HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 3:2sn

Vrchlabí poprvé v přípravě neuspělo

25.08.2020
K pátému utkání vyjel HC Stadion až do dalekého Ústí nad Labem, kde se postavil proti Slovanu. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, ale v první třetině Vrchlabí vedlo těsně 1:0. V té další ale přidal dva góly Slovan, HC Stadion ve třetí části srovnal. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, v samostatných nájezdech byli lepší domácí hráči, a tak si připisují druhý vítězný zápas.
přát., úterý 25.8.2020, 18:00
Ústí n. L.
3:2sn
Schwarz (Hamalčík) – Drtina, Havránek, Brož, Vala, Pika, Zich, Mareš – Severa, Matějček, Trávníček, Grim, Houška, Tůma M., Furch, Protasenja, Bláha O., Eret, Čermák, Tůma J.
Štěpánek (Soukup) – Linhart, Oliva, Faltys, Voženílek, Kájínek, Niko, Blažej, Chalupa, Chrtek, Nouza, Machač, Pochobradský, Matýs, Hozák, Kratochvíl, Mrňa, Šlaicher
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 27. Bláha O. (Protasenja, Furch), 35. Furch (Protasenja, Mareš), rozh. náj. Severa – 6. Hozák, 44. Nouza (Chalupa, Oliva). Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2

Úvod utkání přinesl vyloučení na vrchlabské straně. Nepřesná přihrávka ale skončila na hokejkách hostů, kteří tak mohli v klidu vystřídat. Slovan se poté sice dostal do útočného pásma, ale brankáře neohrozil. Také Vrchlabí se ale ke gólmanovi dostávalo těžko, ústecká obrana fungovala na jedničku. V 5. minutě diváci viděli hodně nepřesností, hráči se zdržovali hlavně ve středním pásmu. V čase 5:50 ale otevřel skóre utkání hostující Jiří HOZÁK. Na vhazování bylo ale úspěšnější Ústí. V 8. minutě Štěpánek zlikvidoval hned dva pokusy Slovanu. Vrchlabským hráčům se nedařil přechod do útočného pásma. Další vyloučení HC Stadionu přišlo v 10. minutě. Tůma poslal tvrdou střelu na Štěpánka, ten puk chytil do lapačky. I ve vlastním oslabení se dokázalo Vrchlabí dostat do útočného pásma, Kratochvílova střela ale minula branku. Ve 14. minutě střílel Severa, ale trefil pouze hostujícího obránce. Matýs střílel z kruhů, ale Schwarz byl připraven. Brož střílel od modré čáry, branku minul o pár centimetrů. V 19. minutě byl vyloučen domácí Trávníček a také Vrchlabí dostalo možnost přesilové hry. Nouza se pokusil o střelu, ale Schwarz tento pokus zlikvidoval. Ke konci první třetiny Mareš vysvobodil svoje hráče vyhozením puku.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe domácím, Štěpánek musel hned zkraje podržet puk. Brož se ve 22. minutě prokličkoval až do útočného pásma. Štěpánka ve 23. minutě nepřekonal Protasenja, když puk skončil na betonech brankáře. Kratochvíl jel sám na brankáře, ale vychytal ho ústecký Schwarz. Poté byl vyloučen hostující Voženílek. Slovan se usadil v útočném pásmu a několikrát ohrozil vrchlabskou branku. HC Stadion byl již v plném počtu, když byl znovu vyloučen jeho hráč. V čase 26:13 tuto příležitost využil Ondřej BLÁHA, ke kterému se dostala přihrávka. Vrchlabí se dostalo pod tlak. Pochobradský v polovině utkání ohrozil Schwarze, ten ale použil lapačku. Ve 32. Minutě byli současně vyloučeni Vala a Mrňa. Hra ve čtyřech byla opatrnější, Vrchlabí se dostalo do kombinace, ale Schwarz byl připravený. Další vyloučení přišlo ve 35. Minutě na vrchlabské straně, čehož v čase 34:41 využil ústecký Aleš FURCH, kterého našel před brankou Protasenja. Následovalo vyloučení také v domácím týmu. Voženílek jen o kousek minul branku, navíc Vrchlabí dostalo dvojnásobnou přesilovou hru. Vrchlabí se drželo v útočném pásmu. Několik pokusů skončilo mimo branku. Eret z trestné lavice skočil na led a hned se hnal do akce. Domácí se poté dostali do akce tři na dva, ale pokus skončil u Štěpánka. Na konci třetiny byl vyloučen vrchlabský Mrňa.

Vrchlabí se dobře bránilo. Houškova střela skončila v ochranné síti, ve 43. minutě byl vyloučen domácí Protasenja. Slovan sice nejdříve puk vyhodil ke Štěpánkovi, ale v čase 43:19 bylo vyrovnáno zásluhou Tomáše NOUZY, který stál osamocený před brankou. Ve 45. minutě byl vyloučen Voženílek. Tůma střílel na Štěpánka, ale trefil pouze jeho hruď. V 50. minutě byl vyloučen ústecký Protasenja. Pro Stadion to byla příležitost znovu si vzít vedení na svou stranu. Vrchlabí se dostalo do útočného pásma, ale Schwarze hráči neohrozili. V 53. minutě byl vyloučen domácí Matějček, a po chvíli ho následoval vrchlabský Hozák. Dvě tyčky domácích skóre neměnily. Štěpánek kryl všechny pokusy Slovanu. Tůma se dostal před branku, ale přestřelil. Střelu od modré čáry Schwarz vykryl. Třetí třetina o vítězi nerozhodla, zápas dospěl do prodloužení.

Vrchlabí se jako první dostalo k puku, ale nakonec založili útok domácí. Odražená střela ale minula branku. Schwarz puk ukryl v lapačce. Na druhé straně se o gól pokusil Severa, ale Štěpánek si se střelou poradil. Slovan puk vyhodil a rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

Po dvou sériích byl stav nerozhodný 0:0, žádný hráč se neprosadil. Až v té třetí prostřelil Schwarze hostující Hozák. Naopak Tůma neproměnil. V další sérii vyrovnal na 1:1 ústecký Protasenja. Rozhodující nájezd proměnil Jiří SEVERA, který byl na rozdíl od vrchlabského Mrni úspěšný. Vrchlabí tak odjelo z Ústí nad Labem s prohrou 2:3.

Ústecký trenér Jaroslav Roubík:
Další přípravné utkání, ve kterém jsme zkoušeli různé kombinace hráčů a taktiky. Hráči dnes hráli s nasazením a plnili věci, které jsme po nich chtěli. Jedině co jim dnes můžeme vytknout je koncovka, jelikož tam bylo spoustu šancí, jenž jsme neproměnili. Jinak bych nakonec řekl, že byl velmi kvalitní soupeř a i atmosféra na stadionu byla dnes i přes aktuální situaci výborná.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
Dnes jsme měli v prvních dvou třetinách veliký problém s disciplínou, kdy jsme byli sedmkrát vyloučení a umožnili tak domácím zvrátit utkání ve svůj prospěch. Ve třetí třetině se to trochu zlepšilo a myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali. V prodloužení a v nájezdech měli dnes nakonec domácí větší štěstí a teoreticky by tedy brali druhý bod, ale naším hlavním problémem byla dnes jednoznačně disciplína.