HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 1:9

Z Hronova odjíždíme se třemi body a hattrikem Chrtka

12.10.2022
Konečně se HC Stadionu začalo dařit! Z Hronova si veze nejen tři body, ale také dobrou nadílku branek. Hned třemi góly se blýsknul Ondra Chrtek, který přispěl k výhře 9:1. Vrchlabí si tak připisuje druhou výhru v řadě.
7.kolo, středa 12.10.2022, 18:00
Hronov
1:9
Tichý (Ševců) – Salnikov, Mikulec, Kozlov, Pavelka (A), Heligr, Exner (C), Amirov – Akhmetianov, Bořuta, Hašlar (A), Bondar, Putz, Veselý, Yailov, Subbotin, Štrombach Trenér: Jan Pavelka
Krinwald (Vacek) – Fiala, Štembera, Vácha, Boukal, Oborník, Kynčl, Kerekanič, Perička – Chalupa, Chrtek (A), Poppel, Moník, Duchan, Krsek, Urban (C), Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:1, 1:3, 0:5  Branky a nahrávky: 40. Štrombach (Hašlar) – 3. Moník (Chalupa, Chrtek), 30. Chrtek (Urban), 32. Chrtek (Perička, Urban), 33. Krsek (Tatar, Duchan), 44. Chalupa (Urban, Perička), 46. Chalupa (Chrtek, Perička), 48. Chrtek (Moník, Urban), 55. Moník (Poppel), 58. Kerekanič (Krsek, Duchan). Rozhodčí: Battěk – Hofman, Řezníček. Vyloučení: 12:7. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 1:5, 1:6, 1:7, 1:8, 1:9.

V Hronově utkání začalo svižnějším tempem, a to hlavně z vrchlabské strany. Ve druhé minutě byl navíc vyloučen Veselý a HC Stadion dostal možnost skórovat. V čase 2:48 se tak skutečně stalo. Chrtek kombinoval s Chalupou, jehož střelu brankář domácích pouze vyrazil před sebe. Tam čekal Filip MONÍK, který neváhal vystřelit. Hronov se ale po prvním gólu nevzdal a několikrát se dostal do šance. V osmé minutě byl vyloučen také hostující hráč. Hronov se nedostal do zvlášť hrozivé šance, navíc se dlouho v pěti hráčích na obou stranách nehrálo. Tichý musel několikrát zasáhnout hokejkou, poté byl vyloučen další domácí hráč. Urban pak předvedl skvělou akci v přesilové hře, kdy prokličkoval mezi dvěma obránci. Nepovedlo se mu ale zakončení. Na druhé straně diváci také viděli přečíslení, které rovněž neskončilo gólem. Krinwald se jen ohlédl za pukem v 19. minutě, na druhé straně zasahoval i Tichý.

Domácí se snažili vyrovnat utkání, ale jich pokusy neměly potřebnou razanci. Hronov byl aktivnější a měl větší chuť do hry, ve 25. minutě pak přišlo vyloučení na obou stranách. Následovalo další dvojnásobné vyloučení, k tomu pak odešel na trestnou lavici ještě další vrchlabský hráč. Ve 27. minutě znovu vzájemné vyloučení, poté už byli hosté v plném počtu a mohli začít vymýšlet kombinace. K tomu jim trochu pomohlo vyloučení Bořuty, protože v čase 29:34 přidal Ondřej CHRTEK další branku z přesilové hry. Druhá část pokračovala častými vyloučeními. V čase 31:02 využil třetí výhodu znovu Ondřej CHRTEK, který byl hodně při chuti. V čase 32:28 už to bylo o čtyři góly, a to zásluhou Filipa KRSKA, který sám vyrazil na brankáře Tichého. HC Stadion byl brankami hodně nabuzený, a tak se ještě několikrát pokus o střelu. Ve 36. minutě byl navíc vyloučen hronovský Veselý. Vrchlabští ale tentokrát výhodu nevyužili. Navíc se konečně prosadil také Hronov, konkrétně v čase 39:07 vstřelil čestnou branku Filip ŠTROMBACH, který byl sám před brankářem a našel mezeru mezi jeho betony.

Třetí třetina byla jednoznačně nejzajímavější. Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Kozlov. Akhmetiaov se dostal ke střele, protože jel sám na brankáře, ale nebyl úspěšný. Poté byl vyloučen další hronovský hráč a tentokrát útočilo Vrchlabí. V čase 43:25 se trefil David CHALUPA a HC Stadion znovu využil přesilovou hru. Následovala dvě vyloučení na domácí straně. Hronov už si nevěděl rady a fauly pro něj byly jedinou možností, jak leckdy zastavit útočnou akci. V čase 45:34 přidal další gól Vrchlabí David CHALUPA a vrchlabská mašina byla rozjetá naplno. V čase 47:36 si přisadil Ondřej CHRTEK, který se dostal k puku a nezaváhal a připsal si již třetí branku. Na druhé straně se o branku pokusil Yailov, ale jeho dorážka minula cíl. V 52. minutě přišlo vyloučení také na hostující straně. Hronov ale svou jedinečnou šanci nevyužil, ale nějaké příležitosti tu byly. V čase 54:28 přidal osmou branku hostů Filip MONÍK. Hra se pa jen dohrála, ale HC Stadion určitě toužil po „desítce“. V čase 57:14 přidal devátý gól Jan KEREKANIČ, který se trefil od modré čáry. Desátou branku mohl přidat Duchan, ale nenašel vhodné místo, kam by puk umístil.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
První třetina byla poměrně vyrovnaná, ale pomohl nám gól z přesilové hry. Od druhé třetiny jsme již byli jasně lepší, přičemž nám dnes neskutečně vyšly právě přesilovky. Máme radost z jasného vítězství, ale nesmíme to nijak přeceňovat a pokračovat v poctivé práci, která vede k úspěchu. V sobotu k nám přijedou Klatovy, na které se pečlivě připravíme.

Útočník Ondřej Chrtek:
Utkání, ve kterém bylo velmi důležité vstřelit první branku, což se nám povedlo a následnými přesilovými hrami jsme si dokázali pomoct a odskočit soupeři. Jsem rád, že jsme i za stavu 5:1 zápas jenom nedohrávali a odmakali ho až do konce. Doufám, že na to navážeme v sobotním domácím utkáni s Klatovy a potěšíme fanoušky první domácí výhrou.