HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 2:1sn

Defenzivní partii ztratilo Vrchlabí až v nájezdech

04.10.2008
Patrik Huber, Michal Slavík
Impozantní série vrchlabských hokejistů, kteří zvítězili v posledních šesti zápasech, skončila v Havlíčkově Brodě. Souboji celků z opačných pólů prvoligové tabulky dominovali oba brankáři, kteří za svá záda v základní hrací době i nastaveném čase pustili po jednom puku. Hosté domácí Rebely jednoznačně přestříleli, ve hře i závěrečných nájezdech však selhali v koncovce, a odváží si tak pouhý bod. Jedinou jejich branku vstřelil Martin Krupka.
9.kolo, sobota 4.10.2008, 17:00
Havlíčkův Brod
2:1sn
Neruda (od 65. Suchan) - Vyhlídal, Špelda, Šulc, Hadrava, Jelínek A., Soldán, Martinka, Pavlík - Borovanský, Endál, Kraučuk, Křišťan, Třetina, Holec, Rusnák, Němec, Svoboda, Varga, Ondráček, Wurm
Štůrala - Vála, Matějíček, Chaloupka, Galvas, Chatrnúch, Bendík, Lukáč, Koma - Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Fiedler, Konečný, Rusnák, Andres, Krupka
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 32. Němec (Martinka), rozhodující nájezd Němec - 46. Krupka (Chatrnúch). Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín . Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 800. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Zpočátku byli o něco více aktivnější Brodští, kteří svou hrou přinutili hostující hokejisty k pečlivější defenzivě. Domácí měli více ze hry zejména díky přesilovým hrám, avšak do vedení mohli jít Vrchlabští. Brankovou příležitost nabídl hostům z Krkonoš havlíčkobrodský brankář Neruda, jenž zazmatkoval a puk poslal na hůl Matějíčka, ten ale zpoza branky nepropasíroval puk na volného Látala. Hra se postupem času stále více odehrávala ve středním pásmu.

Z nuděné diváky zvedl ze sedaček až pokus hostujícího Pajiče, ten mohl horaly poslat do vedení, když byl sám před Nerudou, což se mu ale nepodařilo. Neproměněná šance mohla stát svěřence Vladimíra Jeřábka velmi draho, to by ale z následné akce musel Holec vytěžit více. Domácí hokejista mířil těsně vedle tyčky.

Vrchlabští do druhé dvacetiminutovky vstoupili, jako by byli pokropeni živou vodou. Neruda musel být ve střehu, jelikož ho v rozmezí šesti minut ohrozili vrchlabští hokejisté hned třikrát. Neúspěšnými zakončovateli byli Horčička, Andres a Pajič, všichni tři si vylámali zuby na skvělém domácím brankáři.

Rána z čistého nebe přišla pro Vrchlabí ve 32. minutě, kdy se Rebel z ničeho nic dostal do vedení. Tím, kdo otevřel skóre byl Vojtěch Němec, jenž dorazil střelu Martínka za záda Štůraly, který jen bezmocně koukal, jak puk míří do sítě - 1:0. Havlíčkobrodští se po vstřelené brance osmělili a do kabin mohli jít dokonce s dvoubrankovým náskokem. To by si ale Varga musel počínat lépe, netrefil totiž v dobré pozici odkrytou branku hostí, při kterých tak stáli všichni svatí.

Elektromontéři vstoupili do třetího dějství s jasným cílem - brzy vyrovnat. A to se jim povedlo na výbornou. Po kolotoči, který ve třetině domácích Vrchlabští roztočili rychlými přihrávkami, padla branka. Domácí nevěděli, kam dřív skočit a z toho plyne i branková situace. Vyrovnání přišlo z hole Martina Krupky, ten se dostal k odraženému kotouči a nikým neatakován bez problémů poslal kotouč do sítě - 1:1.

Další průběh třetí části nenabídli divákům příliš atraktivní hokej, neboť se ani jeden ze soupeřů do žádně větší šance nedostal, přestože bylo docela dost vyloučení a tudíž také dost možností, jak strhnout vedení na svou stranu, ovšem ani jednomu z týmů se hra početní výhodě poněkud nedařila.

V prodloužení se sice hra obou aktérů tohoto duelu zlepšila, ale oba brankáři nedopustili, aby rozhodnutí přišlo v prodloužení.

V samostatných nájezdech byli lepší hokejisté z Kotliny, když proměnili dva nájezdy, zatímco vrchlabští hokejisté si s Nerudou neporadili. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Vojtěch Němec.