HC Stadion Vrchlabí – Podaří se domácím vybojovat druhý bod v sérii?

Podaří se domácím vybojovat druhý bod v sérii?

20.03.2021
Vendula Sahánková

A je tu druhý čtvrtfinálový zápas! Startuje opět od 17:30 na vrchlabském zimním stadionu, odkud vás online přenosem provede Jan Přikryl.

Včerejší zápas lépe začal pro domácí celek, kdy první branku vstřelil v šesté minutě Pavel Mrňa. Skóre zvýšil Michal Machač na konci první třetiny. Hosté se na počátku druhé třetiny nenechali zahanbit a snížili na rozdíl jedné branky z rukou Romana Půčka. A během necelých dvou minut srovnali skóre, kdy přesnou přihrávku dostal David Březina a poslal puk za Soukupova záda. Domácí si vzali zpět vedení na začátku třicáté osmé minuty, kdy Gábu prostřelil opět Pavel Mrňa. Po zranění Tomáše Zemana hosté dorovnali stav na 3:3. Během třetí třetiny žádná branka nepadla a došlo tak na prodloužení. V prodloužení se hostům nevedlo a vítězství tak zůstalo v Krkonoších, kdy se o něj postaral Patrik Urban, který využil přesilovkovou přihrávku od Tomáše Nouzy a domácí tak berou první bod v sérii.

Vrchlabskému celku hraje do karet domácí prostředí, kdy se hráči lépe soustředí a obecně se na domácím ledě lépe hraje. Vrchlabští ze sedmnácti odehraných zápasů patnáct vyhráli (jeden v prodloužení). Na domácí půdě je porazili pouze hráči Prostějova a Vsetína. Mimo domácí prostředí se mohli vrchlabští spolehnout na další elementy – a to především na úspěšnost střelby, kdy za záda soupeřových brankářů prošlo 11,70 procent střel. A skvěle si vedli i brankáři, jejich úspěšnost zásahů byla 92,20 procent.

Vsetínským se na domácí půdě na stadionu Na Lapači také celkem dařilo, ze sedmnácti zápasů jich doma vyhráli čtrnáct (jeden v prodloužení), ale s podstatně horším poměrem než vrchlabští. Ve venkovních zápasech se jim podařilo vítězství uhrát v sedmi zápasech (dva v prodloužení).