HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 6:4

První bod v sérii patří Letcům

22.03.2023
Jan Přikryl
K úvodnímu zápasu čtvrtfinálové série cestoval HC Stadion do našeho hlavní města, konkrétně na led Letců z Letňan. Po úvodní vyrovnané třetině kdy byl stav 2:2, padla v prostřední části pouze jediná branka a to do hostující sítě. Ve třetí třetině se snažilo Vrchlabí výsledek otočit, což se bohužel Horalům nepodařilo a tak si první bod ve čtvrtfinálové sérii připsali Letci.
ČF1, středa 22.3.2023, 18:00
HC Letňany
6:4
Brázdil (Kopřiva) – Kynčl, Čížek, Němeček, L. Chalupa, Guryevsky, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Švec, Wojnar – Kropáček, Arnošt (A), Kastner (A) – Labuzík, Hrala, Uhlík – Pejchal, Turek, Hozák (C).
Vacek (Krinwald) – Kozák, Pelda, Duran, P. Fiala, Kynčl, Bendík (A), Perička – Bláha (A), Moník, Cerman – D. Chalupa, Krsek, Urban (C) – Horáček, Chrtek, Šlaicher – Tatar.
Třetiny: 2:2, 1:0, 3:2  Branky a nahrávky: 9. Uhlík (L. Chalupa), 12. Kropáček (Vacín, L. Chalupa), 39. Havelka (Uhlík, Hozák), 45. Havelka (Uhlík, Kastner), 49. Arnošt (Hrala, Havelka), 59. Hrala (Havelka, Lytvynov) – 10. Kozák (Tatar), 15. Šlaicher (D. Chalupa, Bendík), 45. Tatar (Urban, Krsek), 53. Kozák (D. Chalupa). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Viskot, Augusta. Vyloučení: 6:5, navíc Duran (VRC) TH do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Domácí se hned ujali puku, a nepouštěli ho z holí. Ve 4. minutě byl ale vyloučen letňanský Hrala a hosté se ujali útočného pásma. Potom se HC Stadion ale nedostal ani od vlastní branky a přesilovku nevyužil. V 6. minutě mohlo Vrchlabí skórovat. Odkrytou branku přestřelil jeden z hostů. A Letňany o chvíli později skóre skutečně otevřely. Pejchal ale nejdřív vymýšlel kombinaci od zadního mantinelu. V čase 8:34 Jiří UHLÍK střílel přesně a Vacek byl proti němu krátký. HC Stadion vyrovnal v čase 9:08, kdy se trefil Martin KOZÁK. V 10. minutě byl vyloučen domácí Havelka, Vrchlabí se sice dostalo k několika pokusům, ale branka nakonec nepadla. V čase 11:54 si vzal vedení Vojtěch KROPÁČEK, který se trefil do pravé šibenice. V čase 14:18 bylo znovu vyrovnáno zásluhou hostujícího Radima ŠLAICHERA, který jen tečoval puk po nástřelu Chalupy. V 17. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban, ani domácí se ale nedokázali ve výhodě prosadit.

V úvodu druhé části byl vyloučen domácí Arnošt, ke střele se hosté nemohli dostat. Nakonec už byly Letňany v plné síle, když byl vyloučen Bendík a poskytl tak možnost domácím skórovat. Ve 25. minutě pálil Hozák a Vacek nevěděl, kde puk skončil. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Hra v pěti pak netrvala dlouho, ve 28. minutě byl vyloučen domácí Turek, následovaný spoluhráčem. Wojnar ale ujel hostující obraně a sám se pokoušel o gól. Vacek se stihl přesunout. V polovině utkání oslabil svůj tým právě Vacek. Pražskému týmu vůbec nešlo dostat se do útočného pásma. Naopak měl hodně štěstí Brázdil, protože mu kotouč propadl za záda, ale nikoliv za brankovou čáru. V čase 38:38 si vzaly Letňany znovu vedení. Autorem branky byl Dominik HAVELKA, který dostal skvělou přihrávku a proměnil ji v gól.

Ve 41. minutě mohlo Vrchlabí vyrovnat, ale Krskovi nesedla střela, přitom dostal přihrávku přímo od gólmana. Hozák střílel od mantinelu, ale Vacka nepřekvapil. Letňany se prosadily až v čase 44:37, kdy se trefil Dominik HAVELKA. Byla to pro něj již druhá branka v zápase. V čase 44:48 Jakub TATAR snížil na rozdíl jediné branky a zápas zdramatizoval. V čase 48:13 se Dominik ARNOŠT dostal až k Vackovi, poslal puk mezi beton a tyčku a Letci znovu odskočili o dvě branky. V 50. minutě byl vyloučen Fiala, ale Vrchlabí vstřelilo branku až když byli domácí v plném počtu. V čase 52:45 snížil Martin KOZÁK. Čas ale rychle utíkal. V 55. minutě promarnil příležitost k vyrovnání Šlaicher, který si najel do útočné třetiny, nahrával spoluhráči, ale ten kotouč nezpracoval. V 58. minutě se Vrchlabí rozhodlo pro hru bez brankáře. A Letňany znovu skórovaly. V čase 58:25 vstřelil šestou branku domácích Kryštof HRALA, prázdnou svatyni neminul. Na konci zápasu byl ještě vyloučen vrchlabský Šlaicher.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Mrzí nás, že jsme první utkání prohráli, ale srazila nás naše nedisciplinovanost a chyby v obraně. Nemůžeme v play-off dostat tolik branek, takhle se vyhrát nedá. Pozitivem byla ubráněná oslabení a to, že jsme si ověřili, že na Letňany herně máme. Věřím, že doma budeme hrát zodpovědněji a vyhrajeme.