrovnali skóre a následně zápas i otočili. Další vývoj zápasu jsme si již zkušeně pohlídali.”

Útočník Filip Krsek:
„Na začátku zápasu se více dařilo soupeři, což potvrdil již v osmé minutě, kdy se dostal do vedení. Bohužel se nám nepodařilo v první třetině srovnat skóre, i když nějaké šance byly. Ve druhé třetině se hrálo nahoru a dolů, ale soupeř byl i v této třetině úspěšnější. Do třetí třetiny jsme si řekli, že jsme nejeli takovou dálku pro prohru a trochu víc se nahecovali. Vyšlo nám spoustu akcí, spadly nám tam čtyři branky, takže super. Myslím si, že to byl celkově vyrovnaný a rychlý zápas.”