HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 6:4

Finálová série se bude vracet do Vrchlabí

20.02.2013
Raina Jarošová
HC Trutnov dokázal odvrátit první mečbol a vítězstvím 6:4 na svém ledě odvrátil konec sezóny. První třetina byla vyrovnaná, do šaten se odcházelo za nerozhodnutého stavu 2:2. V prostřední části zvítězilo Vrchlabí a ujalo se vedení těsným rozdílem jednoho gólu. Ve třetí části však trutnovští obrátili a další zápas je tak na programu v neděli.
F3, středa 20.2.2013, 18:00
Trutnov
6:4
R. Biegl - M. Veselý, Antonín, Malinský, Synek, Seidl, Karlík, Procházka, Luštinec, Chytráček, T. Veselý, Šimoníček, Filip, Zelenka, Perutek, Mašek, Vlček, Kašák, Smékal, Kozák, Janoušek, Březina
Effemberk - Z. Biegl, Provazník, Hlaváč, Hamerský, Lochman, Pulec, Bušek, Kadavý, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Bláha, Weiss, Lepka, Jirků, M. Svoboda, Marek, R. Svoboda, Blažej, Krsek
Třetiny: 2:2, 0:1, 4:1  Branky a nahrávky: 14. Chytráček (Antonín, Malinský), 20. Březina (Zelenka, Šimoníček), 45. Procházka (Březina), 49. Chytráček (Luštinec), 59. Chytráček (Luštinec, Procházka), 60. Luštinec - 16. Oppelt (Lochman), 18. Fořt (Jakubec), 26. Urban, 54. Oppelt (Weiss). Rozhodčí: Pahulák, Pechánek, Řezníček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 1694. Průběh utkání: 2:2, 2:3, 6:4.

V první třetině si na puk jako první brankář sáhl hostující Effemberk, když vykryl ránu Zelenky. V páté minutě se do šance dostali hostující hráči, ale ani dvě dorážky nestačily na to, aby puk skončil za zády Biegla. V půlce zápasu se do šance dostal vrchlabský Urban, ale klička mu nevyšla a gól z toho nebyl. Osm a půl minuty před koncem si domácí zahráli první přesilovku tohoto zápasu. Netrvalo dlouho a za Vrchlabí si šel na trestnou lavici sednout Bláha – Trutnov měl tak o dva hráče na ledě víc a mohli tak otevřít skóre zápasu. To se jim povedlo, až když už byl Provazník na ledě, i tak ale domácí využili přesilovou hru – Chytráček se nemýlil a bylo to 1:0. Trutnov si svoje vedení ale dlouho neužil, protože za několik okamžiků už to bylo 1:1; první branku hostujícího týmu si připsal Oppelt. Na konci třetiny se do šance dostal vrchlabský Urban, který jen lehce nahodil puk před bránu a domácí Biegl jen se štěstím ukryl puk do lapačky. Dvě a půl minuty před koncem se Fořtovi povedl další skalp, na který mu přihrál Jakubec a do vedení se dostal hostující tým. Patnáct vteřin před koncem první třetiny ale domácí vyrovnali v další přesilové hře gólem Březiny a do šaten se odcházelo za nerozhodnutého stavu 2:2.

Trutnovským hráčům se na začátku druhé třetiny opět dostalo možnosti skórovat v přesilovce. HC Stadion Vrchlabí však tentokrát oslabení přečkal bez gólu a naopak se i jim konečně poštěstilo zahrát si s jedním hráčem na ledě navíc. A byla to přesilovka vítězná, protože na 2:3 zvyšoval Urban. Poté měl hodně práce hostující brankář Effemberk, lítaly na něj střely ze všech stran – žádný hráč Trutnova však na něj nevyzrál. V polovině třetiny si domácí hráči opět zahráli power play, ale vrchlabský Fořt se v oslabení dostal do šance a zkusil vystřelit na Biegla. Vyloučení pokračovala i nadále, Vrchlabí se ale přesilovka nepovedla, naopak do úniku se dostal trutnovský hráč, ale svoji šanci neproměnil. Na konci třetiny byl vyloučen domácí Chytráček, Vrchlabí se ale do větší šance nedostalo a tuto třetinu vyhrálo poměrem 0:1.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hostující hráči. Nejdříve se snažil prosadit Jakubec, po kterém do brány dorážel Urban. Ani jemu ani Bláhovi se však puk do branky dostat nepodařilo. Po dvou minutách následovalo vyloučení ze strany Trutnova – Jakubec to na Biegla zkusil, ten ale ránu vytěsnil a nedal mu tak šanci skórovat. V 45. minutě bylo horko Effemberkovi, před jeho brankou bylo několik hráčů, nakonec se ale k puku dostal a schoval ho pod sebe. O pár vteřin později vyrovnal Trutnov hned po vyhraném buly – střelecky se prosadil Procházka a bylo to 3:3. V 49. minutě otočil vedení na stranu svého týmu Chytráček a Trutnov vedl o jedinou branku. O pět minut později už bylo zase vyrovnáno – za vrchlabský tým se trefil Oppelt do odkryté branky po parádní přihrávce Weisse. Poté následovala čtyři vyloučení, i po nich zůstalo skóre stejné - 4:4. Minutu a půl před koncem třetí třetiny se znovu střelecky prosadil domácí Chytráček a Trutnov byl opět na koni. Poté byl za zdržování hry vyloučení trutnovský Březina a Stadion měl jedinečnou šanci vyrovnat a dostat tak zápas do prodloužení. Po oddechovém čase odvolal brankáře Effemberka a do pole šel se šesti hráči proti čtyřem trutnovským. Ani tak se však nepodařilo hostujícímu týmu vstřelit důležitý gól, naopak výhru Trutnova zpečetil gólem do prázdné branky Luštinec. HC Stadion Vrchlabí tak prohrál na soupeřově ledě 6:4 a série se znovu vrací na zimní stadion ve Vrchlabí.