HC Stadion Vrchlabí – Třetí zápas se odehraje na ledě Sokolova

Třetí zápas se odehraje na ledě Sokolova

27.03.2019
Vendula Sahánková

K třetímu zápasu finálové série vyjede HC Stadion Vrchlabí na led sokolovského celku. Po prvních dvou zápasech je stav vyrovnaný 1:1.

V prvním zápase, který se odehrál na ledě sokolovského celku, dosáhl na vítězství domácí Baník. První branka utkání padla již ve 3. minutě, kdy se za záda Soukupa trefil Michael Čejka a domácí se tak dostali do vedení. Odpověď vrchlabských na sebe nenechala dlouho čekat a v 9. minutě po vyloučení domácího hráče využili oslabení domácích a Jan Berger tak srovnal na 1:1. Během zápasu byli na obou stranách několikrát vyloučeni hráči pro příliš mnoho hráčů na ledě. Oba týmy se snažily prostřelit brankáře svého soupeře, ale povedlo se to až v 19. minutě domácímu Davidu Hruškovi. Ve druhé třetině přišlo několik šancí na obou stranách, ale ani jedna nevedla k brance. Od začátku třetí třetiny byl aktivnější tým Sokolova, ale vrchlabského brankáře se jim nepodařilo přemoci. V 56. minutě přišlo trestné střílení pro Sokolov, faulovaný David Hruška jej využil a poslal domácí tým do vedení. Vrchlabští si vzali oddechový čas a nadále pokračovali bez brankáře. To se v 60. minutě hodilo Jakubu Vránovi a ten vstřeleným gólem stvrdil výhru sokolovského celku 4:1.

Druhý zápas se odehrál v Krkonoších, kam se přišlo podívat 1.625 diváků. Hru aktivněji rozehráli domácí, ale ani hosté nenechali na reakci dlouho čekat. První branka padla v 9. minutě, kdy se po přihrávce od Urbana trefil za Závorkova záda Pavel Mrňa a dostal tak vrchlabské do vedení 1:0. Ale již ve 13. minutě byl stav vyrovnán a to po zásahu Davida Hrušky. Po zbytek třetiny měl Soukup plno práce, sokolovští se snažili dostat se do vedení, ale bez úspěchu. Na začátku druhé třetiny došlo na hru 4 na 4, která lépe sedla vrchlabskému týmu. V čase 23:00 přidal další branku Jan Berger a dostal tak domácí celek do vedení. Během následující minuty mohlo být skóre zvýšeno o další branku, ale nakonec k tomu došlo ve 26. minutě, kdy se do sokolovské branky trefil Tomáš Půlpán. Vzápětí se na ledě strhla menší šarvátka, ale rozhodčí nikoho nevyloučili. Po vyloučení sokolovského hráče se dostal do šance Bednář, ale trefil pouze clonícího hráče. Až při jednom z dalších vyloučení využil přesilové hry Jan Berger a připsal si tak již druhou branku během zápasu. Vrchlabí tak vedlo již 4:1. Poslední třetinu aktivněji začal Baník, ale nedokázal proměnit ani jednu střelu. Během této třetiny nakonec nepadla ani jedna branka, i když šancí padlo na obou stranách několik.

Série je tak po dvou zápasech 1:1, kdy oba zápasy skončily shodným výsledkem 4:1, i když pokaždé pro jinou stranu. Nejúspěšnějšími střelci jsou sokolovský David Hruška a vrchlabský Jan Berger, oba shodně vstřelili 3 branky.

Těšíme se na vás při fandění, ať již pojedete do Sokolova či u online přenosu.