HC Stadion Vrchlabí – Vladimír Jeřábek má jasno: Každý musí hrát a bojovat jako vloni
Rozhovory

Vladimír Jeřábek má jasno: Každý musí hrát a bojovat jako vloni

30.07.2008
Jan Hrabal

Úterní porážkou v Chrudimi vstoupili hokejisté HC Vrchlabí do série přípravných zápasů před následující prvoligovou sezonou. Kombinovaný výběr hokejistů z Krkonoš nestačil na domácí celek, kterému podlehl 2:4. „Nenechali jsme hrát všechny hráče, které potřebujeme vidět. Hodně trénujeme, ale to není omluvitelné. Zkrátka jsme v určitých situacích vyhořeli, Chrudim zaslouženě vyhrála,“ nechal se po skončení zápasu slyšet vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek.

Vrchlabští hokejisté mají v plánu odehrát tucet přípravných utkání před novou sezonou. Novinkou pro tým je účast v letním Tipsport Hockey Cupu, ve kterém by podle trenéra Jeřábka měla nastoupit krkonošská eskadra v co nejsilnějším složení.

„Hráči, kteří víceméně jsou jistí do sestavy, tak necháme v přípravných zápasech odpočinout, ti budou hrát všechny zápasy Tipsport Hockey Cupu,“ prohlásil Vladimír Jeřábek.

Naopak v přátelských zápasech mimo pohár chce dát větší prostor širšímu poli hráčů. „Tam musíme zkoušet hráče na hraně mezi Vrchlabím a Trutnovem,“ pokračoval trenér Vrchlabí. Další možnost má již tento pátek, kdy Vrchlabí zajíždí k dopolednímu utkání do Hradce Králové.

Vrchlabští vstupují do nové sezony v partnerství s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi. Z toho vyplývají i změny v kádru, kdy Vrchlabí může do nové sezony počítat s jejich hráči.

„Hráči z Liberce nebyli vloni v přípravě, ti přišli až před sezonou. V přípravě jsme hráli s našimi hráči, oni nás pak hodně posílili,“ řekl Vladimír Jeřábek. „Takhle by to mělo následovat i s Mladou Boleslaví.“

Trojlístek Mladá Boleslav – Vrchlabí – Trutnov by měl být pro trenéry výhodný v tom, že si budou moci posílat hráče podle aktuální výkonnosti oběma směry – tedy nahoru i dolů.

„Nikdo to nemá jisté, bude to závislé, kdo přijde z Boleslavi. Uvidíme, jak to bude vypadat,“ pronesl trenér Jeřábek.

Vrchlabí jde do své druhé prvoligové sezony s optimismem. V té první se prakticky ihned v úvodu vyhnulo bojům o záchranu, v pohodě postoupilo do play off, kde v prvním kole udolalo slavnou Duklu Jihlavu.

„Nováčkovské nadšení opadne,“ je jasné hlavnímu kouči. „Někteří hráči si ale myslí, že letos si mohou dovolit něco navíc, na co nemají. Tam jde tedy o psychiku, o vysvětlování a práci s hráči, že musí hrát a bojovat jako vloni, kdy každý měl strach, zda se udržíme a jak při premiéře dopadneme,“ dodal Vladimír Jeřábek.