HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 1:2

Vrchlabí v neúplném zápase uspělo v Jablonci

26.08.2022
David Schlegel
Hokejisté Vrchlabí nedohráli čtvrteční přípravný zápas v Jablonci, když po dvou třetinách bylo utkání za stavu 1:1 pro silnou mlhu ukončeno. Místo třetí třetiny se jely jen samostatné nájezdy, v nichž Vrchlabští dominovali.
přát., čtvrtek 25.8.2022, 18:00
Jablonec
1:2
Horák – Kollert, Pavlů, Had, Abraham, M. Filip, Pilek – Plíhal, Dušek, Foerster – Strnad, Kačírek, Jursa – Bouřil, Folda, Jakubec. Trenér: Jan Šuráň.
Krinwald – Vácha, Perička, Duran, Fiala, Kerekanič, Kynčl, Štembera – Moník, Chrtek (C), Poppel, Krsek, Tatar, Cerman, Šlaicher, Duchan, A. Jirků. Trenér: Tomáš Jirků.
Třetiny: 1:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: Kačírek (Jursa) - Krsek (Cerman), rozhodující nájezd Chrtek.
Průběh utkání:1:0, 0:1,/, - 0:1

První třetina byla ze strany Stadionu povedená, hráči dodržovali nastavený herní systém, bohužel se jim nepodařilo proměnit šance. Po střele Kačírka končila první třetina lépe pro domácí v poměru 1:0. Již v této třetina nebylo ke konci vidět víc jak na polovinu hřiště.

Vstup do druhé třetiny nebyl pro Stadion dobrý. Přestože se hra ze strany hostů očividně zhoršila, podařilo se Krskovi vyrovnat stav na 1:1.

Na začátku třetí třetiny byl zápas ukončen, protože hráči kvůli mlze neviděli. Mlha byla způsobena nefunkčními fukary. Domácí funkcionáři se po zápase omlouvali hostujícímu týmu i fanouškům za problémy, které nebyly způsobeny hokejovým klubem. Personál Městského zimního stadionu nezkontroloval před sezónou, zda jsou funkční fukary.

Místo třetí třetiny se tak jely pouze samostatné nájezdy, ve kterých Vrchlabští třikrát uspěli a naopak brankář Krinwald za svá záda nepustil ani jeden gól. Za Vrchlabí postupně skórovali Chrtek, Moník a Poppel. Vítězná trefa byla připsána kapitánu Chrtkovi.