HC Stadion Vrchlabí – Rozjeté Vrchlabí míří do Chrudimi
Preview k zápasu

Rozjeté Vrchlabí míří do Chrudimi

08.10.2008
Aleš Strouha
Rozjeté Vrchlabí míří do Chrudimi

Aktuálně vedoucí celek první hokejové ligy HC Vrchlabí míří ve středu odpoledne do Chrudimi, kde se od 18:00 představí proti tamnímu nováčkovi druhé nejvyšší soutěže. Chrudimští hokejisté vedeni koučem Martinem Hostákem byli velkým suverénem loňské druhé ligy a i letos by měli patřit k tomu lepšímu, co první liga může nabídnout. Vrchlabší hokejisté mají ale formu a cílem týmu bude zisk tří bodů.

Premiérová sezona Chrudimi v první lize

Hokejisté Chrudimi nastupují letos poprvé v historii pod vedením kouče Martina Hostáka v první hokejové lize, když loni suverénně postoupili s třetí nejvyšší soutěže. Kostra loňského týmu zůstala pohromadě a i před letošním ročníkem byl tým považován za černého koně soutěže.

Vstup do základní části první ligy byl ze strany Chrudimi ale trochu rozpačitý. Hned v úvodním kole tým prohrál taktéž s loni ještě druholigovými Benátky nad Jizerou 2:5 a první body si tak připsal až ve 2. kole, kdy doma porazil 4:1 Kadaň. Následně tým sice prohrál na ledě silného Ústí nad Labem 1:3, pak ale přišla série tří výher, díky kterým se Chrudimští posunuli do horní poloviny tabulky. Na přelomu září a října ale přišla stejně dlouhá série porážek, kterou hokejisté Chrudimi uťali překvapivě na ledě ambiciózního Chomutova, kde vyhráli 3:1. 

KLH Chomutov – HC Chrudim 1:3

Chrudimi vyšel na severu Čech především vstup do utkání. Již v 7. minutě se do střelecké listiny zapsal Zdeněk Žák a o tři minuty později přidal gól z trestného střílení i zkušený Marek Zadina. Chomutov jako jeden z aspirantů na postup do extraligy byl vývojem střetnutí velmi zaskočen a dlouho se nemohl dostat do zápasu.

Druhá třetina vyzněla mírně pro domácí, kteří si vytvořili tlak především díky velkému množství přesilových her. Největší šanci měli Chomutovští v 31. minutě hry, kdy po akci dva na jednoho zakončoval do prázdné brány Hašek, poslední vracející se obránce ale míč vypíchl z brankové čáry. Hosté si naopak stihli vypracovat jedinou velkou šanci, se kterou si ale poradil brankář Lundell.

O vítězi zápasu bylo víceméně rozhodnuto v 43. minutě, kdy po samostatném úniku zvýšil na 3:0 Petr Bělohlávek. Domácí hokejisté se ale nevzdali a snažili se zápas zdramatizovat. Překonat výborného Šrámka se jim podařilo až v 53. minutě, kdy přesilovou hru využil Jaroslav Hašek. Ve zbytku zápasu si domácí vytvořili obrovský tlak, na další branku to však ale již nestačilo a zápas skončil 1:3.

Zimní stadion Chrudim
8.10. 18:00
HC Chrudim 11. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
7. 16 b. Umístění 1. 24 b.
4 – 1 – 2 - 3 Celková bilance 7 - 1 – 1 - 1
Jan Semorád 6 g.+ 1 as. Nejproduktivnější hráč Nikola Gajovský 3 g.+ 3 as.
Jan Semorád 6 Nejlepší střelec Patrik Beck 4 g.
Lukáš Král 5 Nejvíce asistencí Nikola Gajovský
Petr Horčička
Ondřej Látal
Tomáš Rod všichni 3 as.
Pavel Beránek +3 Nejlepší hráč v +/- Nikola Gajovský
Ondřej Látal oba + 5
Jan Semorád
Marek Zadina
Lukáš Král
Petr Suchý
Jan Kolář -1
Nejhorší hráč v +/- Petr Chaloupka
Bronislav Andres
Ladislav Gengel
Petr Hruška všichni -1
Miroslav Třetina 18 min. Nejtrestanější hráč Ladislav Gengel 25 min.
Martin Růžička 2,38
Lukáš Šrámek 2,50
Brankový průměr na zápas Tomáš Štůrala 1,64
Petr Ševčík 1,00
Martin Růžička 92,37%
Lukáš Šrámek 91,94%
Úspěšnost gólmanů Tomáš Štůrala 94,07%
Petr Ševčík 95,24%
Martin Růžička 0
Lukáš Šrámek 0
Čistá konta Tomáš Štůrala 1
Petr Ševčík 0

Posledních pět zápasů Chrudimi

10. kolo KLH Chomutov - HC Chrudim 1:3
9. kolo HC Chrudim - HC VCES Hradec Králové 3:4sn
8. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim 3:2p
7. kolo HC Kometa Brno - HC Chrudim 5:3
6. kolo HC Chrudim - HC Rebel Havlíčkův Brod 4:1

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma, Lukáč, Chatrnůch, Bendík, Galvas, Vála, Wagenhoffer, Chaloupka - Fiedler, Kříž, Beck, Horčička, Krupka, Eiselt, Konečný, Rusnák, Látal, Andres, Mikšovský, Matějíček

HC Chrudim: Šrámek (Němec) - Kolář, Toužimský, Kuncl, Vyskočil, Šafařík, Daňo, Fejgl - Stavenský, Martinec, Šeda, Semorád, Král, Žák, Zadina, Beránek, Bělohlávek, Bláha, Zohorna, Pospíšil, Valko