Ohlasy k zápasu

Hokej nejsou šachy, říká Urban

21.03.2021
Lucie Horčičková

HC Stadion Vrchlabí má za sebou dvě domácí utkání se Vsetínem a stav série je nyní 1:1.
V prvním utkání zvítězil Stadion 4:3 po prodloužení a v sobotu ho porazil Vsetín 2:0.
Tato dvě utkání zhodnotil útočník Patrik Urban.

Máme za sebou oba domácí zápasy. Jak bys je popsal?
V prvním zápase se nám dařilo držet taktiku. Myslím si, že až na 10 minutový výpadek ve druhé třetině, jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.
Druhý zápas byl úplně něco jiného. Vsetín se začal prezentovat jiným hokejem a my jsme se nechali unést. Bohužel se nám nepovedlo využít přesilové hry, které jsme měli a díky tomu prohráli. Bez vstřelené branky se nedá vyhrát.

Druhé utkání bylo hodně vyhrocené. Celkem v zápase padlo 27 trestů. (89. trestných minut). Jak si to vysvětlujete?
Je to play off a emoce jsou na obou stranách. Jak jsem ale psal, Vsetín se začal prezentovat jiným hokejem a to padáním, brečením a sekáním.
V prvním zápase jim na to rozhodčí moc neskočili, ale včera, co se písklo na jednu stranu, na druhou se nepísklo. My samozřejmě nemůžeme být neustále na trestné lavici.

Myslíš si tedy, že o osudu druhého utkání rozhodla vaše špatná disciplína?
To si nemyslím. V prvním utkání nadávala neustále jejich střídačka. Kucharzczyk neustále brečel u rozhodčích a nadával jim, ale žádné tresty neobdrželi. Včera v první třetině samé sekání a píchání, ale to také nikdo neviděl. Jeden kontakt s jejich hráčem a celá střídačka řvala, ale trest opět nepřišel. Za to my poté dostali hned dva a poslali nás do tří. Ten metr včera nebyl, podle mě, nastaven správně, ale to je na delegátovi utkání, aby si to zhodnotil.

Jak se tobě osobně hraje v play off při takhle vyhrocených utkáních?
Já mám rád, když má utkání emoce a je hodně bojovné. Rád bych se na tuto otázku zeptal i pár hráčů Vsetína, ale bohužel si nejspíš spletli sporty. Hokej nejsou šachy a ani Hollywood, jak nám předvedl Štach. Viděl jsem s ním dva rozhovory. V jednom na nás nadával, jak simulujeme a pořád někde ležíme a ve druhém, že před sérií s námi měli trénink a před ním byli ještě v posilovně. Bohužel ani s jedním nemohu souhlasit, protože by jinak ten souboj ustál a nebyl věčně na zadku!

Čekají vás teď dva zápasy ve Vsetíně. Jak se připravujete?
Dneska jsme měli regenerační trénink. Zítra už trénink proběhne normálně a nachystáme se na úterní utkání ve Vsetíně, kam jedeme vyhrát. Když budeme hrát jako v prvním zápase, tak o to vůbec nemám strach. Pevně věřím tomu, že kluci ze Vsetína si dají polévku před zápasem a nějaký ten souboj taky ustojí.