HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 1:4

HC Stadion zvítězil nad Vlky z Jablonce

20.08.2019
HC Stadion Vrchlabí zajížděl v úterý večer k soupeři do Jablonce nad Nisou. Vlci s Vrchlabím zahájili sérii přátelských utkaní a před domácími fanoušky prohráli poměrem 1:4. Jedinou branku domácích vstřelil v 53. minutě Čechura.
přát., úterý 20.8.2019, 18:00
Jablonec
1:4
Hrstka, Král – Pilař, Čechura, Tužický, Palec, Pilík, Kollman, Homolka, Kačírek, Frk, Maďar, Gecko, Nezbeda, Kotyza, Švík, Král, Daněk
Soukup, Abrahám – Bendík, Voženílek, Vágner, Moník, Kynčl, Jirků – Chalupa, Urban, Moník, Hašek, Matějček, Mrňa, Hozák, Kastner, Šlaicher, Chlum
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 52. Čechura (Frk, Gecko) – 12. Mrňa (Bendík, Štěpán), 31. Hašek (Mrňa, Matějček), 32. Urban (Jirků), 59. Mrňa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4.

Hned na začátku první třetiny přišlo vyloučení na domácí straně. Po minutě ale následoval trest i pro Vrchlabí. Ani jeden tým se ale nedostal k větší akci. V páté minutě mohl skórovat Chalupa, ale Krále nepřekonal. V 6. minutě přišlo další vyloučení na hostující straně. Ani tentokrát Vlci gól nevstřelili. Soukup vyrazil střelu Frka a Haškův pokus skončil na jablonecké obraně. V čase 11:25 vstřelil první vrchlabskou branku Pavel MRŇA, kterému přihrával Bendík. Následovalo vyloučení Vlků. Ani to jim nezabránilo dostat se do útoku, nicméně branka za Soukupova záda nepadla. Matějčkovu střelu dokázal Král vyrazit. V 18. minutě byl vyloučen autor první branky Mrňa, ale do konce třetiny gól nepadl.

Také druhá část začala vyloučením, na trestnou lavici si šel odpočinout jablonecký Švík. Hosté ale výhodu využili. Ve 25. minutě to byl znovu jablonecký hráč, který oslabil svůj tým. Kotyza v oslabení ujel na Soukupa, ten byl připravený. Hašek ve 28. minutě nestihl zakončit po přihrávce od Matějčka. V polovině utkání přišlo další vyloučení domácích. Tentokrát už Vrchlabí výhodu využilo a v čase 30:11 už to pro něj bylo 2:0. Autorem branky byl Jakub HAŠEK, který si sám poradil a od modré Hrstku prostřelil. Netrvalo dlouho a HC Stadion vedl od tři branky. V čase 31:36 se trefil Patrik URBAN po přihrávce od Jirků. Moník vyslal střelu od modré, ale Hrstka si s ní poradil. Do konce třetiny přišlo na domácího brankáře několik střel od vrchlabských hráčů, ale za jeho záda se už další nedostala.

Na začátku třetí periody byl vyloučen vrchlabský Chalupa. Geckova střela mířila nad branku, a poté již byli hosté v plné počtu. Domácí se dostali do přečíslení ve 44. minutě, ale vrchlabská obrana byla připravena. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Matějček. Vlci ale překonali Soukupa až v čase 51:21, kdy se za domácí trefil Tomáš ČECHURA. Následovalo vylučení Voženílka, který tak dal Vlkům šanci skórovat. Soukup měl poté co dělat, aby puk nepřešel přes brankovou čáru. Hašek poté netrefil správně puk. V 57. minutě se dostal se střele Urban po přihráce od Jirků, ale Hrstka pokus vyrazil. V čase 58:45 si vzal HC Stadion zpět tříbrankové vedení. Pavel MRŇA se dostal přes domácí obranu a akci zakončil střelou pod břevno.