HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí zajíždí k dalšímu zápasu na Vysočinu

Vrchlabí zajíždí k dalšímu zápasu na Vysočinu

02.10.2008
Jan Pečeňák

Náš celek po domácí výhře nad Mostem stále kraluje prvoligové tabulce a již v sobotu ho čeká další utkání. Tentokrát v Havlíčkově Brodě, kde se utká s místními Rebely. Těm se v dosavadní části sezóny zatím moc nedaří a po posledním zápase v Chomutově okupují čtrnáctou příčku. Sobotní utkání začíná v 17:00 a opět ho budete moci sledovat v internetovém on-line přenosu.

Rebel v dosavadní sezóně

Před začátkem přípravy na novou sezónu klub opustili dva kvalitní útočníci. Vladislav Kubeš přestoupil do Mladé Boleslavy a Daniel Hodek do Jihlavy. Změna se dotkla i trenérského postu, když odešel asistent hlavního trenéra Sláma, kterého nahradil Radoslav Svoboda z Přerova.

V přípravě se hokejistům z Vysočiny celkem dařilo. Z jedenácti odehraných zápasů si připsali sedm výher, když porazili dvakrát Chrudim a Jihlavu, Třebíč, Tábor a švýcarský Neuchatel. Zbylá čtyři utkání prohráli, ale z toho dvě porážky byly od extraligové Slavie, poraženi odešli i ze zápasu s Berounem a Třebíčí.

V základní části 1.ligy se však nedaří potvrdit dobrou formu z přípravy a po osmi kolech mají Rebelové na svém kontě zatím jen dvě výhry a jednu prohru v prodloužení, v ostatních zápasech se jim bodovat nepodařilo. V prvním kole podlehli vysoko 5:1 v Ústí nad Labem, ovšem tento výsledek napravili již v dalším kole, když na domácím ledě stejným výsledkem porazili Olomouc. Ve třetím kole zajížděli opět do podkrušnohoří, kde je čekal Most, ovšem ani tam se hokejistům z Havlíčkova Brodu nepodařilo bodovat. První výhry z venkovních hřišť se dočkali ve 4. kole, když zvítězili v Třebíči. To však byla poslední výhra, ze které se zatím mohli v Brodě radovat. Postupně prohráli doma s Kometou po nájezdech, když ztratili ve třetí třetině vedení 4:1, dále pak podlehli v Chrudimi, na domácím ledě s Hradcem a v poslední kole si přivezli porážku z Chomutova.

KLH Chomutov – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:2

První třetina začala lépe pro domácí celek, který se dokázal prosadit již ve čtvrté minutě utkání. Po nahrávce Hlinky se prosadil Jíra – 1:0. Hosté odpověděli již za 5 minut v přesilové hře, když se z dorážky prosadil Borovanský – 1:1. V desáté minutě mohli jít domácí opět do vedení, kdy Hlinka nastřelil tyč Furchovi brány. Co se nepodařilo Hlinkovi, napravil Domin v 16. minutě– 2:1. Stejným skóre první třetina skončila.

Hostům se podařilo vyrovnat hned v úvodu druhého dějství, když se opět prosadili v přesilové hře. Ve 23. minutě se přesně trefil Svoboda– 2:2. Z vyrovnání se však havlíčkobrodští radovali jen dvě minuty. V přesilové hře se přesnou ranou prezentoval Toivonen– 3:2. Ten samý hráč o dvě minuty později trefil břevno branky Rebelů. Ve zbytku druhé třetiny předváděly oba celky nepřesnou hru, a díky tomu byl stav po dvou třetinách 3:2 pro domácí.

V posledním dějství se na branku čekalo poměrně dlouho, až do 52. minuty. V té se po přesné nahrávce trefil Hašek - 4:2. Závěr třetiny okořenila jen menší potyčka, ale skóre se již nezměnilo. Ze tří bodů se tak radují hráči Chomutova po výhře 4:2.

Zimní stadion Kotlina Havlíčkův Brod
4.10. 17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod 2. kolo HC Vrchlabí
14. 7 b. Umístění 1. 20 b.
2 – 0 – 1 - 5 Celková bilance 6 - 1 – 0 - 1
Tomáš Svoboda 7 g.+ 3 as. Nejproduktivnější hráč Nikola Gajovský 3 g.+ 3 as.