HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 6:5

V divoké přestřelce nakonec zvítězilo Vrchlabí

30.11.2022
Ve středečním zápase se proti sobě postavilo Vrchlabí a Hronov. Podle postavení v tabulce to tak sice nevypadalo, ale utkání přineslo zajímavé momenty, ve třetí třetině se dokonce Hronov dostal na chvíli do vedení. Nakonec ale HC Stadion dokázal zvítězit a bere zaslouženě tři body.
21.kolo, středa 30.11.2022, 18:00
6:5
Hronov
Vacek (Krinwald) – Fiala, Kynčl, Horáček, Kaštánek, Bendík (A), Oliva, Duran, Perička – Urban (C), Kozák, Chrtek, Cerman, Hlaváč, Duchan, Chalupa, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Ševců (Gazizov) – Pavelka (A), Jirásek, M. Veselý, Kozlov, Exner (C), Amirov – Akhmetianov, Eremiáš, Horký, J. Veselý, Poppel, Subbotin, Štrombach, Hovsepyan (A), Putz Trenér: Leoš Kamaryt
Třetiny: 3:2, 1:2, 2:1  Branky a nahrávky: 2. Oliva (Hlaváč, Urban), 2. Duchan (Tatar), 12. Duchan (Tatar), 24. Šlaicher (Fiala, Urban), 47. Hlaváč (Perička, Urban), 52. Bláha (Kozák, Bendík) – 9. Subbotin (Štrombach, Eremiáš), 12. Poppel (Kozlov, Hovsepyan), 29. J. Veselý, 40. Eremiáš (Poppel), 46. Putz (J. Veselý, Amirov). Rozhodčí: Veinfurter – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 647. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5.

Úvod utkání začal mnohem lépe pro vrchlabské. Hned v čase 1:17 se prosadil Jan OLIVA, který si najel před branku a měl snadnou práci. V čase 1:33 se domácí radovali podruhé, zásluhou Samuela DUCHANA to bylo již dva nula a nebyly odehrané ještě ani dvě minuty. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, Vacek dostal pukem do masky. Další zákrok si připsal v 6. minutě, kdy střílel Štrombach. Hronov byl hodně při chuti, v osmé minutě mohl snížit Subbotin. V čase 8:51 hosté snížili zásluhou právě Andreje SUBBOTINA, který měl před sebou odkrytou branku. V 11. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban a o několik vteřin později bylo srovnáno. V čase 11:04 vyrovnal Petr POPPEL. Hronov se ale dlouho neradoval, protože třetí branku do hostující sítě poslal v čase 11:31 Samuel DUCHAN. Putz málem potrestal chybu ve vrchlabské rozehrávce, ale měl smůlu před Vackem. V 18. minutě byli současně vyloučení Kynčl a Subbotin, znovu musel zasahovat Vacek, tentokrát proti Amirovi. Poslední vyloučení první třetiny přišlo několik vteřin před koncem na hostující straně, HC Stadion si tak do druhé části vzal skoro celou dvouminutovou přesilovku.

Tu ale nedokázal využít. Ve 24. minutě ujel Chalupa, ale brankář Hronova byl úspěšnější. Nedokázal ale zabránit gólu v čase 23:26, kdy se prosadil Radim ŠLAICHER, Ševců byl proti němu bezmocný. Další branku mohl přidat také Šlaicher, ale trefil pouze betony brankáře. V čase 28:15 snížil na 4:3 Jakub VESELÝ. Ve 33. minutě přišla šance Hlaváče, který ale proti Ševců nebyl úspěšný. O pár minut později byl vyloučen hostující Eremiáš. Vacek znovu zasahoval, tentokrát přišla ostrá střela od Akhmetianova. V čase 39:25 už byli hosté v plném počtu, a hned byli úspěšní. Trefil se Adam EREMIÁŠ, který tak vykompenzoval týmu své vyloučení.

Třetí část mohli začít skvěle domácí, ale Jirků trefil pouze Ševčů. Ten vyrazil puk před sebe, kde čekal Ducha, ale ten byl také neúspěšný. V čase 45:50 se hosté dokonce dostali do vedení, a to zásluhou Davida PUTZE, který potrestal Vackovu chybu. V čase 46:25 už to bylo zase na nule, trefil se Jan HLAVÁČ, který měl i kousek štěstí. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí hráč, ale Hronov přesilovou hru nevyužil. Naopak se také on „dočkal” vyloučení. Výhodu sice neproměnili v branku, ale zadařilo se v čase 51:59, kdy puk dostal Tomáš BLÁHA a poslal ho za záda Ševců. Následovalo několik zajímavých momentů, Vacek i Ševců několikrát záchránili svůj tým. Ševců se pak odebral na střídačku, ale ani hra v šesti nic nepřinesla. Vrchlabí si nakonec své vítězství uhájilo.