HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 3:4

Z Hronova vezeme výhru

31.08.2022
Jan Přikryl
K dalšímu přípravnému utkání cestoval HC Stadion na led Hronova. Po první vyrovnané třetině patřila prostřední část Vrchlabí. V poslední třetině už jen domácí korigovali na rozdíl jediné branky. Za hosty skórovali 2x Duchan, Krsek a Moník.
přát., středa 31.8.2022, 18:00
Hronov
3:4
Tichý (Ševců) - Amirov, Heligr, Hovsepyan, Bořuta, Kubeček, Havelec, Exner, Pavelka, Hašlar, Štrombach, Bondar, Suvorov, Řehák, Kyndischev, Klíma, Teuber, Sobčenko, Polej, Junek
Krinwald (Vacek) – Vácha, Perička – Duran, Bendík – Voňka, Fiala – Štembera – Moník, Bláha, Kerekanič – Krsek, Tatar, Cerman – Šlaicher, Duchan, Jirků - Mach
Třetiny: 1:1, 1:3, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Bořuta (Hovsepyan, Kubeček), 36. Hovsepyan (Amirov), 49. Suvorov (Bořuta, Hovsepyan) - 8. Krsek (Bláha, Duchan), 29. F. Moník (Duchan, Perička), 32. Duchan (Bendík, Jirků), 34. Duchan (Perička, Bláha). Vyloučení: 7:13. Rozhodčí: Veinfurter. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

V úvodu první třetiny se do šance dostali domácí. Hronovští hráči a poté ani dva hostující hráči, Tatar a Bláha, své gólové šance neproměnili. Ve 3. minutě byl Bláha vyloučen. Hronov využil příležitosti a ujal se vedení zásluhou Richarda BOŘUTY. V osmé minutě byl vyloučen domácí hráč. Oslabení Hronov nezvládl. Na 1:1 vyrovnal Filip KRSEK. Stadion se vstřelenou brankou dostal do hry. Přesto z dalších šancí branka nepadla. Bláha pálil mimo, Perička trefil pouze břevno. Následovalo oslabení hostí 5 na 3. Ve 13. minutě nebyl Hronovu, z důvodu postavení hráče v brankovišti, uznán gól. Následovala další vyloučení., především na straně Stadionu. V 18. minutě se do šarvátky dostal hostující Moník a domácí Exner, na trestnou šel pouze vrchlabský hráč. O minutu později byl vyloučen také hronovský hráč. Skoro minutu a půl se tak hrálo 4 na 4. Chvíli před sirénou chytil domácí brankář blafák Adama Jirků a následovalo vyloučení Duchana.

Po první třetině, která dopadla nerozhodně 1:1, se Vrchlabí dostalo pod tlak. Během první části druhé třetiny přišlo opět několik vyloučení na obou stranách. Díky oslabení hostů přišly velké šance domácích, Krinwald ale všechny pokusy odrazil. Po prvních 6 minutách se pouze půl minuty hrálo v plném počtu, než byli znovu vyloučeni hráči na obou stranách. Ve 26. minutě se hra otočila po vyloučení domácích na stranu hostí. Střely Bláhy byly zblokovány. Velkou šanci na zvýšení skóre měl Moník, kterému ale sjel puk. Před koncem přesilové hry se však podařilo HC Stadionu vstřelit branku a dostat se do vedení. Autorem byl Filip MONÍK. Netrvalo dlouho a ve 32. minutě už bylo skóre o dvě branky – tentokrát se trefil Samuel DUCHAN. I další přesilovková hra se hostům povedla. Samuel DUCHAN tečoval střelu Tomáše Peričky a zvýšil na 1:4. Následovalo vyloučení hostujícího Jirků, které domácí Norair HOVSEPYAN dokázal využít a snížit rozdíl skóre na 2:4. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující Bláha. O minutu později bylo po daulu na zakončujícího Jirků nařízeno trestné střílení. Jeho střela do bekhendu neskončila v brance. Hosté se byli ve druhé třetině herně o střelecky lepší a domácí brankář Tichý si připsal několik zákroků. Hra byla ale hodně ovlivněná množstvím vyloučení..

Adam Jirků měl v dnešním zápase smůlu, hned ve 43. minutě neproměnil další obrovskou šanci. Duchan také nebyl úspěšný. Ve 44.minutě Hronov ujel do brejku. Po faulu Krska i domácí dostal možnost trestného střílení. Krinwald opět skvěle zasáhnul a stav zápasu se neměnil. Po přihrávkách od Duchana znovu dostal šanci Jirků, ale branky neproměnil. Stejně tak nepsala za záda Tichého střela Fialy. Ve 47. minutě byl po prostestech vyloučen hostující Cerman. Domácím se dlouho nedařilo dostat do pásma a zakončit. Nakonec, opět před koncem přesilové hry, snížil Alexander SUVOROV na 3:4. I konec třetiny byl bohatý na vyloučení. Mach a Voňka dostali hosty do hry 5:3. Naštěstí stál v brance Krinwald a zabránil všemu, o co se Hronov pokusil. Velké šance Hronova při následné hře 5:5 hostující brankář také vykryl a poslední minuty se odehrály v poklidnějším tempu. Poslední minutu zápasu domácí odvolali brankáře. Tato akce nepřinesla kýžený výsledek a nakonec HC Stadion odjíždí s těsnou výhrou 4:3.