HC Stadion Vrchlabí – Ve čtvrtfinále se utkáme s Letňany!

Ve čtvrtfinále se utkáme s Letňany!

21.03.2023
Lucie Horčičková

Nedělní výhra v Ústí zajistila Stadionu postup do čtvrtfinále play-off, ve kterém se utká s favoritem skupiny. Tím jsou HC Letci Letňany, kteří si v základní části vybojovali první místo se 103 body.

HC Stadion Vrchlabí se utkal v osmifinále play-off s Ústím nad Labem, které nakonec porazil 3:2 na zápasy.
První tři utkání série skončila velmi těsnými výsledky. V prvním zápase prohrálo Vrchlabí 2:3 na ústeckém ledě, ale následně na domácím ledě srovnal Stadion sérii na 1:1, kdy vyhrál 4:3. Třetí utkání šlo až do prodloužení, ve kterém měl ale více štěstí Slovan a zvítězil 6:5. Ve čtvrtém utkání jasně dominovalo Vrchlabí a zaslouženě před domácím publikem zvítězilo 7:1. Poslední rozhodující utkání sehrálo Vrchlabí s Ústím nad Labem v neděli 19. března na ústeckém zimním stadionu. Ve třetí minutě první třetiny otevřel skóre vrchlabský David Chalupa, ale to si ústečtí hráči nenechali líbil a hned v osmé minutě vyrovnal skóre Ladislav Funk. Do konce třetiny se ještě podařilo zvýšit na 2:1 ústeckému Janu Rudovskému. Druhá třetina přinesla pouze jednu branku, a to Filipa Moníka, který vyrovnal na 2:2. Zásadní moment utkání nastal v čase 45:44, kdy Patrik Urban dostal Stadion opět do vedení. Následoval vyrovnaný boj, který rozhodli hosté při přesilová hře pět na tři, kdy vstřel čtvrtou branku Stadionu obránce Jakub Kynčl. Do konce třetiny si Vrchlabí dokázalo dvoubrankový náskok pohlídat a zaslouženě tak postoupilo do čtvrtfinále.

Kanadské bodování v play-off HC Stadion Vrchlabí:
1. Patrik Urban 7+7
2. David Chalupa 3+5
3. Ondřej Chrtek 3+4

HC Letci Letňany skončili po základní části na prvním místě a v osmifinále se tak utkali s posledním postupujícím Děčínem. Ten porazili Letci 3:0 na zápasy, i když v posledním utkání rozhodlo až prodloužení.
Série osmifinále začala na ledě pražských Letňan, kde domácí zvítězili 4:1. Následovalo utkání v Děčíně, kde Letňany získaly bod za výhru 2:0. Poslední třetí utkání ale tak jasné nebylo. Stav po základní hrací době skončil 2:2 a utkání šlo do prodloužení. Hned v první minutě ale skóroval letňanský Vojtěch Kropáček, který zajistil týmu rychlý postup do dalšího kola play-off.

Kanadské bodování v play-off HC Letci Letňany:
1. Jiří Hozák 2+4
2. Vojtěch Kropáček 3+1
3. Lukáš Kastner 1+3

Vzájemné zápasy
2023 Vrchlabí - Letňany 2:3pp (nadstavba)
2023 Letňany- Vrchlabí 5:1 (nadstavba)
2022 Vrchlabí - Letňany 1:3 (základní část)
2022 Letňany - Vrchlabí 6:2 (základní část)

První utkání čtvrtfinále se odehraje ve středu 22. března od 18 hodin v ICE ARENĚ Leňany.

Supras vypravují autobus do Letňan, tak neváhejte a jeďte naše kluky podpořit!