HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 6:3

Další výhra na domácí půdě

13.12.2017
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl první a druhou třetinu vyrovnaný, ve třetí třetině však začali dominovat domácí, když zvýšili skóre až na konečných 6:3. Body za dva góly a asistenci si dnes připsal do tabulky Tomáš Šťastný, kapitán Martin Filip byl autorem jedné branky a dvou asistencí. Domácí dohráli zápas v naprosté pohodě a to přispělo ke krásnému výsledku.
25.kolo, středa 13.12.2017, 18:00
6:3
HC Letňany
Abrahám (Jelínek) – Abraham, Chleborád, Tržický, Niko, Pojkar, Jirků (A), Matějček – Procházka, Filip (C), Šťastný, Miškovský, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Kerekanič, Šlaicher
Pírs (Sljusarčuk) – Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Saňa (A) – Honetschlager, Švarc, Prchal Voj., Dyrynk, Kadaňe (A), Volek, Kučera, Kotyra (C), Hozák, Havlůj, Lojka, Prchal Vá.
Třetiny: 2:2, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 11. Pšurný, 13. Filip (Niko), 21. Šťastný (Filip, Abraham), 55. Kerekanič (Bláha), 58. Šťastný (Procházka, Filip), 60. Bláha (Šťastný) – 2. Hozák (Kotyra), 9. Novák (Beran), 39. Dyrynk (Lojka, Gebell) Rozhodčí: Barek J, Bc. – Tasch M, DiS., Řezníček H. Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 621 Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3

Hned po 1 vteřinách už mohlo být otevřené skóre utkání. Ale Abrahám vytáhl parádní zákrok proti Lojkovi. Také na druhé straně se o branku pokusil vrchlabský Šťastný. V čase 1:46 už první gól opravdu padl, a to z hole Jiřího HOZÁKA, který střílel do prázdné branky. Ve 4. minutě hosté přišli o útočné pásmo. I tak se ale snažili dostat se do kombinace u Abraháma. V 7. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Stadion ale dobře bránil a Letňany se sice občas dostali ke střele, ale Abrahám v brance byl na místě. Další branka padla v čase 9:00 do vrchlabské branky – na 2:0 pro hosty navýšil Marek NOVÁK. Netrvalo ale dlouho a HC Stadion snížil na rozdíl jedné branky – v čase 10:27 byl na správném místě Michal PŠURNÝ, který dostal puk do hostující sítě. Ve 12. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát na straně Letců. Toho využil v čase 12:02 Martin FILIP, který střílel z mezikruží a vyrovnal stav zápasu na 2:2. Hned po obdrženém gólu se mohli dostat opět do vedení Letci, ale Uhlíř šanci neproměnil. Ve 14. minutě se do šance dostal také vrchlabský Bláha, ale nezvládl přihrávku od Šimoníčka. Další vrchlabské vyloučení mohl potrestat Kotyra, který jel sám na Abraháma, ale šanci spálil. 18. minuta přinesla další velkou šanci Vrchlabí, ale Procházka ani Šťastný neproměnili. Dvě minuty před koncem třetiny došlo k vyloučení na hostující straně. Pojkar mohl výhodu využít, ale jeho střela minula tyč.

Také začátek druhé části byl zajímavý. V čase 20:46 se dostalo do vedení Vrchlabí zásluhou Tomáše ŠŤASTNÉHO, který střílel z levého kruhu. Domácí se semkli a drželi Letňany v jejich obranném pásmu. Ve 26. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. I v oslabení dokázal ujet Bláha, ale Pírs jeho střelu vychytal. Další důležité akce přišly ve 29. minutě, kdy se na jedné straně pokusil o gól Lojka, na druhé zase Urban. Už v polovině utkání si vzali hosté oddechový čas. Ve 32. minutě byl vyloučen Oppelt. A znovu HC Stadion zahrozil v oslabení. Filip dostal skvělou přihrávku, ale o puk přišel. Ve 35. minutě se o branku pokusil Šťastný, ale minul. Také Urban proti Pírsovi nezakončil. Vyloučení na hostující straně nedokázali vrchlabští využít, většina hry se odehrávala v jejich obranném pásmu. V čase 38:27 bylo znovu vyrovnáno. Za Letce se trefil Tomáš DYRYNK, který našel nejrychleji puk mezi několika hráči.

I třetí část začala mnoha důležitými akcema. Ve 42. minutě se pískalo trestné střílení pro Vrchlabí. Faulovaný Pšurný ale na Pírse nevyzrál a trefil pouze jeho lapačku. Poté minul branku i domácí Bláha. Následující minuty byl k vidění opatrný hokej. Abrahám poté vychytal střely Berana i Saňy. Ve 47. minutě byl vyloučen Miškovský za podražení. Tuto výhodu Letci nevyužili. 51. minuta přinesla šanci HC Stadionu, kdy se o kousek netrefil Šťastný. Následně mezi třemi protihráči prokličkoval domácí Procházka, přihrál Bláhovi, ten ale trefil pouze hostujícího brankáře. V 53. minutě trefil Kučera tyč Abrahámovy branky. Další branka padla v čase 54:15, kdy se za Vrchlabí trefil Jan KEREKANIČ. V 58. minutě Letňany odvolali brankáře a zkusili štěstí v šesti hráčích. V čase 57:53 ale skórovali opět domácí. Druhý gól utkání vstřelil Tomáš ŠŤASTNÝ. Šestou a poslední branku zápasu vstřelil v čase 59:13 Tomáš BLÁHA, který trefil prázdnou branku. Poslední akci zápasu bylo vyloučení na hostující straně.