HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 6:3

Hotovo! Vrchlabí urvalo postup až v poslední třetině.

09.03.2017
Tomáš Brož
Vyrovnaná série s kolínskými Kozly má svůj happy end a diváci se opět nenudili! Do poslední třetiny šli totiž domácí hráči s jednogólovou ztrátou, kterou však v poslední dvacetiminutovce dokázali smazat a vyhráli jí poměrem 4:0.
OF7, čtvrtek 9.3.2017, 18:00
6:3
Kolín
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban – Moník, Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha "A", Čurda, Urban, Novák, Chleborád, Miškovský, Oppelt
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk, Horyna – Malý "C", Semirád, Kadlec J. st. "A", Morkes "A", Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, Kadlec J. ml., Kozák, Kadlec A., Netušil
Třetiny: 2:2, 0:1, 4:0  Branky a nahrávky: 5. Urban (Jandejsek, Čurda), 13. Čurda (Novák), 44. Bláha (Maďar), 46. Jandejsek (Jirků, Filip), 46. Procházka (Filip), 60. Čurda (Tržický) – 13. Kadlec J. st. (Panna), 14. Malý (Semirád), 34. Kadlec J. st. Rozhodčí: Jílek Jan, Battěk Tomáš, Ing. (oba Praha) – Svoboda Tomáš, Maštalíř Petr (oba Jičín). Vyloučení: 12:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1606. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3.

První střelu zápasu vypálil domácí Hejda. Poté si na Koutského vyšlápl Bláha, ale brankář byl na místě. Následovaly dva ofsajdy domácího Vrchlabí. V čase 4:04 se za domácí HC Stadion trefuje Patrik URBAN a zaplněný stadion skáče nadšením. V 6. minutě byl vyloučen domácí Matějček za sekání. Hosté tuto přesilovku málem využili, ale Kozákovu ránu vychytal Jelínek, který se stihl v brance přesunout. Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat, postupně byli vyloučeni domácí Tržický, a kolínský Březina společně s vrchlabským Klementem. Hosté se však k žádné velké akci nedostali. V 9. minutě byl vyloučen domácí Urban. Vrchlabí se úspěšně bránilo, Kozlové nejdříve nemohli rozehrát a potom Jelínek vyrazil střelu od Březiny. V 11. minutě došlo k vyloučení také na hostující straně. HC Stadion se ale těžko dostávali přes kolínskou obranu. Navíc v čase 12:18 vyrovnal na 1:1 kolínský Jiří KADLEC. Skóre se ale o 11 vteřin později znovu měnilo, když si vedení vzalo Vrchlabí zpátky zásluhou Martina ČURDY. To si však dlouho neudrželo, protože v čase 13:24 opět vyrovnali Kozlové, konkrétně Josef MALÝ. Poté byl vyloučen domácí hráč. Kozlové si ale s přesilovkou neporadili. V 18. minutě na Jelínka střílel Malý, ale domácí brankář tasil lapačku. V 19. minutě přišlo vyloučení na kolínské straně. Jandejsek chtěl překvapit Koutského, ale ten puk ukryl do náruče. Do konce třetiny si ještě Koutský zachytal, když na něj šla střela od Procházky.

Do druhé části si Vrchlabí přeneslo několik vteřin přesilové hry, ale využít ji nedokázalo. Šimoníček vyzkoušel pozornost Koutského, ten si s pukem poradil. Ve 23. minutě domácí zamkli hosty v jejich obranném pásmu, ale žádná akce z toho nebyla. Poté byl vyloučen vrchlabský Jandejsek. Jelínek si se střelami od hostů snadno poradil. Hra v pěti hráčích však netrvala dlouho, ve 25. minutě byli vyloučení Šimoníček a Morkes. K němu se přidal další kolínský hráč, ale ani tato zkrácená výhoda nepomohla domácím ke gólu. Další pokus vrchlabských nepadl do branky, ani Koutský neměl moc práce. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Barták. A domácí dostali další sprchu – druhý gól v oslabení vstřelil za Kolín Jiří KADLEC ST., který potrestal chybu Hejdy. Ve 37. minutě ještě přišlo vyloučení na hostující straně, ale Vrchlabí se k ničemu nedostalo. Poslední akcí v této části bylo nahození Jandejska od modré čáry, ale Koutský ho přikryl lapačkou.

Hned na začátku se HC Stadion semkl před kolínským brankářem, ale nikdo z hráčů nepropašoval puk za záda Koutského. Ve 42. minutě byl vyloučen Voženílek a nabídl Stadion možnost vyrovnat. To se jim však podařilo až po naskočení vyloučeného hráče na led v čase 43:29, kdy se mezi Koutského betony trefil Tomáš BLÁHA. Ve 45. minutě byl vyloučen kolínský Březina a za necelou minutu ho následoval Zumr. Toho v čase 45:24 využil Adam JANDEJSEK, který tak obrátil skóre utkání. A za 11 vteřin už to bylo o dvě branky, když se trefil Michal PROCHÁZKA. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský Klement a následoval ho o půl minuty později Matějček. Kozlové se naštěstí k žádné velké akci nedopracovali. Hra 5 na 5 ale netrvala dlouho, v 54. minutě byli současně vyloučení Hejda a Panna. Branka ale nepadla. V 57. minutě byl vyloučen domácí Klement a poté se hosté rozhodli pro hru bez brankáře. Pravděpodobnost branky ještě zvýšilo vyloučení na domácí straně. Poté, co Kolín zahrál vysokou holí, se buly vhazovalo ve středním pásmu. Kolín to znovu zkusil bez brankáře a tentokrát Vrchlabí trestalo – v čase 59:07 vsítil šestou branku domácích Martin ĆURDA a zajistil tak svému týmu postup do druhého kola vyřazovací soutěže.