HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 7:0

Vrchlabí doma porazilo Most vysokým rozdílem

07.01.2023
Druhý domácí zápas v tomto roce a další úspěch. Krkonošský celek si snadno poradil s osmým Mostem, který nevyzrál na brankáře Krinwalda. Ten udržel čisté konto. Do mostecké branky padlo sedm gólů, třikrát se trefil Moník. Tři důležité body tak zůstaly doma.
29.kolo, sobota 7.1.2023, 18:00
7:0
Most
Krinwald (Holubec) – Kozák, Fiala, Oborník, Rychlovský, Pelda, Kerekanič, Duran, Horáček – Cerman, Krsek, Tatar, Chrtek (A), Urban (C), Chalupa (A), Oliva, Moník, Jirků, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Hosnedl (22. Čermák) – Šoustek, Hoffmann, Fučík, Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Kroupa – Mical, Písařík, Pačan, Procházka, Šimeček, Böhm (A), Řehoř, Král, Drašar Trenér: Vladimír Kýhos
Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 14. Kozák (Moník, Krsek), 20. Jirků (Chrtek, Kerekanič), 22. Duran (Krsek), 22. Tatar (Šlaicher, Kerekanič), 36. Moník (TS), 45. Moník (Chrtek, Urban), 55. Moník (Krsek, Rychlovský). Rozhodčí: Valda – Kettner, Brož. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1007. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0.

Hned v úvodu zápasu byl vyloučen vrchlabský Kozák. Hosté se sice k ničemu velkému nedostali, ale Krinwald několik nahození musel likvidovat. V 6. minutě Hosnedl vychytal Chrtka, následovalo další vyloučení na domácí straně. Most byl znovu často u puku, Procházka se trefil jen do brankáře, Pelda tečoval puk do ochranné sítě. V 8. minutě trefil Hosnedla Krsek. Poté se Chrtek dostal do šance, ale puk skončil před Hosnedlem. Následně musel brankář zasahovat proti Krskovi. Diváci se branky dočkali v čase 13:03, kdy se trefil Martin KOZÁK. Ten měl i trochu štěstí, protože puk našel mezi několika bruslemi. V 16. minutě Krsek nahrával Urbanovi, který mohl střílet, ale puk ještě poslal na Moníka. Také domácí se dočkali přesilové hry. LVI si s tím ale dokázali poradit. Ve 20. minutě střílel Šimeček, ale Krinwald zasáhnul. Druhou branku HC Stadion přidal v čase 19:59, těsně před sirénou. Autorem byl Adam JIRKŮ, který poslal puk mezi betony Hosnedla.

Druhou třetinu začalo Vrchlabí dalším gólem. V čase 21:22 byl úspěšný Thomas Simon Duran, který kotouč poslal také mezi betony brankáře. Netrvalo dlouho a bylo to již o čtyři branky. V čase 21:52 našel puk Jakub TATAR. Po těchto brankách Most vystřídal brankáře. Hosnedla vystřídal Čermák. Na druhé straně se do akce pustil Písařík. Domácí se pak dočkali přesilové hry, protože ve 24. minutě byl vyloučen Hoffmann. Ve 26. minutě Čermák musel vytáhnout betony. Procházka přestřelil, útočných akcí bylo vidět hodně. Ve 33. minutě měl štěstí Krinwald, který puk udržel před brankovou čárou. Poté byl vyloučen vrchlabský Horáček. Fučík mohl Krinwalda překonat, ale trefil pouze tyč. O chvíli později byl vyloučen Havlůj, a Vrchlabí mělo možnost trestného střílení. Toho v čase 35:53 využil Filip MONÍK, proti kterému Čermák neměl moc šancí. Ve 38. minutě se Písařík dostal před vrchlabského brankáře, ale nebyl úspěšný. Na druhé straně Čermáka ohrozil Krsek, ale trefil se jen do jeho náruče. Na konci třetiny to ještě zkusil Kozák, ale puk šel mimo branku.

Úvodní buly vyhrál Most, následně byl vyloučen hostující Urbánek. Havlůj už při plném počtu hráčů dostal pukem do ucha. Ve 44. minutě byl zase vyloučen Urbánek. A přesilová hra se Vrchlabí vydařila, protože v čase 44:35 měl před sebou prázdnou branku Filip MONÍK, pro kterého to byl druhý gól v zápase. Ve 47. minutě trefil Krsek břevno, Fučík zase tyč. Krinwald se v 50. minutě musel bránit proti třem hráčům. Domácí se mohli posedmé radovat díky Tatarovi, ale proti němu stál brankář Mostu. V 55. minutě byl u Krinwalda Písařík, ale znovu se potvrdilo nedáš-dostaneš. V čase 54:56 se potřetí radoval Filip MONÍK, který dostal přihrávku od Krska. Do konce zápasu už Most nestihl na obdržené branky reagovat, takže odjel se sedmibrankovou nadílkou. Vrchlabský Krinwald si připsal čisté konto.