HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nymburk - Vrchlabí 2:5

Další výhra se veze z Nymburka

17.10.2018
Tři body do tabulky si HC Stadion veze z nymburského ledu. Po první třetině Vrchlabí vedlo již 2:0. Ve druhé sice domácí zabrali a dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale Vrchlabí přidalo další tři góly a o vítězi bylo rozhodnuto.
10.kolo, středa 17.10.2018, 18:00
Nymburk
2:5
Krofta, Mašek D. - Kříž, Hroudný, Tržický, Mašek J., Rittig, Knesl, Jirásek, Stehlík, Bičiště, Josefus, Král, Burda, Kuzďas, Ďurač, Voženílek D., Kolouch, Wiencek, Eis, Kačírek
Soukup, Abrahám - Vašíček, Bendík, Moník J., Voženílek M., Jirků, Kynčl, Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník F.
Třetiny: 0:2, 1:0, 1:3  Branky a nahrávky: 40. Ďurač, 57. Stehlik (Kříž) – 5. Urban (Jirků, Kynčl), 20. Bendík (Mrňa, Kastner, 44. Bláha (Pšurný), 51. Matějček (Chalupa, Vašíček), 52. Hidveghy. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Průběh utkání: .

Naši hokejisté zajížděli na led Nymburka, který v minulém kole dokázal překvapit Sokolov a odvést si z jeho ledu vítězství 6:2. Horalové dokázali na svém ledě, v souboji o první místo, udolat Kolín 4:0 a Jakub Soukup si tak připsal už svou třetí nulu v sezóně.

Zápas však začal náporem Nymburských, kteří si dokázali vypracovat pár nebezpečných šancí, avšak je neproměnili. Trest za neproměněné šance přišel v 5. minutě, kdy Tomáš Jirků našel Patrika Urbana a ten tváří v tvář nedal Maškovi šanci. Ale naopak to byl Nymburský tým, který to nakoplo a měl pár šancí. Ďurač trefil tyč a další šance pochytal jistý Soukup ve vrchlabské bráně. Deset vteřin před koncem první třetiny však hosté odskočili na rozdíl dvou branek po ráně Jána Bendíka od modré a do kabin se šlo tak za stavu 2:0 pro hosty.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří mačkali domácí. Po šancích Kastnera, Půlpána a Bendíka ovšem skóre bylo stále stejné. Vrchlabí své šance nevyužilo a tak přišli na řadu domácí. První šance Ďurače, když jel sám na Soukupa, ještě gólem neskončila, avšak jeho střela v přesilové hře už si cestu za záda hostujícího gólmana našla. Do kabin po dvou třetinách se šlo tedy za stavu 1:2 z pohledu Nymburka.

Kdo by čekal nápor Nymburka a pokus o vyrovnání, by asi byl zklamaný. Hned v úvodu třetiny Vrchlabí mělo pár šancí. V síti skončila až ve 43. minutě střela pod horní tyčku od Tomáše Bláhy, který využil přesnou přihrávku od Pšurného. Tlak horalů pokračoval a vyvrcholil v 51. minutě, kdy skóroval ranou z mezikruží Štěpán Matějček a následně na to v 52. minutě dorážející Patrik Hidveghy. Domácí už stihli jen kosmeticky upravit skóre, když v dvojnásobné přesilovce vypálil Stehlík a trefil se k tyčce. Zápas tedy skončil 5:2 pro naše borce a v čele tabulky jsme navýšili náskok na 5 bodů před Kolínem. V sobotu nás čeká další těžký zápas s Jabloncem nad Nisou.

První třetinu jsme vyhráli 2:0, přestože byla z naší strany nejslabší, měli jsme špatný pohyb a i po taktické stránce bylo ve hře hodně nedostatků. Od druhé třetiny, byť jsme ji prohráli 1:0, se náš výkon zlepšil, lépe jsme bruslili a vytvářeli jsme si i dostatek brankových příležitostí, při kterých nám scházel klid v zakončení. Náš výkon gradoval ve třetí třetině kdy jsme naši výhru zpečetili třemi brankami a soupeř pouze v závěru korigoval při hře 5 na 3.