HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 3:1

HC Stadion bere všechny body

21.12.2022
Poslední zápas před Vánoci byl ve znamení výhry domácího týmu. Proti Příbrami se mu dařilo, i když v první třetině prohrával o jednu branku. Nakonec se mu povedlo zápas otočit, a získat tak cenné body do tabulky. Navíc byl zápas charitativní věnovaný malému Adámkovi.
27.kolo, středa 21.12.2022, 18:00
3:1
HC Příbram
Vacek (Krinwald) – Boukal, Horáček, Fiala, Bendík (A), Kynčl, Duran, Perička – Cerman, Hlaváč, Chrtek, P. Urban (C), Kozák, Kerekanič, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Šorf (Čech) – Saňa (A), Zdeněk, Jelínek, Vinš, Zedek, Havlín, Patzelt – Káník, Furch, T. Urban, Eret, Bečvář, Josefus (C), Procházka, Pinkas, Kafka (A) Trenér: Pavel Marek
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 30. Jirků (Duran), 39. Bláha (Chalupa, Chrtek), 57. Hlaváč (TS) – 12. Eret (Kafka). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Kalina. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 834. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1.

Úvod utkání byl ve znamení několika akcí, ale tak pořádná přišla až v páté minutě, kdy kombinoval Tatar s Hlaváčem. Šorf ale věděl, na co se chystají. O chvíli později mohl skórovat Perička, ale trefil pouze Šorfa. V 7. minutě střílel Kerekanič, také tento pokud neskončil v brance, hosté pak jen puk vyhodili na druhou stranu. Brankovou konstrukci o minutu později trefil Hlaváč. Jako první se však z branky radovali hosté. V čase 11:53 se prosadil Petr ERET, na kterého byl Vacek krátký. Vrchlabí se snažilo nejen kombinovat v útočném pásmu, ale také ostřelovat brankáře. K brance to ale nevedlo, navíc byl v 19. minutě vyloučen Bláha, který tak oslabil svůj tým. Ten se ale bránil, do konce třetiny už se nic nestalo.

Druhá třetina sice byla ve znamení přesilové hry pro Příbram, ale naštěstí pro domácí Pinkas sice vystřelil, ale trefil pouze Vacka, a ani dorážka od Urbana neprošla do sítě. Ve 21. minutě byl vyloučen hostující Procházka. Příbramský brankář pak měl několik složitých situací, které ale zvládl vyřešit. Poradil si s Hlaváčem, také s Chalupou. Na druhé straně to byl Vacek, který vyrazil pokus Káníka. Ve 27. minutě byl vyloučen Jirků. Domácí se dobře bránili, Vacek ale musel zasahovat proti Urbanovi. V čase 29:02 již bylo vyrovnáno, zásluhou Adama JIRKŮ, který se trefil přesně mezi betony. Další gól mohl přidat Chrtek, ve 33. minutě se o to samé pokusil Tatar. Perička se trefil jen vedle branky, ve 34. minutě byl vyloučen Bečvář. Šorf ale svatyni chránil, Chrtek dorážel odražený puk, ale na brankáře si nepřišel. Druhou branku přidal HC Stadion v čase 38:57, kdy se k puku dostal Tomáš BLÁHA, který mířil k tyči.

Kafka trefil jen boční síť. Pinkas to zkoušel z úhlu, ale Vacek střelu pokryl. Po Bendíkově chybě mohla Příbram skórovat, ale scéna tři na jednoho nedopadla dobře. Chrtek zasáhl Šorfa do masky. Vacek ve 48. minutě musel puk vykázal z brankoviště. V 51. minutě byl vyloučen domácí Chrtek, o minutu později ho následoval soupeř z Příbrami. Za brankou Vacka pak zůstal ležet jeden z hostů, který musel vyhledat lékaře. Za tento zákrok dostal Tatar 2+2 minuty. Domácí již byli ve čtyřech, když střílel Chrtek. V 54. minutě někdo z fanoušků hodil na ledovou plochu lahev, hra tedy byla přerušena. Eret pak vyzkoušel pozornost Vacka. V 57. minutě byl vyloučen příbramský Havlín, a HC Stadion měl trestné střílení. Jan HLAVÁČ byl úspěšný a Vrchlabí vedlo už o dvě branky. V 59. minutě mohl skórovat Tatar, následovalo vyloučení na domácí straně. Poté si Příbram vzala oddechový čas, Šorf odjel na střídačku. Vyloučením Josefuse si to ale hosté zkomplikovali. Nakonec nahazoval Duran, puk tečoval Jirků přímo do brankáře. Stejně skončila také střela od Durana.