HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havířov - Vrchlabí 3:1

Vrchlabí jede z Havířova se ztrátou bodů

03.12.2020
K druhému zápasu tohoto týdne zajížděl HC Stadion do Havířova, kde se představil proti místnímu týmu. V první třetině sice Vrchlabí otevřelo skóre utkání, poté už ale stříleli branky jen domácí hráči. Hosté tak odjeli bez bodů. Další zápas mají hned v sobotu, a to proti Šumperku na jeho ledě.
3.kolo, čtvrtek 3.12.2020, 16:00
Havířov
3:1
Groh (Daňa) – Kočí, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Bořuta (A), L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), Fridrich – Mrva, Ivan, Cihlář.
Klouček (Soukup) – Bučko, Linhart (A), Niko, Kajínek, Jirků (C), Vála – Nouza (A), Chrtek, Heřman – Machač, Matýs, M. Kratochvil – Mrňa, Urban, Machala – Chalupa, Costa, Formánek – Hozák.
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 20. O. Procházka (F. Seman, R. Szturc), 47. Kotala (Chroboček, Prokeš), 59. Bořuta (Adamský) – 10. Vála (Nouza, Heřman). Rozhodčí: Kašík, Barek – Otáhal, Bohuněk. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1.

Na začátku utkání byl vyloučen hostující Niko za sekání. Procházka mířil mezi Kloučkovy betony, mezeru si ale pohlídl. Havířov se držel v útočném pásmu, ale nestřílel. Niko prověřil pozornost Groha ve 4. minutě. Chrtek tečoval nahození od modré, ale puk do branky nepadl. V 9. minutě se dostal do zakončení vrchlabský Costa, ale trefil jen dobře postaveného gólmana. Poté byl vyloučen domácí Kotala. Přesilovku hosté využili bleskově. V čase 9:33 se trefil Ondřej VÁLA. Prokeš se protáhl po levém mantinelu a hledal Adamského, ten byl zablokovaný. Hosté se nemohli dlouho dostat z vlastní třetiny. V 16. minutě byl vyloučen domácí Rutar. Machačovo zakončení mířilo jen nad branku domácích. Hosté se ale k větším šancím nedostali. Mrňa v 18. minutě vybojoval puk a ohrozil havířovskou branku. Havířov vyrovnal v čase 19:31 zásluhou Ondřeje PROCHÁZKY, který dostal přihrávku a střílel z velkého úhlu.

Také druhá část začala vyloučením. A znovu to byl hostující hráč. Prokeš se pokusil dvakrát vystřelit z pravého kruhu. Vrchlabský brankář chytil také střelu od Rašnera. Havířov se v útočném pásmu dlouho nezdržoval. Ve 25. minutě se puk pohyboval v brankovišti domácí branky, ale jeden z obránců ho uklidil do rohu. AZ měl více ze hry, ale nedařilo se mu vstřelit gól. Ve 28. minutě byla k vidění pěkná souhra domácích. Na opačné straně musel zasahovat Klouček. Vrchlabský hráč byl vyloučen o minutu později. Hosté se dobře bránili a Havířov k ničemu nepustili. Ve 32. minutě přišla situace dva na jednoho ze strany Havířova, ale Fridrich nebyl úspěšný. Domácí se drželi hodně v útočné třetině, Klouček ale držel puk před brankovou čarou. Urban našel jen beton Groha. Stadion se dostal do útoku, ale byl zastaven domácími hráči. Heřman na Groha poslal dokonce dvě střely. V závěru třetiny byl vyloučen vrchlabský Kajínek. Prokeš ještě stihl vystřelit, Klouček puk vyrazil do rohu.

Třetinu začali domácí pokračováním přesilovky. Seman se dostal do zakončení, Doktorova střela byla zablokovaná. I po skončení přesilové hry se Havířov držel v útočném pásmu. Ve 44. minutě byl vyloučen Chroboček. Domácí se dobře bránili a neustále puk vyhazovali na druhou stranu. Ve 47. minutě byl vyloučen vrchlabský Linhart. Toho využil v čase 46:13 Jakub KOTALA, který našel volný puk a dostal ho za Kloučka. V 50. minutě se dostal do střelecké pozice Linhart, ale Groh ho vychytal nejdříve betonem a poté mířil mimo branku. Následovalo vyloučení domácího hráče. Znovu byl u puku Linhart, Groh střelu vyrazil. Chrtek se také dostal do šance. Hosté se usadili v útočném pásmu a brankář měl hodně práce. Poté se jich domácí osvobodili a vyloučený hráč naskočil na led. I tak ale Vrchlabí dostalo ještě hodně příležitostí skórovat. V 55. minutě byl vyloučen Kratochvil. Havířovští se dostali do pásma a kombinovali, znovu se vylučovalo na hostující straně. Dvojnásobnou přesilovku ale domácí nevyužili. V 58. minutě přišlo současné vyloučení a zápas pokračoval přesilovou hrou Havířova 5 na 4. O chvíli později byl vyloučen domácí Doktor, hosté to zkusili bez brankáře na ledě. Toho využili domácí, v čase 58:44 se trefil Antonín BOŘUTA zpoza vlastní branky. Hosté ještě pokračovali v přesilové hře, Nikovu střelu Groh zlikvidoval.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Myslím, že to bylo po celou dobu vyrovnané utkání. Jen my jsme dali méně gólů, než domácí. Ve třetí třetině bylo jasné, že kdo se dostane do vedení, tak bude mít k vítězství blíže. A to se podařilo domácím. Celkově jsme ale s výkony a hrou týmu spokojeni a zatím se nám daří plnit náš cíl. Tedy být na místech, ze kterých se postupuje do play-off.

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov):
Možná to vypadalo, že v první třetině byl soupeř lepší, ale já jsem spokojený s naší hrou v celém utkání. Soupeř, ač nováček, tak má v týmu velmi zkušené hráče, je tam vidět ta výpomoc z Pardubic, velcí a silní obránci, přes které se jen těžko přechází. V první třetině jsme čekali tlak soupeře, ten jsme ustáli a pak už to bylo o tom, kdo dá rozhodující gól. A to se povedlo nám.