HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 3:1

Vítězství za tři body nad Benátkami

08.01.2022
Konečně se vrchlabskému celku podařilo bodovat před domácími diváky. Po dvou třetinách to sice ještě nebylo jasné, v té poslední ale HC Stadion zabral a během dvou minut vstřelil dvě branky, což mu zajistilo tři body do tabulky.
35.kolo, sobota 8.1.2022, 17:00
3:1
HC Benátky
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, M. Machač – Kusý, T. Zeman, D. Chalupa.
J. Pavelka (Žajdlík) – Aubrecht (A), Žůrek, J. Šedivý, Bukač, F. Kovář, Kunst, Hampl – Rychlovský, A. Najman, J. Šír – Daniel Špaček (A), Dušek, Průžek – R. Duda, Čederle, Jiruš - E. Čermák, Pabiška (C).
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 8. Mrňa, 55. T. Kaut (P. Urban, Linhart), 56. Mrňa (M. Voženílek, T. Kaut) – 19. A. Najman (Rychlovský, J. Šír). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Kreuzer, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 676. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Začátek utkání nezačal dobře pro domácí hráče, vyloučen byl Koffer. Čederle pak dostal nabito, Soukup byl připravený. Následně už Benátky domácího brankáře neohrozily. V 5. minutě se do šance dostal Jiruš, který málem využil chybu domácího týmu. Na druhé straně mířil nepřesně Mrňa. V čase 7:11 už ale otevřel skóre utkání. Pavel MRŇA byl připravený na brankovišti a puk doputoval až za záda Pavelky. V 10. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Duda si našel Špačka, ale ten Soukupa nepřekonal a také druhé oslabení HC Stadion zvládnul. Soukup pak musel zasahovat proti střele Rychlovského, následně byl vyloučen také benátecký hráč. Pochobradský byl v akci společně s Machačem, ale Pavelka měl velké štěstí. V 17. minutě Pavelka chyboval a potrestat hosty mohl Kaut, ale puk skončil vedle branky. Znovu se ukázalo, že platí nedáš – dostaneš. V čase 18:30 vyrovnal skóre utkání Adam NAJMAN, který mířil nad beton a hlavně přesně. Vrchlabský Heřman na konci třetiny minul volnou branku.

Ve 22. minutě trefil Koffer tyč, následně byl vyloučen hostující Bukač. Ani tentokrát domácí nevyužili přesilovou hru. Jelínek střílel od modré čáry pouze do Pavelky, na druhé straně puk ukryl Soukup. Ve 26. minutě mohl střílet Chrtek, ale raději ještě přihrál. Brankář si puk ohlídal. O chvíli později si najížděl Heřman, který přihrával Chrtkovi, ale proti Pavelkovi neuspěl. V polovině zápasu byl vyloučen Kajínek. Jiruš pouze přestřelil, domácí několikrát puk vyhodili. Ve 33. minutě byl vyloučen Bukač a Pavelka měl plné ruce práce. Nejdříve předvedl skvělý zákrok proti Matýsovi, následně se nikdo z domácích netrefil do puku, když puk volně skákal po brankovišti. Ve 36. minutě byl Koffer faulován, po konzultaci rozhodčích se nakonec na trestnou lavici posadil Aubrecht. Soukup pak vytáhl zákrok proti Najmanovi, na druhé straně na Pavelku nestačil Mrňa. Zeman tečoval nahození, ale pouze do brankáře. Ve 38. minutě byl vyloučen Machač a současně s ním také hostující Žůrek. Nedbal se netrefil do branky, Čederle pak ujel sám na Soukupa, ale trefil se pouze mimo branku.

I třetí třetina nabídla zajímavé šance. Soukup puk vyrazil před sebe po střele Dudy, také Průžek se dostal do šance ve 45. minutě. Hosté se rychle dostali do hry, ale nebyli úspěšní co se týče přesné střelby. Domácí mohli přidat branku v 50. minutě, o chvíli později na druhé straně musel zasahovat Soukup proti Průžkovi. V 53. minutě přišlo další vyloučení na hostující straně, Pavelka se musel v brance předvést proti střele Kauta. Následně už na něj nestačil, v čase 54:22 se Tomáši KAUTOVI povedlo Pavelku překonat a využil tak přesilovou hru. Netrvalo dlouho a Vrchlabí už vedlo o dvě branky. V čase 55:23 se trefil Pavel MRŇA. V 59. minutě ještě mohl přidat branku Pochobradský, Pavelka ale dobře věděl, co chystá.