HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 6:3

Vrchlabí porazilo kolínské Kozly

06.03.2021
Velmi zajímavý konec utkání přinesl zápas mezi Vrchlabím a Kolínem. Kozlové po první vzájemné výhře chtěli přidat další, vrchlabští hráči ale byli jiného názoru. První třetinu vyhráli 3:0, v poslední části ale Kozlové zahrozili a snížili během několika minut na 3:5. Nakonec Vrchlabí přidalo ještě šestou branku a zaslouženě bere tři body.
33.kolo, sobota 6.3.2021, 16:00
6:3
Kolín
Kantor (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, J. Moník, Jirků (C), Kynčl – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.
Sajdl (O. Martínek) – Husa, Muška, Váchal, Pýcha, Blaha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – Zumr, Semirád, J. Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Kozák, Němec – Mašín.
Třetiny: 3:0, 0:1, 3:2  Branky a nahrávky: 5. Chalupa, 17. Mrňa (Urban, Linhart), 20. Mrňa (Urban, Hozák), 48. Nouza (Chrtek, Heřman), 55. Chrtek (Nouza, Heřman), 59. Matýs (Heřman) – 40. J. Stehlík (Pýcha, Semirád), 58. Husa (Z. Král, Jankovský), 59. Semirád (Blaha, J. Stehlík). Rozhodčí: Bejček, Souček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:4, navíc Machač (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání, Kajínek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 5:3, 6:3.

Kantor hned na začátku zápasu vyjel za branku upadl, ale měl štěstí, protože hostující hráči zrovna střídali. Následovalo první vyloučení zápasu, a to na vrchlabské straně. Domácí zachránila tyč, která zachytila střelu Stehlíka. Domácí ujeli v oslabení dva na jednoho, ale zakončení Urbana v brance neskončilo. V čase 4:54 už to bylo 1:0 pro domácí, za které se prosadil David CHALUPA. V 6. minutě byl vyloučen další vrchlabský hráč. Domácí znovu ujeli Kozlům, ale Mrňa zakončoval přímo do lapačky Sajdla. Ve 13. minutě dostal Chalupa kolínského brankáře do problémů, ale nepřekonal ho. Poté šlo Machačovo zakončení vedle branky. Vrchlabí tlačilo Kolín, ale druhá branka zatím nepadla. V 16. minutě vyhrál Urban buly a přihrával Hozákovi, ten vypálil a Sajdl zasahoval špičkou betonu. V 16:07 se HC Stadion dočkal druhého gólu. Pavel MRŇA měl při zakončení velké štěstí, ale puk za záda Sajdla dostal. Poslední minuty první části byly velmi zajímavé. Nejdříve mohl skórovat Nouza, po něm dostal šanci také Oliva po přihrávce Machače. V čase 19:12 navýšil na 3:0 znovu Pavel MRŇA, pro Sajdla to byla další smolná branka.

Úvod druhé třetiny patřil Kozlům. Král hledal Jankovského, ale toho bránili domácí hráči. Ve 25. minutě zasahoval Kantor proti dvěma pokusům hostů. Matýs na druhé straně minul branku jen o kousek. Kantor zasahoval také proti střele ve 27. minutě, na druhé straně střílel Koffer. V polovině utkání došlo k vyloučení i na kolínské straně. Hosté dobře bránili Nouzu a nakonec puk vyhodili. Po nahození Linharta chtěl puk uklidit do branky Chrtek, ale Sajdl mu to nedovolil. Na druhé straně zabránil brance Kantor. Ve 34. minutě Heřman střílel z ostrého úhlu. Následně Matýs měl jasnou šanci, ale Sajdl ho vychytal. Další šance byla z hokejky Machače, ale branku nedal. Poté Mrňa trefil pouze betony Sajdla. V čase 39:38 se gólu dočkali také hosté. Jan STEHLÍK střílel do horního růžku a proti této střele byl Kantor bezbranný.

Na začátku třetí části Sajdl vychytal Matýse. O chvíli později byl vyloučen hostující Husa. Jirků se vrátil a zabránil tak střele od Štohanzla, který by jel sám na brankáře. Ve 47. minutě trefil Linhart tyč a v čase 47:06 domácí vedli opět o tři branky. Tomáš NOUZA poslal puk přímo mezi betony Sajdla. Hosté se ještě snažili něco udělat s výsledkem, ale domácí obrana skvěle fungovala a ostatní pokusy skončili na Kantorovi. V 52. minutě byl vyloučen brankář Kolína, jeho trest šel odpykat Petržilka. Chalupu vychytal lapačkou hostující gólman, Mrňa zase branku o kousek minul. V 55. minutě byl vyloučen kolínský Muška a HC Stadion výhody využil – v čase 54:21 se trefil Ondřej CHRTEK. Mrňa ujel po pravé straně v 57. minutě, ale Sajdl si pohlídal všechny mezery. Poté přišlo vyloučení na vrchlabské straně, Machač dostal 5 minut a trest do konce utkání. Další vrchlabský vyloučený hráč byl Kajínek, který dostal osobní trest. V čase 57:47 přesilovou hru využil Jakub HUSA a další branka Kozlů přišla o chvíli později v čase 58:27 Kozlové snížili na 3:5 zásluhou Jakuba SEMIRÁDA. I v oslabení ale dokázali domácí přidat ještě jednu branku. V čase 58:54 po chybě v rozehrávce Kolína ujeli dva hráči a Ondřej MATÝS měl před Sajdlem lehkou pozici.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Dnes nebudu hodnotit utkání, ale poděkuji klukům za to, že udělali ten poslední těžký krok k tomu, abychom uhráli čtyřku, se kterou, samozřejmě, nikdo před sezónou nepočítal. Po vývoji celé té sezóny jsme si ale řekli, že by byla škoda, kdybychom ji neuhráli, protože tím by se ta naše celoroční práce trošku pokazila. Takže ještě jednou díky!
Máme teď téměř čtrnáct dní na to, abychom se připravili na play-off a uděláme všechno pro to, abychom v něm odehráli důstojnou roli.

Petr Martínek (SC Kolín):
Gratuluji domácím k dnešnímu vítězství a samozřejmě i k postupu rovnou do čtvrtfinále play-off. Myslím si, že si to za celou sezónu zasloužili.
V dnešním utkání jsme domácím darovali vítězství v první třetině, kdy jsme si dali, dá se říct, tři hloupé vlastní góly, nebo jsme spíš udělali tak strašné chyb, že je domácí lehce potrestali.
I když jsme se ve druhé třetině výrazně zvedli a snížili jsme, tak domácí si to už pohlídali.
V závěru jsme to trošku zdramatizovali, ale domácí si to opět pohlídali a zaslouženě utkání vyhráli.