HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 6:4

Modré peklo spálilo draka

24.02.2013
Čtvrtý finálový zápas rozhodl s konečnou platností o mistrovi Královehradeckého kraje. Pohár zůstal po napínavých čtyřech utkání ve Vrchlabí. HC Stadion tak obhájil svůj loňský titul a porazil svého hlavního rivala z Trutnova 6:4 a na zápasy 3:1.
F4, neděle 24.2.2013, 17:00
6:4
Trutnov
Biegl Z. (Effemberk) - Hlaváč, Provazník, Lochman, Hamerský, Pulec, Zázvorka, Bušek - Jakubec (C), Urban, Bláha, Fořt, Oppelt, Lepka, Jirků, Svoboda R., Weiss, Marek, Blažej
Biegl R. (Veselý) - Antonín, Kozák, Synek, Seidl, Karlík, Malinský, Procházka, Luštinec, Chytráček, Veselý, Šimoníček (C), Filip, Zelenka, Perutek, Mašek, Vlček, Kašák, Březina
Třetiny: 2:1, 1:2, 3:1  Branky a nahrávky: 4. Oppelt (Bláha, Svoboda), 24. Hamerský, 27. Jirků, 44. Fořt (Jakubec), 53. Pulec (Weiss), 54. Jakubec (Urban) - 12. Luštinec (T.), 20. Seidl, 33. Luštinec (pen.), 59. Šimoníček (Chytráček) . Rozhodčí: Veinfurter - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:11 + Procházka (TRU) 5 + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 1972. Průběh utkání: 2:1, 3:3, 6:4.
Nástup domácích do první třetiny byl velmi svižný a bojovný. Jako první měl šanci skorovat Oppelt, ale Biegl byl připravený. ve čtvrté minutě už ale Oppelta nevychytal. Ve 12. minutě protlačil puk za záda domácího Biegla Luštinec, gol to byl sice z pohledu kamery sporný, ale bylo vyrovnáno. Domácí pak druhou část třetiny dohrávali trochu bez chuti a Seidl ještě golem do šatny dostal hosty do vedení.

Ale ve druhé třetině už tady zase bylo bojovné Vrchlabí, které šlo za obhajobou titulu. Ve 23. minutě využil přesilovku Hamerský a švihem vyrovnal. Jirků si ve 23. minutě sebral kotouč u mantinelu, proskočil před branku a střelou pod horní tyčku vstřelil vedoucí branku - 3:2. Draci začali být nervózní a bylo to vidět také na jejich hře. Za nesportovní chování byl do šatny poslán trutnovský Procházka. Ve 33. minutě fauloval útočícího Luštince Bušek a rozhodčí nařídil trestné střílení. Luštinec sice trefil tyč, ale hlavní sudí střelu uznal jako branku. Bylo tedy vyrovnáno.

Ve třetí třetině po vyloučení domácího hráče ujel po pravém mantinelu Jakubec, nastřelil kotouč směrem k brance a Fořt tečoval na 4:3. kde ho se štěstím tečoval Fořt - 4:3. V 53. minutě rozbouřil vyprodanou halu Pulec, který při signalizované výhodě prostřelil Biegla popáté a domácí odskočili od dvě branky. V 54. minutě se kotouč dostal mezi kruhy Jakubec a střelou po ledě překonal hostujícího Biegla. Vrchlabská hala řvala nadšením. Kosmetickou úpravu výsledku na 6:4 si ještě připsal Šimoníček, na konečném výsledku to už ale nic nezměnilo.

Vrchlabí obhájilo titul Mistra královehradeckého kraje a postupuje do dalších bojů o případný postup do baráže o II.ligu.